Edu concept by Enklawa

Spotkania dla ciała i duszy

Enklawa Institute to miejsce i koncept tworzony przez jedną z pięciu ambasadorek marki kosmetologicznej Dermalogica w Polsce, Martę Czerkawską-Burgs. Propagatorka subtelności, sprawdzonych kosmetyków i indywidualnych terapii zabiegowych, oprócz codziennej pracy kosmetologicznej dba również o edukację swoich klientek. Na cyklicznych spotkaniach, które wystartowały z początkiem tego roku, organizowanych przez nią w Instytucie, omawiane będą tematy z zakresu smart-aging, high-tech i mindfulness.

Autor

Aneta Dolega

Inauguracyjny event, który odbył się w styczniu, poświęcony został retinolowi w terapiach anty-aging. – Spotkanie to ukierunkowało naszą wiedzę na temat retinolu, a przy okazji uczestniczki zapoznały się z naszą nową ideą – Skin&Soul Bar – mówi Marta Czerkawska-Burgs. – W ramach tego pomysłu panie mogły przetestować najnowszy produkt marki Dermalogica – Dynamic Skin Retinol Serum oraz pozostałe bestsellerowe kosmetyki, po które sięgają profesjonalni terapeuci skóry na całym świecie.

Testowanie kosmetyków poprzedził fascynujący wykład na temat retinolu, który poprowadziła Karolina Wylęgała, szkoleniowiec Dermalogica Polska. – Naszym celem jest uświadamianie zainteresowanych osób, jak osiągnąć tzw. „wellbeing”, czyli harmonię zdrowia psychicznego i zdrowia skóry poprzez świadome korzystanie z kosmetyków i odmładzających terapii skóry. W Enklawie wyznajemy filozofię smart-aging, którą rozumiemy jako zrównoważone i nowoczesne odmładzanie – tłumaczy pani Marta. – Stąd też pomysł na organizowanie cyklicznych spotkań z wyszukanymi ekspertami z różnych dziedzin, gdyż w planach mamy także gościć u nas trenera personalnego, dietetyka czy trenera mentalnego. Nie skupiamy się na samej urodzie, ale także na zdrowiu.

Kolejny event z tego cyklu odbędzie się w Enklawie już 4 marca i zostanie zorganizowany z okazji Dnia Kobiet. Tematem wiodącym spotkania będzie jakość dermokosmetyków z witaminą C i cellulit. Wykład ponowie poprowadzi Karolina Wylęgała z Dermalogica Polska, a trener personalny opowie o aktywności fizycznej i zbilansowanej diecie. Atmosferę uświetni pokaz somelierski i wystąpienie nt. sztuki picia wina oraz jego działania prozdrowotnego. Spotkaniu będzie towarzyszyła także degustacja win z włoskiej winnicy. Atrakcją będzie ponowna możliwość skorzystania z Open Skin Baru. Zgłoszenia do udziału w evencie należy zgłaszać na adres recepcja@enkalwaspa.com lub pod numerem telefonu: 503139369.