Medycyna estetyczna – kaprys czy potrzeba?

Rozpoczęcie nowego roku skłania do rozmyślań, zarówno w temacie postanowień, jak i minionych doświadczeń. Planujemy, wyznaczamy cele, chcemy schudnąć, stać się lepszą wersją siebie. I choć wydaje się to oklepane, to czy wszystkim pragnącym zmiany należy się potępienie, że podążają za modą na postanowienia noworoczne? Bynajmniej, chodzi po prostu o to, aby wyznaczać sobie rozsądne, osobiste cele. I rozliczyć się z przeszłością, żeby wiedzieć, czego się nie lubi i czego nie chce.

Autor

Prestiż

Z prostych obliczeń wynika, że mamy dwanaście miesięcy, aby spełnić swoje duże oraz małe cele i marzenia. Czy coś w tym złego, nawet jeśli to oklepane? Chyba nie. A co jeśli chcemy wyglądać lepiej, żeby uśmiechać się do siebie w lustrze, to dobry cel czy… próżny? Odpowiedź jest złożona. Przywykliśmy bowiem do osądu, że medycyna estetyczna i dbanie o urodę to jeden z grzechów głównych, a tymczasem osoby, które wreszcie zatroszczyły się o swój wygląd, mówią: „Żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej”. To jak to zatem jest — medycyna estetyczna to kaprys czy potrzeba?

Medycyna, czyli leczenie

Utarty schemat myślenia prowadzi od nazwy „medycyna estetyczna” do „powiększanie ust”, zakładając, że w ogóle myśli się o medycynie estetycznej trafnie, gdyż często mylona jest także z chirurgią plastyczną, implantologią. Medycyna estetyczna leczy problemy wrodzone i nabyte, związane z asymetrią, opadaniem tkanek (które mogą wpłynąć na funkcjonowanie zmysłów), naczyniowe, redukcję blizn, problemy skórne. Nie zadbanie o wspomniane problemy może skutkować pogorszeniem jakości życia czy powstawaniem kompleksów, a za tym ciągną się kolejne skutki psychologiczne. Lekarze i inni specjaliści wykonują zabiegi iniekcyjne, laseroterapie, terapie światłem, ultradźwiękami, falami radiowymi, które są potrzebą, a nie kaprysem ego. Czy jest coś jeszcze?

Blizny, bruzdy, rozstępy

Niepożądane pamiątki z dzieciństwa, widoczne wspomnienia z wypadków w formie blizn – tego pacjenci chcą się pozbyć ze swojej skóry. Czasem to blizny potrądzikowe po uciążliwym okresie nastoletnim, czasem znak po ugryzieniu psa, czy wypadku samochodowym. Niezależnie od przyczyny warto pamiętać, że żyjemy w czasach, w których blizny można poddać zabiegowi. Laseroterapia pozwala na głęboką przebudowę skóry – w kontrolowany sposób lasery uszkadzają skórę po to, aby otrzymała sygnał do regeneracji. W ten sposób pobudzamy naturalne procesy organizmu po to, aby uzyskać upragniony efekt. Zabiegi z laserami frakcyjnymi używane są także do zabiegów poprawy napięcia skóry, ujędrniania jej, rozjaśniania i wygładzenia niedoskonałości.

Popękane naczynia, rumień i naczyniaki

Czerwone wykwity, kilkugodzinne rumieńce, trądzik różowaty, naczyniaki, to tylko nieliczne nieprawidłowości w funkcjonowaniu naczyń, które nie są jedynie defektem estetycznym , ale mogą być zwiastunem chorób naczyniowych. Do ich redukcji służy zarówno laseroterapia, jak i urządzenia emitujące światło IPL. Seria zabiegów zamykających popękane naczynia, pomagająca uporać się z rumieniem naczyniowym, różowatym czy ogólnym zaczerwienieniem twarzy, to sposób na poprawę wyglądu, ale także na zahamowanie i leczenie. Zmiany naczyniowe to defekt, który sam nie ustąpi i wymaga leczenia, warto zatem rozpocząć takie zabiegi prędzej niż później. W Klinice Zawodny mamy pełen wachlarz możliwości leczenia zmian naczyniowych. Należy pamiętać, że taka terapia powinna być także zaplanowana na jesień lub zimę.

Opadające powieki

Zmagasz się z opadającą na oczy, wiotką skórą powiek?

Taki defekt może nawet powodować ograniczenie pola widzenia. Rozwiązaniem tego problemu może być na przykład zabieg blefaroplastyki. Jest to zabieg estetyczny i medyczny. Laserowa plastyka powiek to jeden z najpopularniejszych zabiegów w Klinice Zawodny i posiadamy już długie doświadczenie w jego przeprowadzaniu. Ponadto wykonywana w Klinice laserowa plastyka powiek, od tradycyjnej metody różni się tym, że jest to zabieg bezkrwawy. Efekt zabiegu blefaroplastyki pacjenci określają jako optycznie „otwierający oczy”, poprawiający pole widzenia i odmładzający ogólny wygląd twarzy.

Niechciany tatuaż, nieudany makijaż permanentny

W Klinice Zawodny w Szczecinie posiadamy długie doświadczenie i autorskie metody w laserowym usuwaniu tatuażu. Innowacyjny sposób podejścia do tego zabiegu w naszej Klinice pozwala na pozbywanie się ze skóry tatuaży czarnych i kolorowych, świeżych i starych. Ponadto technologia pikosekundowa to wykorzystywanie najkrótszego impulsu, mierzonego właśnie w pikosekundach, który to sprawia, że podczas zabiegu nie dochodzi do termicznego podgrzania tkanek, a co za tym idzie także do podgrzania barwnika, który w niektórych przypadkach może powodować toksyczne reakcje i powikłania. Jeśli nadal nosisz na swoim ciele niechciane tatuaże czy nieudany makijaż permanentny, potrzeba pozbycia się ich może być silna i wyraźna – zatem – daleka od kaprysu.

W Klinice Zawodny jesteśmy zdania, że najlepsze postanowienia noworoczne to te, które można skutecznie zrealizować – i to w tym samym roku, w którym zostały sformułowane. Początek roku to dobry czas na przyjrzenie się temu, co nam służyło, a co nie. Jeśli w zeszłym roku czułeś niezadowolenie na przykład z powodu nieudanego tatuażu lub narzekałeś na blizny – w tym roku możesz przekuć to na działanie. Zapraszamy na konsultacje.

 

Prestiż  
Styczeń 2023