Witam. Chciałabym zapytać czy zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonują tylko Panie po porodach? Czy w innych przypadkach też należy poddawać się tego typu zabiegom? Mam 45 lat i nigdy nie rodziłam naturalnie, zastanawiam się czy jest sens u mnie takiego zabiegu.

Dzisiejsze możliwości oraz wyznaczane trendy powodują że przywiązujemy uwagę nie tylko do tego jak wygląda nasza twarz, ale podchodzimy do siebie całościowo. Zwracamy uwagę na to co jemy, uprawiamy sport, decydujemy się na zabiegi estetyczne twarzy nie zapominając o szyi, dekolcie, dłoniach, a ostatnio okolicach intymnych.  Żyjemy dłużej i czujemy się we własnym ciele dłużej młodzi. Dbając o te wszystkie aspekty nie możemy pomijać naszej strefy intymnej.  Nie tylko kobiety które rodziły skarżą się na wiotkość pochwy, brak odpowiedniego nawilżenia,  w konsekwencji ból podczas stosunku,  a także wysiłkowe nietrzymanie moczu. Związane jest to z wiekiem i ze zmianami hormonalnymi spowodowanymi spadkiem poziomu estrogenów. Rozwiązaniem okazała się nowoczesna ginekologia estetyczna, która stworzyła odpowiednie procedury laserowe. Na skutek fototermicznego działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej powodując jej obkurczenie, napięcie i rewitalizację. Efektem zabiegu jest lepsze nawilżenie, poprawa elastyczności pochwy i redukcja nietrzymania moczu. Terapia jest bezbolesna i nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. 

Panie Doktorze, niedawno urodziłam dziecko. Po ciąży zauważyłam na swoich nogach bardzo dużo drobnych żyłek. Wygląda to mało estetycznie, ponieważ pokrywają one zarówno łydki jak i uda, więc latem trudno będzie mi je ukryć. Stąd moje pytanie, kiedy i jak zacząć walczyć z tym problemem?

Monika, lat 32

Pani Moniko, rozszerzone naczynia krwionośne na Pani nogach są efektem zaburzeń krążenia żylnego lub mikrokrążenia. Często zdarza się, że pojawiają się właśnie w okresie ciąży, tak jak było to w Pani przypadku. By skutecznie poradzić sobie z usunięciem nieestetycznych zmian stosujemy  metodę laserowego zamykania naczynek. Zabiegi te sugerujemy wykonywać w okresie jesienno-zimowym, ze względu na konieczność unikania promieniowania słonecznego. Bardzo ważną kwestią jest ocena wydolności żył układu głębokiego i powierzchownego - czyli wykonanie badania USG-Doppler. Kolejną kwestią jest okres karmienia piersią podczas którego większości zabiegów laserowych nie wykonujemy. W przypadku gdy ten okres został już zakończony spokojnie może Pani rozpocząć laseroterapię. Ilość zabiegów koniecznych do osiągnięcia zadowalającego efektu jest uzależniona od rodzaju lasera oraz ilości i rozległości naczyń.

Prestiż  
Grudzień 2016