Solven inwestuje w młodzież

Na co dzień są znani przede wszystkim z tego, że udzielają szybkich pożyczek. Niewiele osób jednak wie, że spółka Solven Finance angażuje się również w pomoc utalentowanej sportowo młodzieży. – W planach mamy stałe wsparcie sportowców. Mama zawsze mi powtarzała, że najlepszą inwestycją są dzieci – zapewnia Rafał Gibczyński, prezes zarządu. 

Autor

Andrzej Kus

Angażujecie się w pomoc i rozwój młodych sportowców. Co pana skłoniło do tego, by zacząć inwestować w młodzież?

Angażujemy? To chyba zbyt dużo powiedziane. Staramy się wspierać zdrowy tryb życia pokazując, że czas wolny można spędzać nie tylko przed komputerem ale nieco bardziej aktywnie. Zaglądając w dane dotyczące sprawności młodzieży na przełomie ostatnich 50 lat od razu można wywnioskować, że w latach ubiegłych dzieciaki były o wiele sprawniejsze fizycznie, pomimo tego, że obecnie mamy piękne obiekty sportowe, takie jak: hale, boiska, orliki czy baseny. Przykładowo w naszym województwie jest największa ilość boisk ze sztuczną nawierzchnią. Co mnie skłoniło? Mój wspólnik z małżonką na co dzień działają charytatywnie, to właśnie oni otworzyli mi oczy na potrzeby innych. Dlaczego młodzież? Mama zawsze powtarzała, że najlepszą inwestycją są dzieci.

Które drużyny wspieracie?

Wspieramy obecnie dwie najpopularniejsze dyscypliny. Pierwszą jest piłka nożną, a dokładniej Pogoń Szczecin Football Schools trenująca grupy otwarte na terenie całego województwa. Jest to nowy projekt z wielkim potencjałem prowadzony pod skrzydłami dumy Pomorza. Drugą dyscypliną jest koszykówka, a konkretniej Akademia Basketu King Wilki Morskie – również prężnie rozwijające się przedsięwzięcie. Chłopaki z basketu obecnie grają w międzynarodowych rozgrywkach, w grudniu zaś w Azoty Arenie ma odbyć się jeden z meczy. W obu projektach organizatorzy nie zamykają się tylko na daną dyscyplinę, oznacza to, że głównym celem jest promowanie ruchu i utożsamianie się z lokalnymi drużynami czyli Pogonią Szczecin oraz Wilkami Morskimi. 

Z jakim odzewem wśród młodzieży spotyka się ta pomoc? Czy doceniają ją dzieci, jak i organizatorzy?

Oczywiście. Organizatorzy bardzo profesjonalnie podchodzą do sprawy, zawsze mamy zaproszenia na mecze, pomagają w promocji spółki. Nie oczekuję jednak specjalnego aktu wdzięczności. Według mnie nic takiego wielkiego nie robimy. 

Planujecie dalszą współpracę z młodzieżą? Może w przyszłych latach obejmiecie swoim patronatem kolejne kluby? 

Oczywiście. W planach mamy stałe wsparcie inicjatyw sportowych szczególnie wśród grup młodzieżowych. Jak dobieramy ekipy? Stawiamy na swoich! Korzystając z okazji chciałbym wszystkich zmotywować do wsparcia takich projektów. Nie mam namyśli tylko firm ale również i rodziców. Co z tego, że mamy piękne boiska? Do tego trzeba jeszcze odpowiednich ludzi, którzy poprowadzą zajęcia na profesjonalnym poziomie, ubezpieczą dzieciaki, zapewnią im sprzęt. To wszystko kosztuje. Z tego co mi wiadomo promowane fundacje mają finansowanie własne, dlatego każda złotówka się liczy, szczególnie na początku inicjatyw. 

Czym dokładnie zajmuje się wasza spółka?

Zajmujemy się udzielaniem pożyczek gotówkowych, zarówno długoterminowych, na miesiące, jak i krótkoterminowych – na dni. Plany mamy ambitne. 

Czym wasze pożyczki różnią się od pozostałych firm świadczących podobne usługi?

Cechuje nas głównie szybkość udzielenia pożyczki. Stawiamy na nowe technologie zabezpieczające klientów oraz nas samych. W dużej mierze jesteśmy firmą informatyczną, ponieważ wszystko co robimy opiera się o szeroko pojęte IT. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z naszą ofertą na www.polozyczka.pl oraz www.solven.p

Prestiż  
Listopad 2016