Wspieramy Alicję

Historię Alicji, która przez magiczne lustro trafia do krainy czarów i magii, zna każde dziecko. Książka Lewisa Carolla była wiele razy przekładana na język filmu i teatru. Doczekała się tez wersji baletowej zrealizowanej przez szczecińską Operę na Zamku. 

Autor

Aneta Dolega
Niezwykłej urody muzykę do tego spektaklu napisał Przemysław Zych.  Teraz ten zamówiony specjalnie przez Operę, konglomerat muzyki musicalowej, filmowej i poważnej, ma szansę zostać wydany na płycie. Po spektaklach Opera otrzymała od widzów wiele pytań o album z muzyką do „Alicji w Krainie Czarów”, dlatego stąd pomysł na jej wydanie. Koszt materiału przekracza jednak możliwości teatru. 
Aby jednak mieć u siebie w domu te magiczne dźwięki wystarczy wziąć udział w akcji na portalu wspieram.to. Za cegiełkę można wybrać unikatową nagrodę i zostać współproducentem płyty. A nagrody są bardzo atrakcyjne, m.in. płyta z autografem kompozytora, bilety na spektakl czy oryginalny plakat z baletu z autografem Leszka Żebrowskiego. Oprócz tego można zostać zaproszonym na próbę i poznać artystów grajach w spektaklu. Najbliższe pokazy „Alicji w Krainie Czarów” odbędą się w dniach 5-8 grudnia 2015 r. na świeżo oddanej po remoncie, nowoczesnej scenie Opery na Zamku w Szczecinie. Premiera płyty odbędzie się 20 lutego.

Prestiż  
Grudzień 2015