Magiczne spojrzenie

Na pierwszy plan wysuwają się zawsze oczy. Nie bez powodu mówi się, że są one zwierciadłem  duszy.  To one w pierwszej kolejności  zdradzają naszą ogólną kondycję i wiek. Przyjrzyj się sobie w lustrze. 

Autor

Prestiż
Cienie pod oczami, zmarszczki, opadające powieki, głęboko osadzone oczy… skóra w okolicy oczu jest bardzo delikatna i wymagająca.  Bardzo często naszym problemem są cienie, których przyczyn powstawania jest wiele: zmęczenie, słabe mikrokrążenie, zanik tkanki tłuszczowej, niezdrowy styl życia zaburzenia metaboliczne oraz obciążenia genetyczne.
W trakcie konsultacji, na podstawie wywiadu lekarskiego, podstawowych badań i doświadczenia, lekarz wskaże najbardziej odpowiednie zabiegi w tej okolicy. Rodzaj zabiegu powinien być dobrany i dopasowany do warunków anatomicznych i kondycji skóry. Najprostszym i dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kwasu hialuronowego  dedykowanego  w okolicy oczu. Kwas hialuronowy obecny w skórze odpowiada za nawilżenie i zwiększa objętość. Efekt  widoczny jest natychmiast  po zabiegu. 
Inną bardziej nowatorską metodą rewitalizacji i odbudowy objętości okolicy oczu jest lipotransfer metodą Adivive.  Lipofiling polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic ud, kolan lub brzucha, która następnie podlega odwirowywaniu i separacji. Tak pozyskana tkanka tłuszczowa zawiera frakcję młodych i pozbawioną starych, uszkodzonych komórek. Specjalne filtry do separacji w jednorazowych zastawach pozwalają uzyskać komórki macierzyste  stanowiące prawdziwy „eliksir młodości”. Efekt wypełnienia jest natychmiastowy i trwały, natomiast efekt rewitalizacji i odmłodzenia narasta stopniowo w ciągu 3 miesięcy. Jest to metoda bardzo skuteczna i bezpieczna. 
Innym problem tej okolicy jest często występujący nadmiar skóry powiek górnych, co sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną.  Rozwiązaniem tego typu problemu jest laserowa korekta powiek. Wiązką lasera wycina się bezkrwawo nadmiar skóry, kurczy odpowiednie mięśnie i  zakłada  drobne szwy. Jest to zabieg praktycznie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a pacjent w godzinę po zabiegu wychodzi do domu bez konieczności hospitalizacji. Działanie lasera koaguluje naczynia, co powoduje iż jest to zabieg  bezkrwawy. Dzięki temu eliminujemy do minimum ryzyko powstania krwiaków, obrzęków i przyspieszamy proces gojenia.
 
Klinika Zawodny Estetic, ul. Kopernika 6/2, 70-241 Szczecin, tel. 504 948 320, 91 434 42 64, www.estetic.pl

Prestiż  
Grudzień 2015