Fenomen tajskiego dotyku

To najpopularniejszy masaż na świecie, którego tradycja sięga 2,5 tysiąca lat wstecz. Tajski masaż, bo o nim mowa, jest niezwykle intensywny i posiada prozdrowotne zalety. Dzięki zastosowaniu technik głębokiej akupresury wybranych punktów ciała z elementami pasywnej jogi, zostaje uwolnione napięcie mięśni, ścięgien oraz stawów i powraca równowaga energii w naszym organizmie. Pobudzony zostaje również układ krwionośny i limfatyczny, dzięki czemu następuje samooczyszczenie organizmu. Masaż ten dodaje sił witalnych oraz przynosi długotrwałe uczucie odprężenia i relaksu.

Autor

Aneta Dolega

W Szczecinie po zdrowie możemy się udać do Thai Lanna. To już druga filia tego salonu, pierwszy z powodzeniem działa od kilku lat we Wrocławiu. – Do Szczecina przyjechałem, ponieważ akurat stąd pochodzi moja partnerka, z którą prowadzimy salon, w którym się właśnie znajdujemy – mówi Krzysztof Mirowski, współwłaściciel Thai Lanna. – O otwarciu salonu tutaj myśleliśmy już od jakiegoś czasu, ale pandemia przystopowała te plany. I działamy dopiero od niedawna.

W Thai Lanna możemy skorzystać z dobrodziejstw tradycyjnego masażu tajskiego, który charakteryzuje się niezwykłą skutecznością, ale nie tylko. – Nasi klienci znają się ma masażach, jeżdżą do Tajlandii. Latają po świecie. Wiedzą, jak wygląda tajski masaż, jak balijski, jak masuje się w Indonezji. Nie da się ich oszukać. Tajski dotyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Tak jak i z masażem, tak samo jest i z tajską kuchnią i tajskim boksem. Nikt tego nie podrobi. W naszym salonie skupiliśmy się wyłącznie na tradycyjnym masażu, nie robimy żadnych ceremonii, jak to ma miejsce w przypadku np. masażu balijskiego. Zależy nam przede wszystkim na poprawie kondycji fizycznej naszych klientów. Ludzie przychodzą do nas, żeby poczuć się lepiej, zdrowiej i żeby się zrelaksować.

W menu Thai Lanna jak w dobrej restauracji nie ma za dużo pozycji. Zajdziemy tu klasyczny masaż tajski, masaż olejkami, sportowy, gorącymi kamieniami, ziołowymi stemplami, a także ramion, głowy, pleców oraz stóp. – Nie ma polewania czekoladą, woskiem czy masażu z zastosowaniem dymu, ponieważ masaż tajski nie na tym polega – zaznacza pani Katarzyna Miklewska, współwłaścicielka salonu. – Nasze masażystki ukończyły specjalne kursy, posiadają spore doświadczenie. Pracowały wcześniej w znanych kurortach, resortach SPA. Dobre terapeutki pracują w główne w Azji, w Korei Południowej, Japonii, Singapurze. Nasze dziewczyny zahaczyły po drodze o te miejsca.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, na czym polega fenomen tajskiego masażu. Masażystki powiedzą, że przede wszystkim naprawiają problemy w ciele człowieka za pomocą siły dotyku. – Myślę, że to właśnie ten specyficzny dotyk i ogromna wiedza na temat ludzkiej anatomii sprawiają, że tajski masaż jest tak wyjątkowy – zastanawia się współwłaściciel salonu, Pan Krzysztof. – I to, że po takim masażu wyśmienicie się czujemy i że posiada prozdrowotne właściwości. Masaż tajski dostarcza dużego zastrzyku energii. Ten stan potrafi się utrzymać nawet przez trzy dni – dodaje pani Katarzyna.

Poddanie się takiemu dotykowi, w przyjemnym wnętrzu, z filiżanką aromatycznej herbaty na koniec, może być świetnym sposobem na rozładowanie stresu i zmęczenia po całym tygodniu pracy, ale też chwilowym oderwaniem się od codzienności. To także oryginalny sposób na prezent dla kogoś bliskiego czy wspólne spędzenie czasu z taką osobą. I na koniec – styl życia, zdrowy i przyjemny.

 

Prestiż  
Marzec 2023