Zabiegi laserowe wykonywane w Spółdzielni Medicus

Spółdzielnia Medicus posiada nowoczesną platformę laserową Fotona Spektro SP dysponującą dwoma laserami Nd: YAG (laser neodymowy) oraz Er: YAG (laser erbowy).

Autor

Prestiż
Laser neodymowy ma liczne zastosowani a. W Spółdzielni używamy lasera Nd: YAG do usuwania owłosienia, redukcji zmarszczek i blizn, fotoodmładzania skóry, usuwaniu teleangiektazji kończyn, drobnych, rozszerzonych żył skrzydełek nosa, leczeniu skóry naczyniowej twarzy oraz punktów rubinowych. Światło emitowane przez laser przenika przez skórę a jego energia pochłaniana jest przez hemoglobinę, powstające w ten sposób ciepło koaguluje ścianę naczynia co ma zastosowaniu w leczeniu schorzeń naczyniowych lub modyfikuje kolagen w procesie nieablacyjnego odmładzania skóry co doprowadza do ujędrnienia tkanek i redukcji zmarszczek. Laser neodymowy to także doskonale wyniki w leczeniu grzybicy paznokci i skóry. Zabieg wymaga kilkukrotnego powtórzenia na przestrzeni kilku miesięcy. W tym czasie pacjent unika długotrwałego leczenia farmakologicznego. W czasie zabiegu schładzamy skórę strumieniem zimnego powietrza aby zapobiec niepożądanemu oparzeniu skóry. Ewentualne podrażnienia skóry łagodzi się stosując odpowiednie kremy. Blokada słoneczna po zabiegach laserowych powinna trwać minimum przez 6 tygodni.  
 Laser erbowy używany jest w Spółdzielni Medicus do usuwania zmian skórnych takich jak włókniaki i brodawki wirusowe. Do leczenia brodawek wirusowych stosujemy hybrydową procedurę laserową – brodawka jest w pierwszym etapie redukowana laserem erbowym a następnie w celu poprawienia skuteczności leczenia naświetlana jest laserem neodymowym. Wykonujemy również ablacyjne (polegające na laserowym złuszczeniu naskórka) zabiegi odmładzające. Specjaliści  ginekolodzy stosują laser erbowy w leczeniu nietrzymania moczu oraz w odmładzaniu pochwy. Łączne zastosowanie laserów Nd: YAG i Er: YAG przynosi doskonałe efekty w redukcji rozstępów.
 
S.P.L.S. MEDICUS, Szczecin, Pl. Zwycięstwa 1
Tel. 91 434 73 06
Czynne pon. - pt. 7.30 do 19.00; soboty 8.30 do 13.00

Prestiż  
Grudzień 2015