Tęcza na paznokciach

Każda z pań zna to uczucie, kiedy po kilku minutach od skończonego malowania paznokci na lakierze pojawia się rysa albo odprysk. Istnieje jednak sposób, który pozwoli zachować efekt pięknych paznokci na dłużej. To manicure hybrydowy i jego nowa odmiana - cieinowane paznokcie, czyli „ombre nails”.

Autor

Aneta Dolega

Hybrydowa technologia malowania paznokci to połączenie tradycyjnych lakierów i żelu. 

– Shellac, bo tak właśnie nazywa się ta hybrydowa rewolucja, pozwala cieszyć się naturalnie wyglądającymi paznokciami od 2- 4 tygodni – tłumaczy Iwona Konowalczyk, stylistka paznokci, wizażystka i kosmetyczka Laser Studio. – Lakier utwardzany jest przy pomocy promieni UV.

Wspomniane ombre to manicure hybrydowy, w którym wykorzystane są dwa, a nawet cztery kolory. Jak sama nazwa wskazuje malowanie paznokci polega na ich cieniowaniu.

– Ten zabieg wymaga niezwykłej estetyki. Z tego względu każdy szczegół powinien być perfekcyjny. – mówi Iwona Konowalczyk. – Przy cieniowaniu tradycyjnymi lakierami używana jest gąbeczka, przez co sam zabieg nie wygląda zbyt profesjonalnie. Opracowałam własną metodę cieniowania zwykłym pędzelkiem. 

Przy ombre można mieszać dowolną liczbę kolorów. Ze względu na kształt paznokcia cieniowanie wykonuję w pionie lub w poziomie

– Na wiosnę bardzo popularne są wszelkie odcienie niebieskiego, zieleni, turkusu – wymienia Iwona Konowalczyk – Bardzo ładnie wyglądają mieszanki różu z czerwienią, oraz pomarańczą, wszelkie koralowe odcienie. Można również wykonać ombre z kolorów wykorzystywanych do french’a. Jest to alternatywa do klasycznego manicuru ślubnego.

Lakiery hybrydowe nie posiadają szkodliwych składników chemicznych tj. toluen czy formaldehydy. Ważny jest również sposób przygotowania płytki przed nałożeniem lakieru oraz metoda usuwania hybrydy z paznokcia. Prawidłowo hybryda powinna być usuwana za pomocą krótkich okładów ze specjalnego płynu. Lakier bez problemu schodzi nie robiąc przy tym szkód. 

Moda na ombre pojawiła się w zeszłym roku. To alternatywa dla klasycznego manicuru. Elegancka ale wnosząca odrobinę szaleństwa do wyglądu naszych paznokci.   

Foto: Jarosław Gaszyński

Prestiż  
Czerwiec 2013