Okiem dermatologa
Dr Kamila Stachura

Konturowanie ciała – nowoczesna forma modelowania sylwetki

Naturalny, a przy tym zauważalnie piękny, efekt modelowania różnych obszarów sylwetki, to nie tylko domena zabiegów kosmetologicznych czy inwazyjnych procedur z zakresu medycyny estetycznej. W Klinice Dr Stachura stosuje się procedury z wykorzystaniem biostymulujących wypełniaczy do ciała, które mają szerokie zastosowanie i dają spektakularne rezultaty.

Autor

Prestiż

Siła kwasu L-polimlekowego

– Nie jest tajemnicą, że najlepsze oddziaływanie dla naszej skóry mają te substancje, które już się w niej znajdują. Dostarczając dobroczynne, naturalne składniki w formule boosterów, zapewniamy organizmowi optymalne warunki do ich maksymalnego wykorzystania. Jednym z nich jest kwas polimlekowy – związek chemiczny, który występuje fizjologicznie w organizmie człowieka – tłumaczy dr Kamila Stachura, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej. – To naturalny stymulator syntezy i produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, pozytywnie wpływający na jędrność, gęstość i elastyczność skóry. Dzięki innowacyjnym technologiom, właśnie ten składnik obecny jest w formułach wypełniaczy do twarzy i ciała, które tworzą zupełnie nową jakość w terapiach typu smart aging i subtelnego modelowania twarzy i sylwetki.

Co się stanie, gdy skorzystamy z siły kwasu polimlekowego w gabinecie medycyny estetycznej? – Dla wyglądu naszej skóry i kształtów to samo dobro – przekonuje dr Stachura. – Preparaty z kwasem polimlekowym w naturalny sposób stymulują syntezę kolagenu, widocznie wpływając na zwiększenie napięcia, sprężystości i elastyczności skóry. Na wygładzenie bruzd i zmarszczek, odnowę biologiczną, odmłodzenie owalu i modelowanie rysów twarzy. Ale na tym nie koniec. Zabiegi iniekcyjne z kwasem polimlekowym stosujemy do wypełniania strategicznych obszarów ciała.

Te strategiczne obszary ciała to: pośladki – uniesienie i poprawienie ich kształtu; ramiona – nadanie im pożądanego, smukłego kształtu oraz ujędrnienie skóry; szyja i dekolt – wypełnienie zmarszczek, uniesienie i modelowania kształtów; nogi – ujędrnienie, wymodelowanie, redukcja, a nawet eliminacja cellulitu.

Wypełnianie w praktyce

Wypełniacze stosowane w różnych strefach ciała czy twarzy mogą być podawane wyłącznie przez lekarza. To ważne, by opierać się na wiedzy i doświadczeniu ekspertów, którzy doskonale znają się na anatomii i procesach biochemicznych zachodzących w organizmie. Dzięki ich pracy i zastosowaniu najwyższej jakości preparatów zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny. – Sama procedura polega na iniekcji, czyli serii wstrzyknięć za pomocą cieniutkich igieł lub mikrokaniul, preparatu z możliwym znieczuleniem miejscowym i równomiernym rozmasowaniu substancji w skórze i tkance podskórnej – mówi lekarz. – Pojedynczy zabieg trwa ok. 30 minut, a całą procedurę i jej etapy ustalamy indywidualnie. W zależności od potrzeb pacjenta i kondycji skóry, odstępy między sesjami mogą wynosić od ok. 6 do 18 tygodni. Ważny jest również proces zachodzący dzięki zastosowaniu wypełniaczy z kwasem polimlekowym – odnowa skóry nie jest widoczna z dnia na dzień. Efekty – doskonałe, a przy tym naturalne, najlepiej widoczne są po kilku miesiącach, do pół roku od zabiegu. Utrzymują się nawet do 3 lat.

Jest to zatem inwestycja, która realnie odbudowuje skórę, przemodelowuje ją na poziomie tkanek głębokich, zapewniając biostymulację, odmłodzenie i pożądany kształt w obrębie wybranych partii.

– Wypełniacze z kwasem polimlekowym stosowane zarówno na twarz, jak i ciało, to – w zależności od potrzeb – alternatywa dla innych procedur estetycznych bądź ich uzupełnienie – dodaje na koniec dr Stachura. – Warto je rozważyć, jeśli zależy nam na odmładzającym i długotrwałym efekcie.

 

Prestiż  
Lipiec 2022