Portfel ratunkowy

14-12-2020
Prestiż

Często nasze dochody uniemożliwiają nam pokrycie ważnych wydatków lub zrealizowanie postawionych celów. W takich sytuacjach staramy się znaleźć korzystną pomoc bankową, dzięki której będziemy mogli sfinansować pilne plany.

Wówczas warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych na www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe, zawierający najlepsze na rynku oferty dopasowane do naszych możliwości finansowych.

Komu udzielane są kredyty gotówkowe online?

Kredyt gotówkowy to zobowiązanie, jakie możemy zaciągnąć w każdym polskim banku. Jednak nie każdemu przysługuje taka możliwość. Instytucje wymagają bowiem od nas spełnienia kilku warunków, bez których niemożliwe jest uzyskanie potrzebnych środków w ramach zobowiązania. Absolutnymi podstawami są: pełnoletność, polskie obywatelstwo, adres zamieszkania na terenie kraju, ważny dokument tożsamości, konto w banku oraz odpowiednio wysoka zdolność kredytowa.

Powyższe kwestie dotyczą nie tylko kredytów udzielanych przez internet. Są one związane także w przypadku składania wniosku w placówce stacjonarnej. Jest to spowodowane faktem, iż banki muszą zyskać maksymalne bezpieczeństwo i pewność, że potencjalny kredytobiorca będzie spłacał raty w terminie. W tym celu dokładnie sprawdzana jest jego zdolność kredytowa, która jest uzależniona od kilku elementów.

Jak sprawdzić zdolność finansową?

Najlepsze oferty kredytów gotówkowych są dostępnie wyłącznie dla osób z dobrą zdolnością kredytową. Na jej wysokość wpływa:

— Wysokość i źródło miesięcznych dochodów. Najważniejszym czynnikiem jest tutaj płynność finansowa, czyli regularne zarobki na stałym poziomie. Największe szanse na kredyt mają osoby z umową o pracę na czas nieokreślony, a w drugiej kolejności konsumenci pracujący na pełen etat na czas określony. Kredyt gotówkowy otrzymają oczywiście również przedsiębiorcy, jednak w tym przypadku banki nieco surowszym okiem badają wpływające wnioski. W zależności od kwoty i okresu kredytowania, mogą wymagać minimum 1 roku lub 2 lat działalności na rynku. Teoretycznie również klienci z umową cywilnoprawną mogą wnioskować o kredyty gotówkowe online. Zazwyczaj jednak tego typu zobowiązania opiewają na wyższe kwoty. Jeśli chcemy starać się o niedużą sumę, warto zastanowić się nad wzięciem pożyczki, która jest łatwiejsza do pozyskania.

— Wysokość wydatków i liczba osób w gospodarstwie domowym. Nie tylko nasze zarobki mają wpływ na to, czy bank w ogóle udzieli nam kredytu i w jakiej kwocie. Również liczy się fakt, ile wydajemy na utrzymanie nasze i naszych bliskich. Najczęściej we wniosku podaje się średnią kwotę, np. z trzech ostatnich miesięcy. Bierze się tutaj pod uwagę nie tylko wydatki związane z rachunkami za prąd, gaz, wodę, wynajem, ale także innego typu zobowiązania, np. alimenty, składki ZUS, itp.

— Brak zadłużeń. Jest to jeden z najistotniejszych elementów, które są skrupulatnie badanie przez banki. Warto wziąć pod uwagę to, iż osoby z długami, których nie spłacają przez dłuższy okres, nie mają żadnych szans na kredyt gotówkowy w jakiejkolwiek kwocie. Liczy się tutaj również wpis do KRD i innych rejestrów zadłużeń, które podczas wnioskowania są sprawdzane przez instytucje.

— Historia kredytowa w BIK. Kredyty bez BIK możemy uzyskać wyłącznie w firmach pozabankowych. Musimy liczyć się z tym, że podczas składania wniosku, banki będą składać zapytanie w naszej sprawie do Biura Informacji Kredytowej. Wówczas orzymają raport z tzw. scoringiem, czyli ogólną oceną naszej historii. Zawarte są w niej wszelkie informacje o zaciąganych przez nas kredytach, chwilówkach i pożyczkach oraz ich spłacie. Jeśli nasza historia kredytowa jest zła, bank może odrzucić nasz wniosek lub zaproponować nam o wiele niższą kwotę i gorsze warunki, np. wyższe koszty.

Jak znaleźć najlepsze oferty kredytów gotówkowych? Ranking kredytów gotówkowych

Jeśli wiemy już, że mamy odpowiednią zdolność kredytową, aby wnioskować o kredyt, warto sprawdzić dostępne oferty. Jest to najrozsądniejszy krok, gdy zależy nam na tym, aby zobowiązanie nie było zbyt drogie. Dzięki temu nie zaburzymy znacznie naszego budżetu. Spłata miesięcznych rat również nie będzie sprawiała problemów, a my będziemy uiszczać je w terminie. Na tym etapie ranking kredytów gotówkowych dostępny na Totalmoney.pl okazuje się najlepszą opcją, która wskaże nam najatrakcyjniejsze warunki.

Ranking kredytów gotówkowych

Sprawdźmy, jakie oferty są aktualnie najlepsze przy kwocie 20 tys. zł. Kredyty gotówkowe ranking z 48-miesięcznym okresem spłaty.

1. Pożyczka limitowana w Alior Banku

W Alior banku możemy zaciągnąć kredyt z RRSO 7,22%, które obecnie jest najatrakcyjniejsze na rynku. Kredyt posiada oprocentowanie 6,99% i prowizje 0,00%, która umożliwia nam ograniczenie kosztów kredytowania. Całkowita kwota do spłaty to 22 983,80 zł, a miesięczna rata wyniesie nas 478,83 zł.

2. Mistrzowski kredyt gotówkowy Santander Consumer Bank

W Santanderze możemy wnioskować o kredyt przez internet z RRSO 9,25% i oprocentowanie 7,20%. Bank pobiera prowizję na poziomie 3,29%. Miesięczna rata do spłaty to 496,60 zł, a całkowita kwota wynosi 23 836,69 zł.

3. Pożyczka Ekspresowa w Banku PEKAO

Pekao proponuje klientom kredyt na 48-miesięcy z RRSO 9,40% i oprocentowaniem 6,00%. Bank pobiera prowizję w wysokości 6,00%. Całkowita kwota do spłaty to 23 898,39 zł, a miesięczna rata wynosi 497,88 zł.

Foto: materiały prasowe

Prestiż  
Styczeń 2022