Bo najpiękniejsze dziewczyny są w Szczecinie!

Autor

Izabela Marecka

O tym, że w Szczecinie i jego okolicach mieszkają najpiękniejsze dziewczyny nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. Stąd pochodzi najwięcej utytułowanych pań w historii polskich konkursów piękności. W tym roku szczecinianki przywiozły z konkursu nie jedną, ale aż dwie korony! Specjalnie dla „Prestiżu” - Miss Polski 2011 Angelika Ogryzek i Miss Polski Nastolatek 2011 - Weronika Szmajdzińska.

Angelika Ogryzek

wzrost: 176 cm, wymiary: 88-60-89 , oczy: niebieskie, włosy: ciemny blond

Weronika Szmajdzińska

wzrost: 175, wymiary: 88-61-90, włosy: kasztanowe. oczy: brązowe

Jeszcze nie ochłonęły z emocji po wyborach, a przed nimi kolejne. Angelika szykuje się na zgrupowanie Miss World do Londynu, a Weronika leci do światowej  stolicy mody – Mediolanu. A to dopiero początek.

Za ich sukcesem stoi Elwira Żniniewicz, organizatorka wyborów regionalnych, która prowadzi w Szczecinie agencję modelek Prima Frons. Obie dziewczyny "wypatrzyła" na ulicy.

- Jest to ogromny sukces, dziewczyny więcej osiągnąć już nie mogły - wróciły do Szczecina z dwiema koronami - cieszy się Elwira Żniniewicz. - Czy brałam pod uwagę taki wynik? Oczywiście, wystarczy na nie popatrzeć !

Angelika jest tegoroczną absolwentką II LO w Szczecinie. Konkurs nie przeszkodził jej w nauce, świetnie zdała maturę i dostała się na wymarzone prawo.

- Wciąż nie mogę uwierzyć, w to, co się stało - opowiada. - Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia!

Podczas konkursu kibicowali jej znajomi, rodzice i chłopak.

- Mój chłopak świetnie sobie radzi z tą moją niespodziewaną sławą. Wspierał mnie od samego początku, mama natomiast od zawsze widziała we mnie miss, jednak ja pochodziłam do sprawy sceptycznie - śmieje się Angelika.

Długo nie chciała się zdecydować na start w konkursach piękności. W końcu postanowiła wziąć udział w konkursie Miss Miedwia, a  po roku zdecydowała się na Miss Pomorza Zachodniego. W obu konkursach była bezkonkurencyjna.  Wtedy też  pojawiły się pierwsze propozycje współpracy, z których jednak rzadko korzystała. Najważniejsza była matura. Angelika stoi mocno na ziemi i ma jasno określone plany na przyszłość.

- Marzę, by zostać prawnikiem i z tym wiążę przyszłość. Mam świadomość, że modeling to tymczasowe zajęcie i tak też je traktuje.

Teraz zrobi wszystko, by pogodzić obowiązki miss ze studiami. Cieszy ją życzliwość wykładowców na uczelni, które najprawdopodobniej wyrażą zgodę na indywidualny tok nauczania. Przed nią wybory Miss Świata, do których już zaczyna się przygotowywać, szlifuje język angielski, szykuję się do przymiarek sukienek, a w październiku wyjeżdża na zgrupowanie do Londynu.
Podobnie jak Angelika, Weronika Szmajdzińska, zatriumfowała w wyborach regionalnych. Przed konkursem pracowała jako hostessa na imprezie Radia Eska, tam zobaczyła ją Elwira i zaprosiła na casting.

- Czy byłam faworytką? Niektóre koleżanki na wyborach, mówiły mi „wygrasz”, ale nie brałam tego na poważnie. Raczej obawiałam się, że mogą zapeszyć - wspomina Weronika. - Gdy wygrałam byłam bardzo szczęśliwa, patrzyłam na rodziców widziałam dumę w ich oczach. Dostałam chyba setkę sms-ów od znajomych i nieznajomych!

Sukcesu gratulowała jej też cała szkoła. Dyrekcja przyjęła jej zwycięstwo bardzo życzliwie, a wszyscy w szkole wiedzą już o wyjeździe do Mediolanu, co więcej dostała obietnicę pomocy w nadrobieniu zaległości. Mimo sukcesu Weronika pragnie, by jej życie pozostało normalne.

- Chcę być traktowana zwyczajnie, przez sąsiadów, koleżanki, kolegów, nauczycieli. Bo przecież to nadal ja. Nie zmieniłam się - mówi. - Na co dzień jestem normalną dziewczyną, a miss tylko od święta.

Przed nią skok na głęboką wodę - pierwsza samodzielna podróż i to od razu do europejskiej stolicy mody Mediolanu.- Mam ogromna tremę, na szczęście jadę tam towarzystwie Klaudii Ungerman (Miss Polski 2008, także z naszego województwa – dop. red.), która służy mi radą i pomocą. To mój rok i mam nadzieję, ze w pełni go wykorzystam.

Elwira Żniniewicz obu dziewczynom, wróży karierę. 

- Jestem przekonana, że mają szansę osiągnąć jeszcze wiele więcej! Weronika na pewno zostanie znaną modelką i będziemy oglądać ją w kampaniach wielkich firm, a Angelika jest typem miss i sądzę, że to nie był jej ostatni tytuł w tego typu wyborach. Angelika wygrywa nie tylko swoim wyglądem ale i zachowaniem, inteligencją, znajomością języków oraz obyciem w różnych sytuacjach. Weronika jest piękną, zwariowaną, słodką nastolatką która z pewnością zostanie wysłana na międzynarodowe wybory i tam swoim wdziękiem oczaruje wszystkich jurorów.

Zachodniopomorskie jest rekordzistą w konkursach piękności. Oto najważniejsze tytuły.

Miss Polonia: Lidia Wasiak 1983,
Monika Nowosadko 1987, Joanna
Gapińska 1988, Joanna Drozdowska 2001, Marzena Cieślik 2006.
Miss Polski: Klaudia Ungerman 2008 Angelika Ogryzek 2011
Wicemiss Polonia: Elżbieta Mielczarek 1984, Żaneta Katkowska 1989, Monika Warmińska 1994, Małgorzata
Rożniecka 2000, Agnieszka Pawlak 2001, Anna Tarnowska 2007.
Wicemiss Polski: Beata Sudolska 1990, Urszula Iwanik1991, Dorota
Wróbel1992, Małgorzata Baranowska 1998, Małgorzata Kiezik 2005.

 

 

Prestiż  
Wrzesień 2011