Amerykańskie noce filmowe

Dziś startuje kolejna odsłona Zamkowych Nocy Filmowych, która potrwa przez całe lato. W lipcu w ramach zamkowego kina plenerowego na dziedzińcu szczecińskiego Zamku dziś rusza kolejny cykl pn. Amerykańskie Kino Niezależne. Zdecydowanie będą to mocne propozycje od Kina Zamek. Start o 22. Wstęp wolny.

19-07-2022
Prestiż

 

Pierwszy film, który zostanie zaprezentowany w ramach cyklu  (wtorek 19 lipca) to zaskakująca Córka. Wstrząsający i wzruszający dramat filmowy o problemach mierzenia się z własną przeszłością w reżyserii Maggie Gyllenhaal. W ubiegłym roku został nominowany do trzech Oscarów. Film jest adaptacją powieści Eleny Ferrante, nagrodzoną Złotą Osellą za najlepszy scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Dwa dni później (czwartek 21 lipca) na ekranie zobaczymy najważniejszy horror ostatnich lat Midsommar. W biały dzień w reż. Ariego Astera. Główne role w filmie zagrali Florence Pugh, Jack Reynor i Will Poulter. Tematem przewodnim jest festiwal skandynawskiej ludności odbywający się raz na 90 lat. Panujące tam pogańskie obyczaje są wstrząsające dla amerykańskich turystów.

W drugim tygodniu amerykańskiego cyklu Zamek proponuje kolejne dwie świetne produkcje. Na początek (wtorek 26 lipca) doceniony Oscarami Sound of Metal. Amerykański film dramatyczny z 2019 roku wyreżyserowany i napisany przez Dariusa Mardera. W roli metalowego perkusisty, który traci słuch występuje Riz Ahmed. Ostatnia propozycja z cyklu to film Paterson - dramat obyczajowy w reżyserii Jima Jarmuscha.  Obraz zdobył przychylne recenzje krytyków. Opowiada o kierowcy autobusu, tworzącego wiersze inspirowane zaobserwowanymi w pracy wydarzeniami.

 

 

Prestiż  
Lipiec 2022