Używane Mercedesy z certyfikatem jakości

Kupując używany samochód, nie zawsze jesteśmy pewni czy będzie nam dobrze służył. Dlatego warto udać się do autoryzowanego salonu. Mercedes-Benz Mojsiuk zapewnia swoim klientom najlepszą jakość i aby to jeszcze bardziej usprawnić, firma znalazła się w programie sprzedaży certyfikowanych aut używanych, o czym rozmawiamy z Tomaszem Zboińskim i Mariuszem Pietranisem z salonu Mercedes-Benz Mojsiuk.

Autor

Aneta Dolega

Na czym dokładnie polega certyfikowana sprzedaż używanych aut?

Tomasz Zboiński: Firma od dłuższego czasu sprzedaje samochody używane, ale od zeszłego roku znaleźliśmy się w programie „Mercedes-Benz Certified”, czyli sprzedajemy auta używane

i certyfikowane. Program ten dotyczy samochodów, które mają do 6 lat i 150 tysięcy km przebiegu. Podstawą programu jest to, że samochód używany przed wystawieniem do sprzedaży, podlega bardzo skrupulatnej weryfikacji pod względem sprawności i jakości. Ponadto każdy samochód w ramach tego programu otrzymuje dwuletnią gwarancję. To bardzo ważne dla klienta, bo ma przez ten czas zabezpieczone koszty naprawy takiego samochodu.

Czegoś takiego nie otrzymamy, kupując używane auto, na przykład w komisie. Nie mamy nigdy gwarancji, że będzie w takim stanie, w jakim został nam przedstawiony. Później musimy do niego zwyczajnie dopłacać.

Tomasz Zboiński: U nas jest to niemożliwe. Używany samochód przekazywany klientowi, nie wymaga już żadnego dodatkowego wkładu finansowego.

Mariusz Pietranis: Staramy się aby samochód był w jak najlepszej jakości i w jak najlepszym stanie. Ważne, żeby klient wiedział, że kupuje auto używane, które jest praktycznie jak nowe.

Czy kupując auto w tym programie, oprócz gwarancji, mamy zapewniony np. jego przegląd?

Mariusz Pietranis: Musimy rozgraniczyć gwarancję na auto i przeglądy obsługowe. Producent daje gwarancję na samochody, ale nie na elementy eksploatacyjne, jak na przykład oleje czy filtry. Ta część leży już w gestii użytkownika, w ramach okresowych przeglądów, a dokładnie po upływie mniej więcej roku czy przejechaniu 20 tysięcy kilometrów. To bez problemu może zrobić w naszej stacji.

W takim razie, jakie modele Mercedesa są dostępne w ramach „Mercedes-Benz Certified”?

Tomasz Zboiński: Oferta aut używanych się zmienia. Praktycznie każdy model Mercedesa, który znajduje się w katalogu, jest u nas dostępny, począwszy od A klasy, po model CLA czy CLS. Mamy w ofercie zarówno modele podstawowe jak i te najbardziej prestiżowe. Nie ma ograniczeń co do segmentów aut.

Mariusz Pietranis: Jesteśmy w stanie dobrać konkretny samochód do potrzeb klienta, niezależnie od tego czy potrzebuje małego auta do jazdy po mieście, czy krążownika szos jak E klasa albo GLE, którymi możemy pokonywać duże odległości po europejskich autostradach.

Czy kupując używany samochód, możemy skorzystać z różnorodnej oferty jego finansowania, jak ma to miejsce w przypadku nowych modeli?

Tomasz Zboiński: Tak. Zajmujemy się nie tylko sprzedażą samego samochodu, ale także finansowaniem jego zakupu. Czy będzie to pożyczka dla osoby fizycznej, pożyczka dla firm bądź leasing. Oprócz tego mamy w ofercie dla klienta ubezpieczenie. Klient otrzymuje nie tylko ofertę finansowania zakupu takiego samochodu, ale dodatkowo – ofertę na jego ubezpieczenie.

Co jeszcze wyróżnia ten program?

Tomasz Zboiński: Program „Mercedes-Benz Certified” opiera się na kilkunastu obietnicach. Mamy ogólną gwarancję na samochód; mamy gwarancję mobilności, czyli auto jest regularnie serwisowane, a w przypadku awarii jego holowanie odbywa się na koszt producenta, czyli Mercedesa; mamy możliwość zamiany samochodu używanego na inny używany model; mamy gwarancję jakości, która jest związana m.in. ze szczegółową inspekcją; mamy gwarancję przebiegu; w końcu mamy możliwość skorzystania z samochodu zastępczego. Mercedes posiada także usługi telemetryczne. Mam na myśli system Mercedes Me, który umożliwia nam zdalną komunikację z samochodem przez smartfona. Dzięki niemu możemy np. sprawdzić stan paliwa, czy mamy naładowany akumulator, czy drzwi są otwarte lub zamknięte. I to, co jeszcze wyróżnia ten program to możliwość skorzystania z jazdy testowej tymi samochodami.

To brzmi naprawdę dobrze i jest raczej rzadkością przy zakupie aut używanych.

Tomasz Zboiński: Klientowi jest łatwiej podjąć decyzję co do samego zakupu, bo jeżeli wsiądzie do auta, przejedzie się nim, poczuje, jak ten samochód się prowadzi, to będzie miał stuprocentową pewność czy dokonał właściwego wyboru.

Mariusz Pietranis: Poza tym też staramy się, aby te emocje, które towarzyszą przy zakupie używanego Mercedesa, były zbliżone do zakupu nowego auta. Mamy klientów, dla których jest to pierwszy Mercedes w życiu, na którego zbierali pieniądze, o którym marzyli. Nie chcemy, aby emocje, które temu towarzyszą, zostały zepsute. Staramy się zrobić na kliencie jak najlepsze wrażenie, by poczuł, że kupuje auto marki premium. Zawsze zapewniamy profesjonalne doradztwo, bezpieczeństwo i pewność, że klient kupuje samochód sprawdzony, z gwarancją. Nasz zespół jest zawsze gotowy, aby pomóc w rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów. Nie uciekamy od odpowiedzialności i jesteśmy gotowi pomóc naszym klientom, aby zapewnić im jak najlepsze doświadczenie z jazdy i zakupu samochodu. Ponadto, jako firma działająca na rynku ponad 40 lat, możemy pochwalić się naszym ogromnym doświadczeniem, reputacją i wiedzą na temat samochodów używanych. Nasz długoletni sukces na rynku jest dowodem naszej ciągłej troski o zadowolenie naszych klientów i zobowiązania do zapewniania im najlepszego doświadczenia z zakupu.

Dziękuję za rozmowę.

 

AMG GT 43 4-MATIC+, Cena: 419 000 zł, Rok produkcji: 2019 r., przebieg: 72 829 km

Klasa A 200, Cena: 121 500 zł, Rok produkcji: 2018 r., przebieg: 27 366 km

Klasa C 220, Cena: 249 000 zł, Rok produkcji: 2021 r., przebieg: 6 643 km