Starzejemy się… szybciej?

Ozdoby świąteczne wyciągane są już na sklepowe ekspozycje drugiego listopada. Prezenty kupujemy na ostatnią chwilę, zamawiamy catering na wigilię, ponieważ tyle mamy spraw do załatwienia… czy brzmi to znajomo? Tempo życia w XXI wieku tylko rośnie, a my, choć przestaliśmy się na chwilę ze wszystkim śpieszyć w czasie pandemii, nadrabiamy ten bezruch po stokroć. Czasy są wymagające i zamiast iść z biegiem czasu, my uprawiamy sprint. Do tego dużo pracy, mało snu… a wiadomo, do czego nas wszystkich to prowadzi. Czy kolejną epidemią ludzkości jest stres? I jak on wypływa na nasz wygląd?

Autor

Prestiż

Co naszej urodzie robi stres?

Wiemy już, że stres nie jest zawsze czarnym charakterem — w zdrowej dawce pozwala na odpowiednią, szybką reakcję, nierzadko nas mobilizuje i dodaje energii. Problem w tym, że sytuacji stresowych mamy w nadmiarze, a jego długotrwały wpływ ma kolosalne znaczenie dla kondycji i wyglądu skóry. Jesteśmy bardziej podatni na stany zapalne, wszystko wolniej się goi, nie mówiąc już o utracie wiotkości i jędrności. Wszystko niestety jest widoczne na naszej twarzy: szara, pozbawiona blasku skóra, sińce pod oczami, pojawiające się zmarszczki czy opadające powieki.

Ponadto nadmierna ilość napięć emocjonalnych wpływa na działanie układu immunologicznego i może w efekcie powodować różne zmiany skórne. Dermatolodzy łapią się za głowy, gdy nie sposób wyjaśnić kolejnej przypadłości pacjentów. Z bezradnością stwierdzają, że wiele współczesnych problemów skórnych ma podłoże nerwowe lub pokarmowe, a czym objadamy się, gdy żyjemy w silnym stresie? Posiłkami na szybko, często z dużą zawartością cukrów i tłuszczy, które dają dużo energii, ponieważ takie sygnały wysyła nam zestresowany mózg, szykując się do reakcji „uciekaj albo walcz”. Taka dieta prowadzić może do pogorszenia się stanu skóry czy powstawania stanów zapalnych na skórze i koło się zamyka. A nie wspominaliśmy w ogóle o wyglądzie ciała.

Prewencja czy konieczność?

Z pewnością duża ilość stresu wpływa na tempo starzenia się naszej skóry. Istnieje taki mit medycyny estetycznej, że powinny się interesować nią wyłącznie osoby dojrzałe. Czy aby na pewno? Istnieje wiele zabiegów, które określa się jako prewencyjne. Doskonale działają na skórę technologie fal radiowych, ultradźwięki czy laseroterapia. W Klinice Zawodny posiadamy szeroki wybór zabiegów prewencyjnych o różnym stopniu intensywności. Doświadczeni specjaliści zawsze dobierają odpowiednią wartość parametrów do potrzeb pacjenta, nie wykonają też zabiegu, który danej skórze by nie służył. Na odbywającej się przed zabiegiem konsultacji specjalista ocenia stan skóry empirycznie, niezależnie od wieku określa jej kondycję i przedstawia dostępne opcje pacjentowi. Skóra odwdzięcza się blaskiem, gładkością i nadaje wypoczęty wygląd całej twarzy.

Działanie nowoczesne i… naturalne

Medycyna estetyczna jest dynamicznie rozwijającą się gałęzią medycyny. Skoki technologiczne odbywają się w tej branży niezwykle często. Lekarze są w stanie odpowiadać na bieżące problemy pacjentów, ponieważ co rusz zwiększają się ich możliwości. W dużych klinikach wszystkie niuanse i technologie wdrażane są niemal automatycznie. Medycyna estetyczna często mylona jest z chirurgią plastyczną, więc co należy jeszcze podkreślić to, że przede wszystkim medycyna estetyczna wspiera naturalne procesy organizmu. Świetnym przykładem jest działanie lasera frakcyjnego. Światło lasera wnika wgłąb skóry i jest pochłaniane przez znajdującą się w komórkach skóry wodę. Ta natychmiastowo odparowuje, tworząc mikrouszkodzenia tkanki, dzięki czemu uruchamiane są w skórze procesy naprawcze i regeneracyjne. Skóra otrzymuje sygnał do naprawy i tworzenia nowego kolagenu. W efekcie stopniowo wygładza się jej powierzchnia, a także znikają niedoskonałości, zmarszczki i blizny.

Rozwiązanie szyte na miarę

Oprócz zaawansowanych rozwiązań technologicznych i naturalnego wsparcia, jednym z kierunków nowoczesnej medycyny estetycznej jest również system zabiegów łączonych. W oparciu o doświadczenie, wiedzę i znajomość działania urządzeń specjaliści opracowują niezwykle programy technik i technologii połączonych, które razem dają szybsze i skuteczniejsze efekty. Takie podejście zgadza się z naszym holistycznym podejściem do zdrowia i urody, którego podstawą jest kompleksowe rozumienie procesów zachodzących w organizmie człowieka.

W Klinice Zawodny każdego pacjenta traktujemy w sposób indywidualny. Przed zabiegiem specjalista konsultuje stan i kondycję skóry, potrzeby pacjenta i omawia efekty. Po zabiegu przekazuje zalecenia, mówi o tym jak zadbać o skórę, jakie praktyki i pielęgnację stosować.

Oprócz niewątpliwego działania wielu zabiegów jest jeszcze jeden bardzo ważny czynnik — przychodząc do Kliniki, pacjent jest otoczony opieką i może poczuć, że robi coś dla siebie.

To rzadko wspominany czynnik polepszający dobrostan naszych pacjentów. Zrobienie czegoś dobrego dla siebie, dla kondycji swojej skóry, może powodować dodatkowe poczucie satysfakcji. Tym bardziej zapraszamy.

 

Klinika Zawodny Estetic

Prestiż  
Grudzień 2022