Aktywne i rodzinne dolce vita

Familijne wakacje, które łączą w sobie wypoczynek i aktywny relaks nad pięknym jeziorem? Dlaczego nie. Takie atrakcje zapewni w tym sezonie Allegra, szczecińskie biuro podróży, które specjalizuje się w rodzinnych wyjazdach w alpy. Głównie włoskie, oszałamiająco piękne o każdej porze roku.

Autor

Aneta Dolega

– W tym sezonie proponujemy wyjazdy w trzy miejsca: do Val di Sole i Val di Fiemme, jezioro Garda oraz Folgaria – mówi Paulina Kryszko, współwłaścicielka biura i instruktorka narciarstwa. – W pierwszych dwóch miejscach stawiamy na aktywny wypoczynek. W programie mamy, m.in. wędrówki alpejskimi szlakami, rating górską rzeką, wycieczki rowerowe i parki linowe.

Po 5 dniach przenosimy się nad Jezioro Garda do miejscowości Torbole – mekki europejskiego windsurfingu, gdzie codziennie dla dzieci organizowane będą 3 godzinne lekcje windsurfingu pod opieką polskich instruktorów. Do tego zakwaterowanie w czterogwiazdkowych hotelach, gdzie nasi goście będą cały czas pod opieką naszego zespołu.

Drugi wyjazd to rowerowe lato w Folgarii.

– Ten rodzaj wakacji oparty jest przede wszytkim o różne formy turystyki rowerowej – mówi Michał Palejczyk, współwłaściciel Allegry i również instruktor narciarstwa. – Organizujemy wyprawy na e-bikach, zjazdy MTB – single tracki, a wszystko na różnych poziomach zaawansowania. Wśród zaplanowanych atrakcji nie zabraknie również trekkingów, spływu kajakowego i kąpieli w górskich jeziorach. Zakwaterowanie w naszym już słynnym Hotelu Klubowym – Club Alpino.

Wyjazd do Folgarii to 5-15 lipca, natomiast do Val di Fiemme można się wybrać w dwóch terminach: 11-21 lipca oraz od 25 lipca do 4 sierpnia a do Val di Sole – od 26 czerwca do 6 lipca oraz od 25 lipca do 4 sierpnia.