Podróż w muzyczne Tropiki

Funky, groove, house, elektroniczne kojące brzmienia, ocierające się muzycznie o lata 80. i 70. A wszystko spowite w słonecznej, letniej aurze. Takie są Tropiki – autorski projekt Michała Urbana, znanego również z kolektywu Local Disco Allnighter. „Panorama” to jego debiutanckie wydawnictwo dla uznanej U Know Me Records – warszawskiej wytwórni płytowej specjalizującej się we współczesnej muzyce elektronicznej i hip hopie.

Autor

Aneta Dolega

– „Panorama” to moja trzecia Ep’ka. Zawarłem na niej cztery instrumentalne utwory. Do tego doszły trzy remiksy od artystów takich jak Jazxing, TVB, Patryk Niedziela – mówi szczeciński artysta. – Nad materiałem pracowałem dłuższy czas. Nie spieszyłem się, szukałem brzmienia. Niektóre utwory leżały na dysku i czekały na swój moment. Do współpracy z U Know Me doszło w bardzo naturalny sposób. Wysłałem demo, które się spodobało. Zaczęliśmy wtedy myśleć nad remiksami oraz wstępną datą wydania. Bardzo się cieszę z finalnego efektu. Jest spójnie i tanecznie.

I faktycznie, kto jak kto, ale Michał potrafi zabrać słuchacza w muzyczne tropiki. Jego housowe instrumentalne utwory przemycają sporo wakacyjnego klimatu i potrafią wprowadzić w dobry imprezowy nastrój. – Ostatnimi czasy zacząłem więcej grać jako Dj i zależało mi na tym, żeby stworzyć materiał, który będę mógł puszczać na imprezach. Myślę, że się to udało – stwierdza i przy okazji poleca kilku innych artystów z lokalnej sceny klubowej. – Jeśli ktoś lubi techno i nurty oscylujące wokół to na pewno znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wpaść na imprezę organizowaną przez Lokkal Kommunity. Kibicuje ekipie w 100%, ale nie jest to mój lot, szukam czegoś innego w muzyce. Bardzo ciekawym lokalnym zespołem jest Mysen. Tworzą go trzej znajomi Bartosz Utracki, Kacper Sendłak oraz Oskar Kwaśnik. Bardzo dobra muzyka na światowym poziomie, która na koncertach robi robotę. Kolejnym lokalnym talentem jest Dj i producent Speek z Local Disco. Wydaje swoje utwory w The Very Polish Cut Outs, więc nie ma żartów. Mam nadzieję, że niedługo uda nam się zrobić coś razem.

Powracając do „Panoramy”, pierwszym singlem, który promuje to wydawnictwo jest utwór „Francuski łącznik” do którego powstał klimatyczny teledysk autorstwa świetnej ekipy ze Szczecina Kinomotiv.

 

Prestiż  
Lipiec 2022