Rytm Miasta bije w Teatrze Letnim

W sierpniu i wrześniu w Szczecinie wystąpią największe polskie gwiazdy muzyki rockowej, pop i hip hopu m. in. Kult, PRO8L3M, Daria Zawiałow i Kaliber 44. Wszystko w ramach Rytmu Miasta – serii koncertów, które odbędą się w przebudowanym Teatrze Letnim w Parku Kasprowicza.

Autor

Dariusz Staniewski

– Rytm Miasta to szyld, który łączy nasze cztery koncerty

w Teatrze Letnim. Stoi za nim myśl przewodnia, że rytm życia dużego miasta odmierzają takie właśnie wydarzenia. Zbaczamy z trasy „praca - dom”, spotykamy się, miasto odwiedzają turyści. Czuć kulturotwórczą funkcję dużego ośrodka jakim jest Szczecin – mówi organizator Piotr Trafny z koncerty.szczecin.pl, producent wielu imprez kulturalnych.

Pierwszy koncert odbędzie się 26 sierpnia. Wystąpi legendarny zespół Kult. Formacja dowodzona przez Kazika Staszewskiego niezmiennie od lat jest w dobrej formie i wciąż wydaje nowe świetnie przyjmowane przez publiczność albumy. Oczywiście nie zabraknie najbardziej znanych szlagierów: „Baranka”, „Gdy nie ma dzieci w domu”, “Polska” i wielu innych. W roli gościa specjalnego 26 sierpnia wystąpi szczecińska Vespa. Grają ska od prawie ćwierć wieku, mieszają tą muzykę ze swingiem

i rock’n’rollem. Kolejną gwiazdą, która zaprezentuje się w Teatrze Letnim będzie duet PRO8L3M. Zdobył on wierną publiczność daleko poza hip-hopową bańką, z której się wywodzą. Szczecin będzie jednym z zaledwie paru przystanków projektu ART BRUT 1 + 2. To hołd Oskara i Steeza dla muzycznych korzeni, czyli polskiej muzyki minionych dekad - lat 80-tych i 90-tych.

– Na scenie Teatru Letniego 3 września zobaczymy także Majkę Jeżowską, Artura Rojka, Martynę Jakubowicz oraz zespół Wanda i Banda. Wystąpią oni w utworach inspirowanych ich twórczością. Poza tym PRO8L3M z pewnością zaprezentuje kilka wybranych największych hitów z pozostałych wydawnictw poza Art Brut – uzupełnia Piotr Trafny.

Potrójne uderzenie wykona Daria Zawiałow, Natalia Przybysz oraz Kaśka Sochacka. Jednego dnia na tej samej scenie, to rzecz unikalna w skali całego kraju. A tak właśnie wygląda skład

na 4 września! Artystki zagrają pełnowymiarowe koncerty.

– Bilety na ten koncert oczywiście cieszą się największym zainteresowaniem. W zasadzie już dziś możemy śmiało ocenić,

że sprzedaż idzie na komplet na widowni– dodaje Trafny.

Natomiast 24 września w ramach Rytmu Miasta odbędzie się specjalna edycja Hip-Hop Festiwalu. Zagrają Kaliber 44, O.S.T.R, Gruby Mielzky, Małpa oraz Łona i Webber.

– To wydarzenie dla tych, którzy trochę nieufnie patrzą na nowe trendy w muzyce, a z chęcią posłuchają klasycznych brzmień i tekstów które były i są dla nich ważne. Udało się zebrać naprawdę świetny skład artystów o bogatym dorobku, którzy jednocześnie wciąż mają dużo ciekawego do zaproponowania słuchaczom. Wielkim finałem będzie energetyczny Łona i Webber w towarzystwie fenomenalnych muzyków z zespołu The Pimps – zapowiada Piotr Trafny.

Bilety na wydarzenia są dostępne na platformach Ticketos.pl

& Bilety.fm. Szczegóły można znaleźć na stronie koncerty.szczecin.pl.

 

Prestiż  
Sierpień 2022