Piąta odsłona Szczecin Biznes & HR

Najbardziej wpływowe postacie Linkedin w jednym miejscu! Chcesz ich poznać? Najbliższa okazja już 24 maja podczas kolejnej edycji wydarzenia Szczecin Biznes & HR organizowanego przez LSJ HR Group. To niezwykła okazja, by wysłuchać Macieja Hermana, CEO firmy Wedel czy jednej z najbardziej rozchwytywanych trenerek biznesu w Polsce Sylwii Królikowskiej. – Interesuje nas tylko praktyczna wiedza i cenne wskazówki dla przedsiębiorców i menadżerów – mówi Katarzyna Opiekulska-Sozańska, dyrektor zarządzająca LSJ HR Group, organizatorka wydarzenia.

Autor

Dariusz Staniewski

Żywa inspiracja i świeże spojrzenie

Dwudniowy Szczecin Biznes & HR odbędzie się już 24 maja w szczecińskim hotelu Courtyard by Marriott. To kolejna edycja znanej konferencji, która jest źródłem żywej i kreatywnej dyskusji na temat przyszłości, trendów oraz szans i zagrożeń na rynku pracy. To forum dyskusji o tym, jakie wyzwania szykuje dla nas jeszcze rynek pracy i gospodarka, jak kształtuje się nasza rzeczywistość i co ma wpływ na sytuację i działalność polskich firm.

Podczas tegorocznej konferencji Szczecin Biznes& HR jej uczestnicy będą szukali sposobu jak zbudować relacje w firmie tak, aby znaleźć azymut w świecie, który pędzi do przodu i co chwilę zmienia kierunek.

– Wielu menadżerów zadaje sobie pytanie: jak znaleźć nic komunikacji z nowymi pracownikami? Jak zbudować efektywny operacyjnie zespół? Jak motywować do pracy swoich pracowników, a jednocześnie wykazywać się empatią dla potrzeb pracowników? Te wszystkie pytania padną podczas naszej konferencji – mówi Katarzyna Opiekulska – Sozańska, dyrektor zarządzająca LSJ HR Group.

–- Nasza konferencja ma być źródłem inspiracji dla menadżerów i przedsiębiorców. Mamy tak wspaniałych ekspertów, że ich wiedza na pewno otworzy nam oczy na to, jak zmienia się świat i ludzie dookoła. Czasem trzeba nam takiej żywej inspiracji i świeżego spojrzenia – mówi dalej szefowa LSJ HR Group.

Najbardziej rozpoznawalne nazwiska świata biznesu w jednym miejscu

W pierwszym dniu m.in. Maciej Herman – Dyrektor Zarządzający Lotte Wedel sp. z o.o. wyjaśni, czy i jak HR powinien spełniać oczekiwania biznesu, czy tez może raczej to biznes powinien odpowiadać na oczekiwania HR. Sławomir Łopalewski – Dyrektor Zarządzający Lux Med Ubezpieczenia przedstawi jak HR i biznes troszczą się o pracowników, a prof. Witold Orłowski – profesor ekonomii i główny doradca ekonomiczny PwC Polska zaprezentuje, jak wygląda świat w roku 2023 i co dziś znaczą trzy magiczne słowa: wiedza, innowacje, dostosowanie. Natomiast Sylwia Królikowska założycielka i Prezes Zarządu Van Dahlen Group Sp. z o.o opowie o upadku klasycznego przywództwa.

W drugim dniu konferencji poprowadzi ona warsztat poświęcony zarządzaniu najmłodszymi pokoleniami pracowników.

– Warsztat z Sylwią Królikowską to jedno z moich spełnionych marzeń. To najbardziej rozpoznawalna trenerka biznesu w Polsce, postać niesamowicie energetyczna i inspirująca, a jednocześnie bardzo szczera i konkretna. Jeżeli coś w naszej firmie nie działa, albo coś nie działa w naszym myśleniu, to podczas warsztatu będzie okazja, by zapytać Sylwię o opinię. Dodam, że została ona wyróżniona nagrodą "Linfluencer" przez Gazetę Wyborczą. Słuchałam jej warsztatu na temat młodego pokolenia na rynku pracy, to głos który powinien trafić do każdego menadżera i dyrektora zarządzającego jeżeli chcemy być "on time" w zarządzaniu młodymi ludźmi - mówi Katarzyna Opiekulska.

Szczecin Biznes & HR po raz kolejny poprowadzi znana i lubiana prezenterka Beata Tadla, która jak zwykle postara się zarazić uczestników konferencji profesjonalizmem działania i swoją pozytywną energią.