Muzyczne yin i yang

Gree, czyli pochodząca ze Szczecina Gosia Romanowska, to zupełnie nowa postać na scenie muzycznej. Obdarzona subtelnym głosem, komponuje, pisze teksty, gra na fortepianie.

Autor

Aneta Dolega

Muzyczną drogę zaczęła od publikowania coverów na swoim Instagramowym profilu i kanale na YouTube. W sieci poznała się z producentem Jakubem Wojciechowskim (OBWN) i tak właśnie rozpoczęła się jej przygoda z autorskim materiałem. Dwa lata temu wydała swoja debiutancką EP-kę. Koncertowała z Pezetem oraz z duetem Smolik/Kev Fox. Pod koniec zeszłego roku dołączyła do ECHO Production Records dla którego nagrywa m.in. Ewelina Flinta, Bisz oraz Chłopcy Kontra Basia. Latem tego roku ukazał się pierwszy singiel z nadchodzącej płyty artystki zatytułowanej „Blask”.

„Yin Yang” to przyjemnie brzmiący pop, okraszony delikatną elektroniką, z gotowym przepisem na przebój. – Singiel napisaliśmy wspólnie z Kevinem Mglejem oraz Kubą Wojciechowskim (OBWN), a cudowne gitary dograł Kuba Laszuk – mówi Gosia Romanowska. – Utwór mówi o różnicach między partnerami, ale także pewnego rodzaju niezdecydowaniu i potyczkach. Nie chcę zdradzać za dużo, ponieważ każdy, kto posłucha tej kompozycji, będzie interpretował ją na swój sposób.

Teledysk do „Yin Yang” powstał w Los Angeles na plaży Venice Beach oraz w Malibu. Autorem klipu jest Piotr Niemczewski, który na co dzień studiuje w szkole filmowej w Hollywood.

Prestiż  
Listopad 2022