16 października szczecińska Opera na Zamku otworzyła tymczasową scenę operową w hali przy ulicy Energetyków. I zrobiła to z iście operowym rozmachem. Na pierwszy ogień „poszła” bowiem nie widziana w szczecinie od blisko 30 lat – „Traviata” Giuseppe Verdiego. To najdroższy spektakl w historii szczecińskich scen teatralnych. Powstał przy współpracy z berlińską Deutsche Oper. W obsadzie są jednak także polscy aktorzy oraz szczeciński balet. Przedstawienie wyreżyserował Gerlinde Pelkowski, scenografia to dzieło Thomasa Gabriela, a kierownictwo muzyczne objął Martin Baezy de Rubio. Spektakl jeszcze przed premierą został wpisany na listę sześciu najlepszych produktów promujących nasze województwo.
- Reklama -







