Nie bój się dentysty

Chyba nikt z nas nie lubi wizyt u stomatologa, ale czasem są po prostu koniecznością. Lecznica Dentystyczna Kultys jest jednym z niewielu miejsc, w których pacjent może poczuć się naprawdę komfortowo.

Autor

Prestiż

Doktor Zbigniew Kultys otworzył prywatną praktykę w 2000 roku. Długi staż pracy przełożył się na doświadczenie, które doceniło już prawie 15 000 pacjentów. Średnio w klinice rejestruje się ok. 1000 osób rocznie, a większość z nich trafia z polecenia, co najlepiej świadczy o zaufaniu, jakim darzą swojego dentystę. Obecnie w Lecznicy na stałe przyjmuje kilkoro lekarzy z długoletnią praktyką w zawodzie. Świadczą pełen zakres usług stomatologicznych i dysponują nowoczesnymi metodami leczenia. 

 

Leczenie od a do z

 

W ofercie Lecznicy Kultys znajdują się nie tylko podstawowe zabiegi, takie jak wypełnienia, odbudowa zniszczonych zębów, usuwanie kamienia nazębnego i osadu (skalling) wraz z lakierowaniem szkliwa, leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych czy diagnostyka radiologiczna. Na miejscu można też skorzystać z usług stomatologii estetycznej, dzięki którym zęby zyskają piękny, ale i naturalny wygląd. Lekarze poradzą sobie z przebarwieniami czy niedorozwojem szkliwa, nieprawidłowym zgryzem, a nawet kształtem zębów czy uszkodzeniami po urazach. Skorzystać więc można z bezpiecznego wybielania zębów, założenia licówek, wkładów, koron czy mostków ceramicznych. – Pacjentów ze schorzeniami ortodontycznymi kierujemy po wstępnej diagnostyce do współpracującego z nami gabinetu ortodontycznego, którego właścicielem jest dr n. med. specjalista II stopnia w zakresie ortodoncji Barbara Wędrychowska-Szulc – zaznacza Zbigniew Kultys. W ofercie są usługi protetyczne, pozwalające m.in. na uzupełnienie braków w uzębieniu. Do wyboru są protezy stałe i ruchome, estetyczne i osadzone na implantach. W celu zapewnienia kompleksowej usługi pacjentom proponuje się także periodontologię, czyli leczenie chorób przyzębia i błon śluzowych jamy ustnej, które objawiają się krwawieniem, nieprzyjemnym zapachem z ust czy nadwrażliwością na zmiany temperatury. Leczenie polega w tym przypadku nie tylko na utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej, ale także na opracowaniu zasad profilaktyki, na którą składają się m.in. właściwa dieta i tryb życia. Lekarze troskliwie zajmą się nami również, gdy zajdzie konieczność usunięcia zęba. Wykonują oni zarówno standardowe, jak i specjalistyczne zabiegi z dziedziny chirurgii stomatologicznej, mając do dyspozycji sprzęt, który pozwala na monitorowanie postępów krok po kroku. Problemu nie stanowi dla nich także endodoncja, jeśli zajdzie konieczność leczenia kanałowego. Pracownia wyposażona jest w nowoczesne narzędzia i urządzenia, wspomagające diagnostykę i monitorowanie przeprowadzanych zabiegów. Na podstawie wyników badań i pomiarów kostnych oraz oczekiwań i potrzeb pacjentów opracowywany jest też szczegółowy plan leczenia, jeśli wskazane jest wstawienie implantów. Zabieg ten również z powodzeniem wykonywany jest na miejscu. Diagnostyką implantologiczną i implantologią zajmuje się w Lecznicy Dentystycznej Kultys dr n. med. specjalista II stopnia w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej Robert Kowalczyk. Lecznica Kultys nie zapomniała także o najmłodszych. Specjalny gabinet przeznaczony do pracy z dziećmi wyposażony jest tak, by mali pacjenci czuli się w nim bezpiecznie. Pod koniec wizyty każde dziecko otrzymuje nagrodę za swoje bohaterstwo. Komfort leczenia zarówno dzieci, jak i dorosłych podnosi fakt, że każdy zabieg może być przeprowadzony bezboleśnie.

