Jeszcze będzie słońce

Obdarzona niezwykłym głosem, pochodząca ze Szczecina wokalistka Agata Malcherek, z początkiem października zadebiutowała singlem „Pokruszone”. Do będącego subtelną mieszanką popu i elektroniki utworu, powstał równie sugestywny teledysk.

Autor

Aneta Dolega

Miesiąc po premierze pojawił się drugi singiel – „Jeszcze kiedyś będzie słońce”. Do piosenki, która porusza temat mroku, spalania się w proch i tego, że mimo pewnych niejasnych okoliczności – jeszcze kiedyś zaświeci słońce, wideoklip stworzyli Piotr Gołdych i Michał Bączyński z Kinomotiv. – W pracach koncepcyjnych przyświecał nam motyw przewodni trudnej drogi i nadziei, która pozwala iść dalej – mówią autorzy. – W obrazkach stawialiśmy na skupione na ruchu światła i minimalistyczne kompozycje. Chcieliśmy stworzyć prostą, wizualną historię opartą na zdjęciach filmowych. Zdecydowaliśmy się na nocne plenery, w których mieliśmy duże pole do popisu, ale jednocześnie spore wyzwanie przed sobą. Można spokojnie powiedzieć, że motyw przewodni scenariusza wkradł się za kulisy.

Panowie do współpracy reżyserskiej zaprosili fotografa Slevina Aarona, którego zdjęcia ukazują się, m.in. na plakatach i okładkach książek. – Bardzo dużą rolę w całym obrazie odegrało światło. Wyzwaniem okazało się zaprezentowane go w taki sposób by można było nie tylko odróżnić noc od zmierzchu, ale również by jego poszczególne zastosowanie wpływało na dynamikę – tłumaczy fotograf. – Można by pomyśleć, że tworzenie ruchomego obrazu będzie się bardzo różnić od wykonania jednej zatrzymanej w czasie klatki. Jednak w moim odczuciu było to bardzo podobne doświadczenie.

A oto co o pracy nad teledyskiem mówi sama artystka: – Było to świetne przeżycie, za które jestem bardzo wdzięczna. Angażuję się we wszystko czym się decyduję zająć. Staram się żyć według zasady, że jeśli cokolwiek robić to robić to na całego.

 

Prestiż  
Listopad 2022