Kia Polmotor dealerem roku 2022!

Ten rok nie mógł się lepiej rozpocząć dla szczecińskiej i koszalińskiej KIA Polmotor. Na początku stycznia, podczas Kongresu Dealerskiego marki KIA w Łodzi, otrzymała ona jedną z najważniejszych nagród w świecie dealerów samochodowych – Dealer Roku. Zespół został wyróżniony za swą niezwykłą, prężną i efektywną działalność w ubiegłym roku. – To spełnienie naszych marzeń – zapewnia Konrad Kijak, dyrektor Kia Polmotor.

Autor

Dariusz Staniewski

Kia Polmotor została wyróżniona najważniejszą nagrodą spośród 56 innych dealerów marki KIA w Polsce.

– Otrzymaliśmy tę nagrodę po raz pierwszy, a konkurencja była bardzo silna, bo są dealerzy, którzy również bardzo ciężko pracują na tę nagrodę i mają również ciekawe pomysły na rozwój swoich sieci dealerskich. Ta nagroda – Dealer Roku 2022 dla mnie osobiście jest takim zwieńczeniem mojej dotychczasowej pracy w tej marce. A pracuje w niej od 14 lat. Nie spodziewałem się tego wyróżnienia. Tym bardziej jest ono dla mnie i dla całego zespołu cenne. Bo to jest wyraźne docenienie naszej pracy przy budowaniu marki. Podkreślam – działań całego zespołu.

Od dwóch lat naszym działem marketingu kieruje Karolina Wałowska. Bardzo mocno zmieniła i zmienia oblicze komunikacyjne i wizerunkowe marki. To także efekt pracy m.in. Adama Zalasa — kierownika sprzedaży, dzięki któremu jest ona na najwyższym poziomie. To również zasługa Sebastiana Arszyńskiego – dyrektora obsługi posprzedażnej, serwisu. W wyjątkowy sposób dba o naszych klientów. To także ogromna zasługa wszystkich naszych pracowników, ich sprawnych działań, profesjonalnego przygotowania, fachowości, to także efekt współpracy z naszymi partnerami i klientami – mówi Konrad Kijak.

Dodaje, że nagrodę przyznaną przez KIA Polska wręczał m.in. David Hilbert – szef marketingu w Kia Europe.

– To dowód na to, że koncern obserwuje nasze działania, zauważając nasze pomysły i inicjatywy, które są naprawdę nietuzinkowe i niestandardowe dla dealera. Słychać o nich i widać je często. Szczecin i Koszalin nie jest więc gdzieś tam z boku lub na szarym końcu. Inaczej budujemy wizerunek marki, czy też relacje z klientami. W aktualnej sytuacji nie jest to takie proste. Ale my cały czas staramy się dbać o klienta. I widzimy, że nasza praca jest doceniana przez nich. Kilka dni temu gościliśmy jedną z naszych wieloletnich klientek, która jest z nami tak naprawdę od samego początku. Kupiła właśnie kolejny już samochód marki Kia, właśnie u nas. I to jest dla nas największa wartość – zaufanie klienta – dodaje dyrektor Kijak.

Zespół Kia Polmotor słynie z wielu różnych projektów. Duży nacisk kładą na łączenie motoryzacji np. ze światem sportu. Wspiera wielu znanych polskich lekkoatletów — olimpijczyków np. biegaczy — Patryka Dobka, Marcina Lewandowskiego oraz tyczkarza Piotra Liska. Wspiera memoriał lekkoatletyczny Wiesława Maniaka oraz niepełnosprawnych sporowców z klubu Korona Szczecin, współorganizuje turnieje tenisowe dla amatorów np. Kia Polmotor Stars Cup, czy imprezy tenisowe dla dzieci, wszystko to w hali tenisowej Kia Polmotor Arena.

– To nasz wielki sukces, że udało nam się stworzyć te projekty sportowe. Bo mają one także wielką wartość dla Szczecina i łączą się dobrze wizerunkowo z marką. Nasze działania przekładają się także na to, że nie jesteśmy postrzegani tylko i wyłącznie jako dealer motoryzacyjny. Promują również miasto i jego mieszkańców. To wszystko ma dla nas ogromną wartość. Dumni jesteśmy także ze zbudowania wyjątkowego i już sławnego w całym kraju wydarzenia biznesowo-rozrywkowo-medialnego, czyli Eska Business Party by Grupa Polmotor. Imprezy, która odbywa się od kilku lat tylko w Szczecinie dzięki współpracy z Radiem Eska. Ale te wszystkie pomysły i działania nie miałyby miejsca, gdyby nie wsparcie, ścisła współpraca

i zaufanie zarządu Grupy Polmotor na czele z Prezesami Janem Przepłatą i Dariuszem Olkiewiczem. Gdyby nie oni nie mielibyśmy takich możliwości działania i rozwoju tej marki, a to przełożyło się niewątpliwie na ten sukces. – zapewnia Konrad Kijak.