Pięć najmodniejszych zabiegów tego roku

Zabiegi medycyny estetycznej zaczynają być coraz bardziej powszechne, pożądane i rozpoznawane – zyskują nawet swoje własne hashtagi jak #ustanapłasko albo #wampirzylifting. Firmy produkujące sprzęt medyczny nie ustają w wyścigu technologii, co oznacza nic innego jak – coraz większe możliwości. Zabiegi zaczynają przynosić jeszcze szybsze efekty, jeszcze bardziej naturalne zmiany i – co dla nas najważniejsze – zaczynają dawać naszym pacjentom jeszcze więcej satysfakcji.

Autor

Prestiż

Po co korzystać z przestarzałych metod, pytają entuzjaści, jeśli można zaufać klinice, która śledzi trendy za nich? Sprzęty, zabiegi i technologie, które wprowadzamy do naszej oferty w Klinice Zawodny to zawsze te sprawdzone, bezpieczne i skuteczne. Chcesz zatem przekonać się, jakie są najmodniejsze zabiegi tego sezonu letniego?

FMS, czyli mięśnie jak u Schwarzeneggera

Poprawa napięcia skóry, działanie na wszystkich jej warstwach, fale pomagające zrzucić zbędny tłuszczyk, ale… tkanka mięśniowa? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Otóż medycyna estetyczna teraz pozwala nie tylko modelować sylwetkę, ale także kształtować mięśnie. Nasz sprzęt dzięki wykorzystywanej autorskiej technologii FMS podczas półgodzinnego zabiegu sprawia, że mięśnie wykonują od 20 000 aż do 60 000 skurczy. Silne pole elektromagnetyczne powoduje skurcz mięśni, silnie i głęboko je stymulując, a jednocześnie doprowadza do lipolizy komórek tłuszczowych. Nasi specjaliści dokładają do całego procesu także swoją wiedzę i doświadczenie — technologia FMS przynosi spektakularne efekty w połączeniu z redukującymi tkankę tłuszczową falami Coolwaves w innych dostępnych w naszej Klinice zabiegach. Programy technologii łączonych to nasza specjalność. Plany zabiegowe, jakie tworzą nasi eksperci to gwarancja szybciej osiąganych i skuteczniejszych efektów. Możesz pochwalić się zgrabną sylwetką jeszcze tego lata.

TATUAŻ już nie na zawsze

W Klinice Zawodny w Szczecinie posiadamy aż dwa lasery pikosekundowe amerykańskich firm Cutera i Cynosure, które są wiodącymi laserami do usuwania tatuaży, cieszącymi się największym uznaniem w branży. Te dwa potężne lasery to innowacyjne urządzenia, które z taką samą łatwością pozbędą się ze skóry tatuaży czarnych i kolorowych, świeżych i starych. Najnowszej generacji lasery pikosekundowe różnią się od starszych modeli nie tylko większą skutecznością, ale także większym bezpieczeństwem zabiegu. Użycie laserów dostępnych w naszej Klinice wymaga mniejszej liczby powtórzeń niż w przypadku laserów poprzedniej generacji. Ponadto lasery pikosekundowe posiadają najkrótszy impuls, mierzony właśnie w pikosekundzie, który to sprawia, że podczas zabiegu nie dochodzi do termicznego podgrzania tkanek, a co za tym idzie — także do podgrzania barwnika, który w niektórych przypadkach może powodować toksyczne reakcje i powikłania. Zabieg laserowego usuwania tatuażu w naszej Klinice to możliwość pozbycia się go całkowicie. Jeśli nadal nosisz na swoim ciele niechciane tatuaże, to dobry rok, aby nareszcie się z nimi pożegnać.