Nowoczesne technologie 

Lecznica jest nie tylko nowocześnie wyposażona, ale i przyjazna pacjentom. Posiada trzy znakomicie zaopatrzone gabinety. Znajduje się w nich sprzęt medyczno-diagnostyczny renomowanych producentów, w tym mikroskop, RTG, endometry, aparat do radiowizjografii cyfrowej czy lupy stomatologiczne. Wszystko po to, by leczenie było jeszcze bardziej precyzyjne, skuteczne i bezpieczne. Z dbałości o wszystkich gości Lecznica Dentystyczna Kultys została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych: mieści się na parterze, posiada podjazd dla wózków oraz odpowiednio przystosowaną toaletę. Troska o dobro pacjentów przejawia się również w starannie prowadzonym archiwum, które nawet po latach pozwala sięgnąć do przebiegu choroby i zastosowanego leczenia. Lecznica współpracuje z najlepszymi fachowcami, posiadającymi ogromne doświadczenie zawodowe z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i ortodoncji. Zapewnia to wykonanie usług na najwyższym poziomie, jednak poczucie bezpieczeństwa wzrasta również dzięki wyjątkowo długiej gwarancji, udzielanej na przeprowadzone zabiegi stomatologiczne. Przy zachowaniu określonych warunków, dotyczących stanu uzębienia i wizyt kontrolnych, jest to aż 10 lat na implanty zębowe, 4 lata na prace protetyczne stałe i 2 lata na ruchome oraz aż 2 lata na wypełnienia. 

Domowa atmosfera 

Parter kamienicy, w której mieści się Lecznica, został gruntownie odnowiony. Kameralne wnętrza nie mają charakteru tradycyjnej przychodni i pozwalają poczuć się niemalże jak u siebie w domu. Nie do przecenienia dla dobrego samopoczucia pacjentów jest jednak przede wszystkim serdeczna atmosfera. Każdy pacjent, bez względu na wiek czy status zawodowy, jest traktowany ze zrozumieniem oraz spotyka się ze starannym podejściem od strony medycznej. Sam doktor Zbigniew Kultys jest sympatycznym, otwartym i kontaktowym człowiekiem, którego poczucie humoru udziela się pacjentom. Zarówno osoby dorosłe, jak i najmłodsi bardzo cenią dbałość o złagodzenie „strachu przed dentystą”. Nie chodzi tylko o rozmaite znieczulenia, ale choćby uśmiech pań z recepcji, akwarium w poczekalni oraz relaksacyjną muzykę czy ekrany, na których podczas zabiegu można oglądać filmy przyrodnicze. Pacjenci nie narzekają także na terminy wizyt, które są dostosowane do ich potrzeb, zwłaszcza w przypadku osób przyjezdnych, w tym z zagranicy. Mogą oni liczyć na udogodnienia – również pozamedyczne, takie jak pomoc w zapewnieniu transportu, rezerwacji hotelu, a nawet atrakcji turystycznych. Jakby tego było mało, niektóre z takich świadczeń nie są obarczone dodatkowymi kosztami. Cena jest bowiem kolejnym czynnikiem przemawiającym na korzyść Lecznicy. Plan leczenia każdego pacjenta ma być jak najbardziej optymalny, co wcale nie znaczy, że najdroższy. 

Dogodna lokalizacja

Choć Lecznica Dentystyczna Kultys mieści się w ścisłym centrum miasta, przy ul. Bolesława Śmiałego, jest to jednak stosunkowo ustronne miejsce. Odznacza się dobrym dojazdem, ale także łatwym dostępem do miejsc parkingowych, co obecnie bywa w Szczecinie sporym problemem. W przypadku pacjenta niezmotoryzowanego istnieje łatwy dostęp do środków komunikacji miejskiej, a dla osób z centrum miasta dojście piechotą może być okazją do krótkiego i przyjemnego spaceru. 

Prestiż  
Lipiec 2015