Gala Mistrzów Sportu ze szczecińskim akcentem

Gala Mistrzów Sportu za nami. Wydarzenie odbyło się 8 stycznia w warszawskim hotelu Double Tree by Hilton. 87. Plebiscyt Przeglądu Sportowego jak zwykle wzbudził ogromne zainteresowanie. Wciąż trwają dyskusje na temat wyników plebiscytu, jak i stylizacji, które na imprezie zaprezentowali ludzie sportu. Podczas uroczystości nie zabrakło szczecińskich akcentów!

11-01-2022
Prestiż

Początek roku to zawsze ważny czas dla kibiców. Wiele emocji budzi plebiscyt, choć nie tylko. Gala Mistrzów Sportu jest dobrym momentem, by przyjrzeć się bliżej naszym wybitnym rodakom. Sportowcy i sportsmenki podczas imprezy olśniewali wieczorowymi, eleganckimi kreacjami.

Silne emocje sportowe

Jak co roku, podczas gali, wybrano dziesięciu najlepszych sportowców minionego roku. Pośród nich było wielu olimpijczyków. Najlepszym sportowcem roku 2021 został Robert Lewandowski (piłka nożna). Na podium znaleźli się także Anita Włodarczyk (rzut młotem) i Bartosz Zmarzlik (żużel).

Szczeciński akcent to 7 miejsce. Tam wyróżniono sztafetę mieszaną 4x400. Wśród nazwisk sportowców znalazła się dobrze nam znana koszalinianka Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka). Trenerem roku został Aleksander Matusiński. To opiekun „Aniołków Matusińskiego” czyli kobiecej sztafety 4x400 metrów, w której składzie biegła Hołub-Kowalik. Pan Aleksander znakomicie przygotował swoje podopieczne na igrzyska olimpijskie w Tokio. Polki zdobyły tam srebrny medal, a także miały ogromny udział w zdobyciu złotego medalu przez sztafetę mieszaną. 

Zabawa w pięknej oprawie

Gala Mistrzów Sportu to nie tylko sportowe emocje, ale też dobra zabawa. Podczas imprezy można było spotkać znane osobistości nie tylko ze świata sportu, ale też kultury, mediów, biznesu i polityki. W sobotni wieczór na czerwonym dywanie można było zobaczyć mnóstwo znanych osób. Szeroko omawiano też stylizacje z gali „Przeglądu Sportowego”. Cekiny, czerwień, klasyka, przezroczystości…

Gwiazdy związane ze Szczecinem także zadały szyku. Furorę zrobiła jak zwykle Monika Pyrek, która zachwyciła wszystkich piękną kreacją. Odważna stylizacja w gorącej czerwieni była szeroko komentowana w medialnym świecie. Była tyczkarka wybrała suknię z głębokim dekoltem i rozcięciem eksponującym nogę, a także błyszczącymi elementami. Swoją stylizację uzupełniła puzderkiem ozdobionym świecidełkami oraz sandałkami na szpilce. – Jak co roku, ta jedna jedyna, wyjątkowa Gala Mistrzów Sportu! – napisała Monika Pyrek o imprezie na swoim instagramowym profilu.

Elegancko prezentował się Piotr Lisek. Żona sportowca przykuwała zaś uwagę długą bordową kreacją z głębokim dekoltem. Aleksandra Lisek swoją stylizację uzupełniła czarnymi dodatkami. Wśród „Aniołków Matusińskiego” błyszczały wszystkie panie. Bliska nam Małgorzata Hołub-Kowalik założyła marszczoną mini z ozdobnym pasem z metalicznej tkaniny w srebrnym kolorze od Just Unique.

 

Plebiscyt organizowany jest od 1926 roku. Pomysł wyszedł z inicjatywy Kazimierza Wierzyńskiego, redaktora naczelnego ówczesnego „Przeglądu Sportowego”. Już jesteśmy ciekawi, jak będzie za rok!

foto: zdjęcie główne (archiwum „Prestiżu”, na zdjęciu: Małgosia Hołub-Kowalik, fot. Dagna Drążkowska-Majchrowicz), galeria (screeny z Instagramów @monikapyrek_official, @holub_kowalik, @ola_fasolaa)


Drużyna wspaniałych


 

Prestiż  
Styczeń 2022