FALE RADIOWE na piękną skórę

Skuteczność fal radiowych sprawia, że producenci sprzętu medycznego wciąż udoskonalają swoje urządzenia tak, aby prowadzić do jeszcze bardziej spektakularnych efektów. W Klinice Zawodny obserwujemy wszystkie nowości uważnie i naszym zdaniem jednym z dobrze prognozujących trendów są właśnie fale radiowe. Dlatego „na fali” tych nowości wdrożyliśmy kolejne możliwości do naszej oferty – a konkretnie – połączenie efektów technologii mikronakłuwania CIT (Collagen Induction Therapy), radiofrekwencji (RF) i światła LED. Fale radiowe stymulują skórę, prowadząc do jej odmłodzenia, światło LED pobudza skórę do bio-regeneracji, natomiast nakłuwanie mikroigłami pozwala na dotarcie do głębszych warstw skóry i stymulacje procesu syntezy kolagenu. Jest to zabieg odmładzający, poprawiający strukturę skóry (zarówno twarzy, jak i ciała), redukujący nie tylko zmarszczki, ale także blizny i rozstępy. W efekcie jego działania powstają nowe włókna kolagenowe, które wpływają na wygląd, jędrność i poprawę napięcia skóry. Mikroigły wykonujące nakłucia pełnią dodatkowo funkcję elektrod, które pozwalają na dotarcie do głębokich warstw skóry, a zatem – pozwalają także na redukcję blizn i rozstępów. Dodatkowo na tkanki działa światło LED, intensyfikujące wszystkie procesy naprawcze. Zabieg polecany jest w połączeniu z aplikacją składników aktywnych jak osocze bogatopłytkowe dla spotęgowania efektów.

Słyszałaś już o BIOSTYMULATORACH TKANKOWYCH?

Nadeszła nowa era mezoterapii! Jeśli jeszcze nie słyszałaś o biostymulatorach, to koniecznie zapytaj swojego lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa — na pewno ci je poleci. Te preparaty są coraz bardziej rozpoznawalne wśród pacjentów, ale niewątpliwie — pokochali je już sami specjaliści. To najlepsza rekomendacja, jaka istnieje! Ponieważ lekarze i kosmetolodzy widzą, jak zdumiewający efekt dają te preparaty. Biostymulatory tkankowe to aktywne preparaty, które służą do odbudowy struktury skóry i tkanki podskórnej, a dzięki silnej stymulacji do produkcji kolagenu i elastyny, pacjent dostrzega na swojej skórze bardzo naturalne efekty. Skóra zaczyna aktywnie działać w kierunku poprawy jędrności, zagęszczenia oraz lepszego napięcia. W pewnym sensie zaczyna wykonywać te wszystkie działania, które redukują efekty procesu starzenia się skóry. Biostymulatory tkankowe aplikuje się w zabiegu mezoterapii igłowej lub z wykorzystaniem systemów do wieloigłowej mezoterapii.

TERMICZNE odmładzanie skóry to hit

Niesłabnącym zainteresowaniem (i to zresztą niezależnie od sezonu) cieszą się zabiegi termo-odmładzające. Wykorzystanie ciepła w zabiegach medycyny estetycznej pozwala na kurczenie się włókien kolagenowych, co w efekcie prowadzi do zagęszczenia i poprawy napięcia skóry. Nieoperacyjny lifting możemy w naszej Klinice wykonać za pomocą światła podczerwonego lub na przykład skoncentrowanych ultradźwięków HIFU. Nasi specjaliści zawsze dobiorą połączenie zabiegów idealne dla każdego pacjenta. Zwłaszcza przy tych zabiegach polecamy połączenie z mezoterapią — oba zabiegi zapewnią widoczną poprawę napięcia skóry, silne odżywienie oraz efekt odmłodzenia. Skóra nabiera naturalnego blasku, jest jędrna i elastyczna, a to wszystko za sprawą dobrze dobranego duetu zabiegowego.

Czy wdrażamy wszystkie nowości medycyny estetycznej w Klinice Zawodny? Nie, nie wszystkie — ale tylko te sprawdzone. Mamy taką zasadę, że najpierw musimy zaufać technologii, zanim polecimy ją naszym pacjentom. Zabiegi, jakie wdrażamy, to zawsze skuteczna i bezpieczna opcja — niezależnie od tego, czy mowa o urządzeniu, czy o preparacie. Zapraszamy na konsultacje.

 

Prestiż  
Lipiec 2022