Pomorze Zachodnie po raz trzeci przyznało „Bandery Sukcesu” dla innowacyjnych przedsiębiorców z regionu        

Na początku lutego w szczecińskiej Operze na Zamku odbyła się finałowa gala Konkursu Gospodarczego „Twój biznes pod banderą sukcesu”. Inicjatywa Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza przyciągnęła rekordową liczbę przedsiębiorców – do trzeciej edycji konkursu zgłosiło się prawie 150 mikro, małych i średnich firm! Kapituła wyłoniła 10 finalistów, których działania, produkty lub usługi charakteryzują się największą oryginalnością, innowacyjnością i kreatywnością, są odpowiedzią na potrzeby coraz bardziej wymagających konsumentów oraz zmieniających się warunków na rynku, a także reprezentują wartości rozwojowe.

Autor

Prestiż

– Pomorze Zachodnie jest dumne z przedsiębiorczych ludzi – wytrwałych, zorientowanych na rozwój swoich firm, wnoszących nową jakość i zmieniających rzeczywistość. Dla nich tylko sky is the limit. Staramy się ich wspierać i doceniać na różne sposoby. Jednym z nich jest ten konkurs bo wierzymy, że z pasji i odwagi rodzą się najlepsze pomysły na biznes. Wierzę, że wspierając zachodniopomorskie firmy, pomagając im zaistnieć na rynku i rozwijać skrzydła, realnie wzmacniamy potencjał gospodarczy naszego regionu – mówił podczas gali Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Punktem kulminacyjnym gali w Operze było ogłoszenie zwycięzców. Główną nagrodę przyznano firmie EasyFootings z Dziwnówka, która specjalizuje się w innowacyjnych prefabrykowanych fundamentach mikropalowych. Ich ideą jest dbałość o środowisko i dostosowanie się do zasad cyrkularnej gospodarki. Produkty Easyfootings nadają się do wielokrotnego użytku i podlegają stuprocentowemu recyklingowi. Drugie miejsce zajęła firma True Rider oferująca odzież dedykowaną fanom jeździectwa. Projektowana i testowana w Polsce w warunkach naturalnych dla wszystkich miłośników tego wyjątkowego sportu. Natomiast nagroda za 3 miejsce powędrowała do rodzinnego przedsiębiorstwa z Goleniowa – Wikk.Me. Ta tętniąca życiem manufaktura, prowadzona przez trzy siostry, jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie produkowane są najwyższej jakości granole wypiekane na zamówienie, tuż przed dostawą do klienta.

Każdy z laureatów reprezentuje wyjątkowy pomysł, innowacyjne podejście do biznesu, a także udowadnia, że swoją pasję można przekuć w prawdziwy dobrze prosperujący biznes.

Podkreślając wkład w rozwój gospodarczy regionu oraz społeczności lokalnej Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego w tym roku po raz pierwszy przyznał także „Złotą Banderę Sukcesu”. Laureatem zostało Stowarzyszenie Słowian i Wikingów Wolin-Jomsborg-Vineta

– Członkowie stowarzyszenia udowodnili, że również w wymiarze gospodarczym można zrobić coś z szalonej pasji do historii. Ich dotychczasowe osiągnięcia, konsekwencja w rozwoju niezwykłej atrakcji turystycznej, jaką jest Festiwal Słowian i Wikingów, a także szeroka promocja regionu to ogromna wartość – podkreślił marszałek Olgierd Geblewicz. To wyjątkowe spotkanie zachodniopomorskich przedsiębiorców było również okazją do oficjalnej inauguracji Roku Przedsiębiorczości na Pomorzu Zachodnim, który będzie obfitował w działania prorozwojowe kierowane do lokalnych przedsiębiorców, a także wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego.

Konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym. Celem projektu jest podniesienie poziomu innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, dzięki wykorzystaniu potencjału regionalnych i inteligentnych specjalizacji oraz stworzenie lepszych warunków do rozwoju MŚP poprzez umacnianie wizerunku gospodarczego województwa zachodniopomorskiego.

Więcej informacji: https://biznes.wzp.pl/konkurs-gospodarczy/