Wiosna, zmiany i… depilacja

Marzec to powrót wiosny, świętowanie dnia kobiet i… zmiany. Zmiany w przyrodzie i zmiany w nastrojach, które skłaniają do kolejnych wniosków. Bo skoro kobiety chcą czuć się kobieco i wiosennie, to znaczy też, że poszukują nowych i skutecznych sposobów na zatroszczenie się o siebie. Jednym z wyrazów troski jest zaoszczędzenie dla siebie czasu. Idąc tym torem, dochodzimy do jednych z najczęściej zadawanych pytań: „kiedy mogę zacząć serię zabiegów depilacji, żeby zdążyć na lato?” oraz „kiedy depilacja jest bezpieczna?”.

Autor

Prestiż

Na pozbycie się owłosienia z ciała jest wiele sposobów, a najskuteczniejszym z nich jest depilacja laserowa. Epilacja, bo tak brzmi właściwe określenie dla tego zabiegu, to trwałe pozbycie się owłosienia ze skóry. Można oczywiście używać domowej maszynki do golenia, depilacji woskowej czy depilatora, jednak najdłużej będziemy cieszyć się z efektu zabiegu laserowego. Wykazuje się on także wysoką skutecznością. Czy jednak jest to zabieg bezpieczny?

Depilacja laserem

Naturalnie jak w przypadku wielu zabiegów, ich bezpieczeństwo determinuje przede wszystkim… ręka trzymająca głowicę. Lasery wykorzystywane w medycynie, również w medycynie estetycznej, to potężne maszyny o dużej sile i precyzyjnym działaniu, jednak to nie sztuczna inteligencja – działanie i wiedza specjalisty są tutaj konieczne. Bez dobrego specjalisty żaden zabieg, nawet z najlepszym sprzętem, nie powinien się odbyć. Do tego w zasadzie sprowadza się odpowiedź na pytanie – kiedy depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym?

Osoba wykwalifikowana

Otóż zabieg jest bezpieczny wtedy, gdy jest przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę. Powszechne są przypadki poparzenia, braku efektów czy problem z wrastającymi włoskami przed czy po niewłaściwie wykonanym zabiegu. Tutaj najistotniejszą kwestią ustalaną przez specjalistę są: dobór odpowiedniego sprzętu oraz odpowiednich parametrów pod indywidualne cechy pacjenta. Specjalista dopasowuje pracę lasera do fototypu skóry, a także do koloru, ilości i grubości włosa. Niektóre urządzenia w naszej Klinice są dodatkowo wyposażone w narzędzie dokonujące odczytu poziomu aktywnej melaniny w skórze. Tak rozpoznane indywidualne cechy pacjenta pozwalają na dobór najskuteczniejszego sposobu depilacji.

Inne efekty laseroterapii

Lasery do epilacji to jednak nie tylko sposób na pozbycie się owłosienia, to także rozwiązanie problemu wrastających włosków. Laser potrafi skutecznie uporać się nie tylko z nimi, ale skutkiem tego – z okołomieszkowym stanem zapalnym, który wrastające włoski bardzo często powodują. Zapalenie mieszków włosowych najczęściej występuje po goleniu maszynką w postaci zaczerwienienia lub krostek. Ten problem pojawia się u wielu osób w okolicach intymnych, ale także w innych częściach ciała — często u mężczyzn także w okolicy brody. Laser nie tylko usuwa owłosienie, ale także eliminuje podrażnienia w depilowanym obszarze.

Delikatne okolice

Sprzęt wysokiej klasy pozwala również na usuwanie owłosienia w wielu okolicach — również na twarzy. Jest to zabieg, dzięki któremu pacjentki mogą pozbyć się owłosienia nad górną wargą, a pacjenci wyrównać linię brody na policzkach. Wbrew pozorom twarz to bardzo popularna okolica usuwania owłosienia – zarówno dla pań, jak i panów. Niektóre czynniki osobiste mogą determinować porost włosów w niepożądanych okolicach, w takich sytuacjach laseroterapia jest bezpiecznym rozwiązaniem problemu. Za każdym razem jednak należy podać na konsultacji przed zabiegiem wszystkie okoliczności zdrowotne, aby wykluczyć zaistnienie przeciwwskazań.

W Klinice Zawodny

W naszej Klinice proces przygotowania pacjenta do zabiegu jest równie ważny, co sama laseroterapia. Aby uzyskać optymalne efekty, musi zaistnieć współpraca pacjent – specjalista. Niezwykle istotne jest przestrzeganie przez pacjenta pewnych zasad związanych z przygotowaniem się do zabiegu (np. unikanie ekspozycji na promieniowanie słoneczne). W związku z tym, rozpoczęcie przygody z depilacją laserową rozpoczyna się od konsultacji, podczas której omawiane są wszystkie ważne kwestie, stan zdrowia pacjenta, przyjmowane leki. Dodatkowo ocena stanu owłosienia w obszarze zabiegowym daje możliwość zakwalifikowania pacjenta do zabiegu z użyciem konkretnego lasera. Przy wyborze urządzenia, branych jest pod uwagę wiele czynników. Oprócz wyżej wymienionych, istotna jest także wytrzymałość pacjenta na ból. Dla osób, które definiują swój próg bólu jako bardzo niski, również jesteśmy w stanie zaoferować komfortowe rozwiązania.

Korzyści z zabiegu

Nic nie poprawia nastroju, jak fakt, że można pozbyć się jednego z nużących obowiązków – zwłaszcza gdy nadchodzi lato lub upragniony urlop. Depilacja laserowa to przede wszystkim zabieg gwarantujący komfort. W zamian za serię zabiegów oferuje nam zaoszczędzony czas. Jednak tak innowacyjne technologie i urządzenia wymagają właściwego specjalisty, który pomoże dobrać zabieg pod indywidualne cechy pacjenta i zatroszczyć się o niego także po zabiegu. W naszej klinice stawiamy na indywidualne podejście do pacjenta, a także na najwyższą jakość wykonywanych usług. Jest to możliwe dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu w depilacji laserowej. Zapraszamy na konsultację do naszej kliniki.

 

Prestiż  
Marzec 2023