Co u Ciebie Szczecin?

Radek Kurzaj – szczeciński fotograf i filmowiec. Od kilku miesięcy tworzy Totalnie Szczeciński Talk-show „Co u Ciebie Szczecin?” – rozmowy ze szczecinianami, m.in. Łoną, Henrykiem Sawką, Sylwią Różycką i Olkiem Różankiem okraszone sesjami fotograficznymi. Efekty tych spotkań można obejrzeć na jego kanale YouTube a kulisy powstawania rozmów i sesji w mediach społecznościowych.

Autor

Dariusz Staniewski

Projekt „Co u Ciebie Szczecin?”, czy inaczej Totalnie Szczeciński Talk Show, zaczął realizować w maju tego roku. I właśnie przygotowuje 10 odcinek.

– Spotykam się w nim ze szczecińskimi gwiazdami, osobowościami, personami bardziej lub mniej znanymi, ale za to fascynującymi. Niektórych moich gości znam od wielu lat. Spotkania z innymi są dla mnie nowością. W rozmowach zawsze stawiamy na szczeciński klimat, rozmawiamy o mieście, o tym, jak się w nim żyje i co fajnego można tu robić. Do tej pory patrzyłem na świat z drugiej strony kamery, bo już ponad 30 lat fotografuję i filmuję. Siłą rzeczy na co dzień odzywa się we mnie reżyserska żyłka, ale postanowiłem podjąć rękawicę i usiąść z gościem po drugiej stronie kamery. Jest to trochę zaskakujące uczucie, ale te spotkania zawsze są dla mnie tak inspirujące, że czasem zapominam o kamerze. Jestem też lokalnym patriotą, uwielbiam Szczecin i Pomorze Zachodnie. Jestem i czuję się szczecinianinem, tutaj się urodziłem, tu mieszkam, pracuję i żyję. Szczecin jest moim miejscem na ziemi nie tylko dlatego, że jestem stąd – zapewnia Radek Kurzaj.

Dodaje, że kiedy planował program i jego kolejne odcinki, miał pewnego rodzaju klucz zapraszania gości do rozmów. – Szybko jednak okazało się, że w Szczecinie mieszkają naprawdę niesamowite postaci, czy to ze świata sztuki, sportu, czy biznesu. Każdy z nich ma coś ciekawego do opowiedzenia i grono swoich fanów. Odcinek piąty z Łoną ma już blisko 20 tys. wyświetleń i się nie zatrzymuje. Nocna sesja z Olkiem Różankiem rozpoczęła się bitwą z chmarą chrabąszczy, które nie chciały dzielić się z nami łąką przy „Ognistych Ptakach” Hasiora. Kasia Huzar czytała mi swoje wierszyki, których za nic w świecie nie byłbym w stanie powtórzyć. Każde spotkanie jest dla mnie wielką przygodą – opowiada Kurzaj.

Marzy, aby pierwszy rok projektu podsumować wystawą fotograficzną – być może na Jasnych Błoniach albo w Różance w okolicach urodzin Szczecina i dokładnie rok po rozpoczęciu projektu. – Chciałbym pokazać szczecinianom, jakich mają świetnych sąsiadów i jak wiele pasji można realizować tutaj, w naszym mieście. Sam czuję, że mam z tego tyle radości, tak wielkiego przypływu endorfin, że chciałbym ten projekt kontynuować jeszcze przez wiele lat – dodaje Kurzaj.

 

Prestiż  
Grudzień 2022