Baltic Neopolis Festival to cykl koncertów muzyki kameralnej, które rozbrzmiewać będą przez całe lato (9 lipca – 24 sierpnia). Wraz z muzykami z całego świata Baltic Neopolis Orchestra zagra m.in. w Szczecinie, Kołobrzegu, Świnoujściu, Darłowie i Drawnie.
Wśród gości, pojawi się japoński pianista z gatunku „woogie boogie“ Keito Saito, węgierski skrzypek Sándor Jávorkai oraz bułgarski geniusz skrzypiec Vasko Vassilev. – Przygotowaliśmy program, który odniósł wielki sukces w Japonii, wiele utworów zostało napisanych przez Keito – mówi Vassilev. – Zagramy również trochę klasycznych standardów. Koncerty będą miały lekką, wakacyjną formułę. Sam Vassilev ma za sobą współpracę m.in. z zespołem The Rolling Stones czy Stingiem. Był także jurorem w programie X-Factor. – Muzyka jest uniwersalna. Jeśli jesteś dobrym instrubmentalistą, uczciwym muzykiem, to możesz pracować z każdym, od muzyków folkowych przez jazzmanów po artystów popowych – przekonuje skrzypek. To nie będzie pierwsze spotkanie muzyka z BNO. – Uwielbiam Polaków i polskie jedzenie! Polska jest krajem wielonarodowym, otwartym na inne kultury. Wszystko to sprawia, że publiczność jest bardzo ciepła, oddana i żywiołowa – dodaje z uśmiechem.







