Gładko przez życie z Ellą. Słodycz nie tylko dla kobiet

Depilacja nie jest zarezerwowana wyłącznie dla pań. Z komfortu „bycia gładkim” także w miejscach intymnych korzystają coraz częściej i chętniej panowie.

Autor

Prestiż
Większość mężczyzn pozbywa się zbędnego owłosienia właśnie dla swoich partnerek ze względu na walory higieniczne, estetyczne oraz erotyczne – mówią właścicielki ELLA Studio Depilacji Cukrem bez umawiania. –  Warto jednak zauważyć, że oprócz oczywistego powodu higienicznego   – brak włosów pozwala na utrzymanie czystości i zahamowanie rozwoju bakterii rozkładających pot– kwestie estetyczno - erotyczne będą zależały od gustów danej osoby lub pary hołdując zasadzie: de gustibus non disputandum est.
Wielu panów decyduje się na usunięcie owłosienia również ze względów zawodowych, np. przy pracy w charakterze modela lub ze względu na wygodę podczas uprawiania sportu czy rekreacji. Męska depilacja przestała być egzotyką. Obecnie należy do kanonu zabiegów pielęgnacyjnych dla mężczyzn i bez wątpienia dodaje mężczyznom pewności siebie w każdej sytuacji.
- Męska depilacja intymna  może zostać wykonana w różnych zakresach, tj. od depilacji okolic intymnych wyznaczonych przez męską bieliznę aż po całkowite usunięcie owłosienia, również z pośladków – wymieniają siostry Chromicz. – W ankietach mężczyźni deklarują, iż usuwają owłosienie na ciele głównie za pomocą jednorazowej maszynki lub maszynki elektrycznej. Niestety deklaracje te idą w parze z narzekaniem na fakt powstawania podrażnienia oraz szybkość odrastania włosów. Bardzo dobrą formą depilacji jest cukrowanie, czyli usuwanie owłosienia za pomocą pasty cukrowej. Daje długotrwały efekt powolnego odrastania włosów oraz ich osłabienia. Dodatkowo zabieg ten jest mniej bolesny niż klasyczne woskowanie, a można go wykonywać również u alergików, gdyż nie podrażnia skóry. 
Sam zabieg przebiega bezdotykowo i polega na przyklejaniu pasty wyłącznie do włosów. Ze względu na charakter procedury, w każdym momencie istnieje możliwość zrobienia przerwy lub zaprzestania jej wykonywania. Dla większego komfortu – klient otrzymuje zawsze jednorazową bieliznę. Pozostałości pasty są łatwo usuwalne ciepłą wodą. Ekspertki depilacji cukrowej w ELLA Studio, które wykonują depilację są specjalnie wyszkolone, tak by klient nie odczuwał dyskomfortu samej sytuacji. 
Panowie odwiedzający Studio Depilacji ELLA chętnie też poddają się depilacji pach, torsów i pleców bez konieczności umawiania się na zabieg. 
 – Cukrowanie pach to bardzo szybki zabieg, którego wykonanie możliwe jest przy długości włosów od 2 mm, a którego efekt utrzymuje się nawet do czterech tygodni. Oczywiście przy regularnej depilacji – mówią właścicielki Studia.  –  W przypadku pleców i torsów włosy przycina się w pierwszej fazie trymerem, by potem usunąć je wraz z cebulkami już za pomocą pasty cukrowej. Podrażnione ciało chłodzi się odpowiednimi naturalnymi kosmetykami. Zaczerwienienia ustępują już po kilku godzinach.
Jak widać czas, gdy usuwanie owłosienie z ciała oznaczało godzenie w męskość minął. Współczesny mężczyzna decyduje, co dostarcza mu najwięcej komfortu oraz przekłada się na poczucie atrakcyjności, a salony kosmetyczne podążają za tą potrzebą.
W przyszłym numerze: „Po co nam włosy?”
 
Ella studio depilacji cukrem, Szczecin, ul. Kaszubska 17/2 (wejście od Bogurodzicy), tel. 91 43-44-733, www.ellastudio.pl

Prestiż  
Grudzień 2015