Przebarwienia, niemiła pamiątka z wakacji

Tak, już nadeszła jesień. Nie potrzebujemy na to chyba więcej potwierdzeń — kolejki ustawiają się po Pumpkin Spice Latte, czapki i płaszcze są wyciągane z szafy, a portale społecznościowe zalewają zdjęcia w ciepłych kolorach. W medycynie estetycznej również można odgadnąć bez wyglądania za okno, jaka jest pora roku — potwierdzają to zapisy na określone zabiegi. Świadomość naszych pacjentów jest naprawdę godna podziwu, bowiem wiedzą oni doskonale, iż jesień to nie smutny sezon z deszczem i opadającymi liśćmi, ale radośnie połyskujący światłami… sezon laserów.

Autor

Prestiż

Czas urlopów co prawda jeszcze się nie skończył, ale wszyscy zapominamy już o słowie „wakacje”, zwłaszcza gdy zaczął się rok szkolny i akademicki. Niestety okazuje się, że przywozimy z nich więcej pamiątek, niż byśmy pragnęli. Obserwujemy wśród naszych pacjentów wzrost świadomości w temacie pielęgnacji skóry i wiedzą już oni, że przebarwienia należy usuwać na bieżąco, w innym wypadku będzie ich tylko więcej. Przebarwienia to cichy wróg – potrafią ukrywać się przez część roku, aby potem pokazać się w całej okazałości i nieźle popsuć nam nastrój. Nie należy zwlekać – trzeba działać, a my w Klinice Zawodny mamy coraz lepsze rozwiązania i to dla każdego rodzaju skóry.

Czym są przebarwienia? To ciemne plamki na skórze, które naturalnie pojawiają się na jej powierzchni z wiekiem. Zmiany te są efektem wieloletniego działania słońca na skórę. Szczególnie widoczne stają się one w okolicy 50. roku życia i są rezultatem zaburzeń w pracy melanocytów, czyli komórek barwnikowych skóry. Charakteryzują się owalnym kształtem oraz kolorem od jasnożółtego do ciemnobrązowego. Występują najczęściej na skórze dłoni, stóp, na ramionach oraz przede wszystkim — na twarzy.

Bez dwóch zdań w redukcji przebarwień rewelacyjnie radzi sobie terapia laserowa. Jednym z najlepszych wyborów w terapii przebarwień skóry jest zastosowanie lasera pikosekundowego o długości fali 755 nm. W Klinice Zawodny posiadamy laser tego rodzaju, to światowej sławy PicoSure. Zastosowaniem lasera PicoSure jest leczenie skomplikowanych przebarwień posłonecznych, pozapalnych czy nawet hormonalnych (melasma). Fenomenem lasera jest najbardziej odpowiednia i precyzyjna do leczenia zmian barwnikowych długość fali (755nm) światła laserowego, o czasie trwania liczonym w pikosekundach. Zabiegi z użyciem tego typu lasera są wyjątkowo bezpieczne, a proces gojenia przebiega łagodnie i bez pozostawiania blizn pozabiegowych. To jedna z najskuteczniejszych na świecie terapii na przebarwienia. W Klinice Zawodny posiadamy jeszcze jeden laser pikosekundowy, który za sprawą protokołu Pico Genesis również usuwa przebarwienia i poprawia napięcie skóry.

Mamy dla czytelników Prestiżu jeszcze ciekawszą informację–związaną z premierą urządzenia firmy Lumenis, izrealskiego producenta jednych z najlepszych laserów na świecie. Mianowicie pojawiła się u nas platforma laserowa Stellar M22. Należy podkreślić, że w Klinice Zawodny wybieramy zawsze sprawdzone technologie — dotychczas wykonaliśmy kilkanaście tysięcy zabiegów laserowych, jeszcze więcej z wykorzystaniem innych technologii. Do tej pory także zaufało nam ponad dziesięć tysięcy pacjentów i dlatego koniecznym jest, aby urządzenia, które wybieramy, były jak najwyższej jakości. Platforma Stellar, jest takim sprzętem. Urządzenie to daje wiele możliwości leczenia i uzupełnia szerokie portfolio zabiegów w Klinice Zawodny. Działanie wysokoenergetycznej głowicy IPL powoduje silne fotoodmładzanie, a głowicy frakcyjnej–wygładzenie zmarszczek, ale także terapię blizn i rozstępów. Efekt odświeżenia struktur skóry i poprawę wyglądu gwarantuje głęboka przebudowa skóry, którą wykonujemy podczas zabiegu ResurFX. Dzięki platformie Stellar można także pozbyć się zmian na tle naczyniowym oraz przebarwień. Ponadto wprowadziliśmy protokół leczenia o zastrzeżonej nazwie Photofabulous™, który pozwala na działanie usuwające przebarwienia i zmiany naczyniowe oraz silnie przebudowuje skórę i odmładza ją. Wśród pacjentów na świecie rozpoznawalny pod nazwą „zabiegu hollywoodzkiego”. Protokół ten doskonale wpisuje się w naszą koncepcję synergii technologii, którą stosujemy w zabiegach łączonych.

W Klinice Zawodny posiadamy także inne platformy wykorzystującą światło IPL, które w równie skuteczny sposób pozwalają na pozbycie się przebarwień, zmian naczyniowych oraz wpływają na poprawę jakości skóry. Quantum SR to niezawodny zabieg od lat i nadal szczerze polecamy go wielu pacjentom. Oprócz tego w okresie jesiennym doskonale sprawdza się platforma Alma DyeVL + Pixel – zarówno jeśli chodzi o działanie przebudowujące skórę, na czele z laserem frakcyjnym, jak i to pomagające w problemach naczyniowych. W końcu jesień to także czas fotoodmładzania. Zaś dla pacjentów, którzy chcieliby skorzystać z zabiegu alternatywnego dla technologii laserowej, posiadamy także peelingi chemiczne o silnym i potwierdzonym działaniu.

To prawda, że szczycimy się szerokim wyborem zabiegów i pogłębionym doświadczeniem w pracy z różnymi zaawansowanymi technologiami. Robimy to od kilkunastu lat, podchodzimy do problemu kompleksowo i holistycznie, na wszystkich istotnych poziomach. Przed zabiegiem usuwania przebarwień wykonujemy szczegółowe badanie stanu skóry pacjenta, tak aby właściwie zdiagnozować jego problem i wybrać najwłaściwszą terapię. Potem obserwujemy progres w sposób widoczny i zrozumiały także dla pacjenta, a umożliwia nam to badanie wizjograficzne stanu skóry.

Choć przebarwienia to temat bardzo na czasie i zwykle dotyczy plamek na twarzy, to nie należy zapominać, że występują także na ciele – szyi, dekolcie, dłoniach, ramionach. Zabiegi, które oferujemy, poradzą sobie ze wszystkimi obszarami. Radzimy Pacjentom nie zwlekać i podjąć terapię w odpowiednim momencie – dokładnie takim, jak teraz. Zapraszamy na konsultacje i zabiegi. Klinika Zawodny Estetic

 

Prestiż  
Październik 2022