Łasztownia zabrzmi latem

Początek sierpnia zdominują Letnia Brzmienia i nie tylko jeśli chodzi o pogodę. Szczecińska Łasztownia gościć będzie nietuzinkowych artystów właśnie w ramach festiwalowych Letnich Brzmień. Koncertowe święto rozpocznie bohater naszej okładki – Artur Rojek, który wystąpi 2 sierpnia (godz. 20).

Autor

Aneta Dolega

Następnego wieczoru (3 sierpnia, godz. 19) pojawi się słynący z emocjonalnych piosenek, poetyckich tekstów i ponadprzeciętnej wrażliwości Kortez. W marcu 2015 wydał pierwszą EP-kę pt. Jazzboy Session EP, na której umieścił piosenki: „Zostań”, „Joe” i „Co myślisz?”. W 2015 wydał debiutancki album studyjny pt. „Bumerang”, który przyniósł mu 4 nominacje do Fryderyków. W 2017 wydał drugi album pt. „Mój dom”, natomiast w 2018 – mini album pt. „Dobry moment”, będący uzupełnieniem drugiej płyty. We wrześniu 2018 ukazał się jego trzeci album „Mini dom” a dwa lata później koncertowy album zatytułowany „Sold Out 2019/2020”. Obok wokalisty na scenie pojawią się fenomenalni Mitch & Mitch. Ich twórczość ciężko opisać czy określić. Przez większość z tych prób przewijały się m.in. następujące hasła: metal/afrobeat, covery, country & eastern, 5-osobowy duet, 9-osobowy duet, newjazz.

Letnie Brzmienia zamknie (4 sierpnia, godz. 20) Sobel. To jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się artystów w Polsce. Ten młody muzyk dobrze odnajdujący się zarówno w gatunkowym popie jak i hip hopie, szturmem zdobył listy przebojów. Sobel już zdążył uplasować się w ścisłej piątce najpopularniejszych artystów w serwisach cyfrowych w Polsce. Miesięcznie słucha go ponad milion słuchaczy, a z dnia na dzień to grono się powiększa.

Prestiż  
Lipiec 2022