Biegnij po zdrowie

Zbliża się kolejna edycja biegu Sanprobi Uro-Run. Tym razem rywalizacja odbędzie się 11 września. Ten bardzo popularny bieg, zgodnie z tradycją, otworzy Europejski Tydzień Urologii.

Autor

Aneta Dolega

– Corocznie obchodzony Europejski Tydzień Urologii jest okazją do zwrócenia uwagi na społeczne aspekty chorób, którymi na co dzień zajmuje się urologia, ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów układu moczowo-płciowego – mówi Robert Szych, dyrektor biegu. – W tym roku tematem przewodnim jest rak pęcherza moczowego, nowotwór występujący głównie u palaczy tytoniu. Impreza rekreacyjno-ruchowa, jaką jest Sanprobi Uro-run, jest okazją do budowania społecznej akceptacji dla aktywnego stylu życia jako elementu profilaktyki m.in. chorób nowotworowych.

Akcję wspiera szpital na Pomorzanach, a szczególnie pomysłodawca biegu: prof. Marcin Słojewski. – Współpraca ze szpitalem na Pomorzanach to nie tylko wsparcie organizacyjne i udział licznej grupy personelu w imprezie, ale również inicjatywa bezpłatnych badań przesiewowych organizowanych przez personel Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej SPSK Nr2 – tłumaczy Robert Szych. – Część edukacyjna to oczywiście udział lekarzy urologów i stanowiska informacyjne. Ta impreza wpisuje się w misję polegającą na zwiększaniu wiedzy i świadomości chorób urologicznych oraz na budowaniu przekonania o wysokim potencjale szczecińskiej urologii uniwersyteckiej.

Bieg rozpocznie się o godz. 11 w Parku Kasprowicza. Będzie można wybrać dystans 5 bądź 2,5 km. Na trasie 5 km odbędzie się także marsz Nordic Walking. Ponadto w programie znalazły się zawody dla dzieci do lat 7 i osób niepełnosprawnych. Rywalizacji towarzyszyć będzie festyn, nie zabraknie również stoisk informacyjnych. Zgłoszenia do biegu potrwają do 6 września.

Szczegóły: www.raz.szczecin.pl.

 

Prestiż  
Sierpień 2022