Plener Aktorski – artystyczna przygoda z gwiazdami

– To będzie niezwykłe przeżycie dla nas aktorów, ale też dla wszystkich, którzy przyjadą w ten malowniczy plener zakosztować świeżego powietrza i nasycić się atmosferą wolności z teatrem oraz przyrodą w tle – zapewnia Szymon Bobrowski, znany aktor teatralny i filmowy, zapraszając na wyjątkowe wydarzenie. Odbędzie się ono w długi czerwcowy weekend, w Dworku Bielin k. Chojny w Zachodniopomorskiem.

Autor

Kinga Konieczny

Dwudniowy program „Pleneru Aktorskiego” wypełnią atrakcje w gwiazdorskiej obsadzie. Zaprezentują się Renata Dancewicz, Paulina Holz, Maria Seweryn, Piotr Borowski, Rafał Królikowski, Zbigniew Zamachowski, a także znakomici szczecińscy artyści: Olga Adamska, Baltic Neopolis Orchestra i ekipa teatru improwizowanego „Pozostali”. Gospodarzem będzie Szymon Bobrowski.

– Zamarzyło nam się połączenie pleneru i sztuki, które pozwala na skrócenie dystansu między widzem a artystą. Chcemy włączyć ludzi w magiczny świat teatru i taka idea nam przyświecała, kiedy tworzyliśmy program wydarzenia – podkreśla Daniel Wojciech Macuk, dyrektor Centrum Kultury w Chojnie, pomysłodawca pleneru. – Zależy nam, aby wszyscy dobrze się bawili, zarówno artyści, jak i widzowie i każdy czuł się częścią tego artystycznego wydarzenia, aby energia między sceną a widownią się przenikała. Doświadczanie sztuki w swobodnej plenerowej atmosferze to niecodzienne emocje. Dworek w Bielinie, położony tak blisko Chojny, jest miejscem przeuroczym. Chętnie jeździmy podziwiać artystów tam, gdzie grają na co dzień, ale czasami możemy też zaprosić tę Warszawę, Paryż lub Wiedeń do nas. I to właśnie robimy.

Co się będzie działo w ogrodach Dworku Bielin?

Już pierwszego dnia do zabawy wciągną widzów aktorzy teatru improwizowanego. Olgę Adamską usłyszymy w „Kabaretowych impresjach”, „Nie tylko o miłości” zaśpiewa Zbigniew Zamachowski.

– O Zbyszku, który jest fantastycznym artystą, pomyśleliśmy od razu. Jego recital usłyszą państwo na zakończenie pierwszego dnia – zaprasza Szymon Bobrowski. – Kulminacją drugiego dnia pleneru jest z kolei rewelacyjny spektakl „Ludzie inteligentni” w reżyserii Olafa Lubaszenki, z udziałem wspaniałych artystów, moich przyjaciół. Graliśmy go już w różnych miejscach w Polsce, ale nigdy w plenerze. To będzie niezwykłe przeżycie dla nas aktorów, ale też, jestem głęboko przekonany, dla widzów, którzy wezmą w tym udział. Zanim rozpocznie się wieczorny spektakl odbędzie się koncert muzyki filmowej w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra a garść anegdot ze świata artystycznego pojawi się w rozmowach Szymona Bobrowskiego z gośćmi wydarzenia. Organizatorzy zadbali także o atrakcje towarzyszące – będzie m.in. pokaz charakteryzacji teatralnej, casting filmowy dla uczestników spotkania oraz kiermasz książek, w tym także autorstwa gwiazd wieczoru. Koneserów dobrej kuchni przywita restauracja Dworku Bielin oraz Plenerowe Bistro. Dla widzów, którzy przyjadą samochodami, zapewniony będzie parking. Tym, którzy zechcą dłużej pozostać w artystycznej atmosferze pleneru Dworek Bielin oferuje możliwość spędzenia całego długiego weekendu w towarzystwie artystów. – Gorąco liczymy na to, że nasza propozycja spodoba się i będzie zapowiedzią serii fantastycznych imprez, które przed nami – mówi Daniel Wojciech Macuk.

– Mamy nadzieję, że będzie szlachetnie. Zasługują na to goście i widzowie, ale też historyczny dworek i starodrzew parku bielińskiego – zauważa Szymon Bobrowski i rozmarzony dodaje: – Nad nami żurawie, wokół piękne konie, wszak będziemy na terenie Stadniny Koni Bielin, widzowie na leżakach, kocach, romantyczna atmosfera życzliwości i łagodności. Proszę tylko trzymać kciuki, żeby nie było deszczu. Pogodę zamawiamy słoneczną.

„Plener Aktorski” odbędzie się 9 i 10 czerwca. Organizatorami są Centrum Kultury w Chojnie oraz Dworek Bielin. Wydarzenie objęła patronatem burmistrz Chojny Barbara Rawecka. Szczegóły oraz informacje dotyczące biletów i pakietów pobytowych dostępne są na stronach CK w Chojnie, Dworku Bielin oraz w mediach społecznościowych.