Dom pod klucz

Własny dom, który będzie wyjątkowy, jedyny i urządzony wedle naszych marzeń? Bez nerwów, nie tracąc czasu i zbędnych wydatków na jego budowę? Jest to możliwe. Szczecińska firma TLS DEVELOPER nie tylko zaprojektuje i wybuduje dla nas dom, zajmie się wszystkimi formalnościami, ale również urządzi go zgodnie z oczekiwaniami. Bez komplikacji, zmartwień i obaw. Jak to możliwe? O tym rozmawialiśmy z Łukaszem Szykuciem, właścicielem TLS Developer.

Autor

Prestiż
Na czym polega ta usługa?
Jeśli klient posiada działkę, na której chciałby wybudować dom to dzięki naszej firmie może bez obaw zrealizować swoje plany. Wprowadziliśmy kompleksową usługę projektowania i budowania domów pod indywidualne zlecenie klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje on praktycznie same korzyści, zarówno finansowe, jak i czasowe. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami, od dokumentacji projektowo-budowlanej i uzyskania niezbędnych pozwoleń po wybudowanie domu i oddanie go w ręce klienta. Jednocześnie, jeśli życzeniem klienta jest aranżacja wnętrza domu, to wspólnie z nim, dbając o każdy najmniejszy szczegół, realizujemy jego plan. 
 
Na ile można ingerować w projekt?
Cały proces projektowy przedstawiamy klientowi na pierwszym spotkaniu. Wyjaśniamy, jakie są etapy podczas tworzenia zarówno wstępnej koncepcji, jak i finalnego projektu budowlanego. Uwzględniamy wszystkie sugestie i zawsze dążymy do spełnienia jego wizji. Klient wie, do którego momentu może ingerować w projekt, w razie konieczności nawet na etapie budowy można jeszcze dokonywać modyfikacji. Priorytetem jest zawsze zadowolenie klienta, dlatego dokładamy wszelkich starań, by efekt końcowy był idealny. Klient nie musi się niczym interesować, zbierać uzgodnień czy pozwoleń, w ogóle nie musi o tym myśleć - od tego jesteśmy my. W trakcie rozpoczęcia budowy ustalamy także dalszą współpracę, możemy również zrealizować aranżację wnętrz.
 
Jak ta część projektu wygląda w praktyce?
Aranżacja wnętrz zależy od wizji klienta. Możemy urządzić dom całkowicie „pod klucz”, łącznie z kołdrami, poduszkami, drobiazgami i czym tylko klient sobie zażyczy lub możemy zrealizować to tylko w ograniczonym zakresie. Wszystko według życzenia. TLS istnieje już dziewięć lat, przez ten czas firma wykształciła partnerów, z którymi współpracuje niemal od samego początku, głównie architektów i inżynierów. Nawiązaliśmy także bardzo dobre kontakty z kontrahentami, wypracowaliśmy dogodne warunki współpracy, dzięki którym negocjujemy dla naszych klientów zarówno korzystne cenowo produkty i usługi, jak i terminy ich realizacji i dostaw.
Planując samemu taką budowę łatwo jest przekroczyć zakładany na nią budżet, co bywa często kłopotliwe. 
Do tej pory tylko raz spotkałem klienta, który sam wszystko zaplanował, rozpisał i nie przekroczył ustalonego budżetu. Z doświadczenia wiem, że to jest prawie niemożliwe. Lata temu, kiedy urządzałem własny dom, nie mając jeszcze takiego doświadczenia jak dziś, przesadziłem z kosztami. Niedługo potem realizowaliśmy wnętrze dla naszego klienta, zdobywając w ten sposób niezbędną wiedzę. Wiemy już jak to należy robić właściwie. Przede wszystkim jest to ogromna praca jednego człowieka, który kilka godzin dziennie, przez dwa, trzy miesiące zajmuje się dosłownie wszystkim i pilnuje, by zmieścić się w budżecie. Wtedy jest pewność, że niczego nie brakuje. Nasz architekt, będąc na budowie, koordynuje podwykonawców, tak by wszystko zostało dopięte w odpowiednim czasie. Po kolei nakreśla podwykonawcom niezbędne elementy i pokazuje jak mają zostać wykonane. Polecamy naszym klientom, by podczas realizacji ich domu mieli własnego inspektora, w szczególności na etapie prac budowlanych w stanie deweloperskim. Inspektor jest pożyteczny dla wszystkich stron, a w szczególności dla inwestora, gwarantując, że prace prowadzone są we właściwy sposób.
 
Jak czasowo wygląda realizacja takiego domu?
W ciągu jednego roku możemy zaprojektować i wybudować dom, wraz z całkowitą aranżacją wnętrz. Mając doświadczoną i sprawdzoną bazę współpracujących z nami kontrahentów, bez obaw realizujemy inwestycję w wyznaczonym terminie. Usługę projektu i budowy domu, zwykle realizujemy w pobliżu Szczecina. Jesteśmy jednak otwarci na współpracę również z tymi inwestorami, których działki znajdują się znacznie dalej. Wszystko jest do ustalenia.
 
Wybierając wasze usługi klient ma gwarancję, że otrzyma jedyny w swoim rodzaju dom?
Tak. Wszystko robimy dla wygody i zadowolenia klienta. Każdy dom modelowy, który robiliśmy, był jednak niepowtarzalny, bo realizowany całkowicie pod klienta, dzięki czemu dom miał charakter jak najbardziej indywidualny. Każdy zrealizowany przez nas dom, został wykonany dokładnie tak, jak wymarzył sobie klient, a to właśnie satysfakcja klienta jest odzwierciedleniem naszej misji.
 
www.tlsdeveloper.pl, tel. 601 561 777
 

Prestiż  
Grudzień 2015