Galanteria skórzana w stylu vintage

Czy posiadasz w swojej garderobie akcesoria ze skóry naturalnej, które wpisują się w styl vintage? Jeśli nie, szczecińska marka tworząca wyjątkowe dodatki ma dla Ciebie coś szczególnego. Sprawdź, dlaczego warto jest wybierać skórzane akcesoria dla kobiet i mężczyzn. 

21-12-2021
Prestiż

Co to jest vintage i dlaczego warto po niego sięgać?

Vintage to termin używany do określania przedmiotów lub rzeczy z dawnych lat, które są uważane za wartościowe z powodu swojego wieku lub związanego z nimi sentymentu. Przedmioty vintage często są wyjątkowe i trudno dostępne, co dodaje im wartości i uroku. Obecnie nazywa się w ten sposób również rzeczy stylizowane w ten sposób. W ofercie marki Paolo Peruzzi znajdziesz właśnie takie produkty. Warto jednak wiedzieć, że takie ubrania lub akcesoria można również określać mianem retro.

Dlaczego styl vintage jest ponadczasowy? 

Przedmioty vintage są często unikatowe i wyjątkowe, a ich niepowtarzalność na ogół związana jest z historycznymi wydarzeniami lub kulturą. Tego typu stylistyka przetrwała próbę czasu, obejmującą nieraz całe dekady. Obecnie są one modne i popularne, paradoksalnie jednak, ich wartość wynika właśnie z niepoddawania się bieżącym trendom. Prawdziwa "dusza" przedmiotów vintage wynika z ich historii i związanych z nimi emocji, a nie z tego, co jest aktualnie popularne.

Męskie torby w stylu vintage

Torby vintage dla mężczyzn mają różne rodzaje, co wynika z samej ich historii. Jedną z popularnych opcji są duże torby męskie na ramię vintage, które są wygodne i pojemne, idealne do noszenia na co dzień. Zwykle posiadają całą gamę przegród i dodatkowych kieszonek, dzięki czemu można zmieścić w nich przedmioty potrzebne na cały dzień. Ich rozmiar sprawia, że bez problemu przechowują laptop, kilka książek i kilka mniejszych akcesoriów. Innym typem jest listonoszka, czyli mała torba z paskiem na ramię, która nadaje się do noszenia dokumentów, telefonu i innych drobnych przedmiotów. Jej zaletą jest z kolei większa wygoda i mobilność. Można też spotkać torby vintage w kształcie walizki lub plecaka, które są bardziej uniwersalne i mogą być noszone na różne sposoby. Wszystkie te wyroby mogą być wykonane z różnych materiałów, niewątpliwie jednak, najlepszym jest skóra naturalna.

 

 

 

Retro torebki dla kobiet

Torebki skórzane vintage dla kobiet występują w podobnych odmianach, co torby męskie; są to więc przede wszystkim większe torby, oraz listonoszki. Oczywiście jednak, znacznie różnią się krojem oraz stylistyką. Chociażby, ozdabiane są różnymi elementami, takimi jak klamry, koronki lub frędzle, które dodają im charakteru i nadają im indywidualny styl. Świat modowy przyjmuje dla nich również mniej rygorystyczne zasady dotyczące wzoru czy koloru; często są one o wiele odważniejsze i bardziej ekstrawaganckie. Co więcej, w przypadku pań, tego typu galanteria skórzana nie ma tak formalnych konotacji, jak w przypadku panów. Owszem, torebka damska vintage pozostaje elegancka i niekoniecznie nadaje się na górską wyprawę czy poranny jogging, nie jest jednak bardzo zobowiązująca i z powodzeniem stosowana jest w casualowych stylizacjach. 

 

 

 

Saszetki i nerki skórzane

Skórzane akcesoria retro to eleganckie i praktyczne dodatki, które doskonale sprawdzają się jako miejsce na drobne przedmioty, takie jak portfel, telefon, klucze czy dokumenty.  W ten sposób, stanowią doskonałą, o wiele bezpieczniejszą i praktyczniejszą alternatywę, dla przechowywania takich rzeczy w kieszeniach. Zarazem, skórzane saszetki i nerki retro to unikalne i stylowe dodatki, które sprawią, że każdy będzie wyglądać z nimi elegancko i modnie. Warto pamiętać o tym, że tego typu akcesoria są szczególnie narażone na silną eksploatację; z tego też względu, muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu prezentują się doskonale, nie nosząc negatywnych śladów zużycia, nawet pomimo upływu czasu.

 

 

Z kodem PRESTIZ5 na stronie www.paoloperuzzi.it otrzymujesz -5% rabatu na każde zamówienie.

 

Prestiż  
Marzec 2023