Pałacowy jarmark sztuki i fantazji

W dniach 21-24 LIPCA 2022 r. SCHLOSS BRÖLLIN e.V., PROJEKT REGIOACTIVE oraz TEATR BRAMA zapraszają na MakroFestiwal. Zabytkowy pałac w Bröllin - uroczej miejscowości pod Pasewalkiem, zdominują: spektakle teatralne, imprezy muzyczne, cyrkowe, taneczne i filmowe. Nie zabraknie  wystaw, jarmarku fantazji, bajek a nawet… koncertu traktorów.

19-07-2022
Prestiż

W ciągu tych czterech dni okolica zamieni się w magiczne miejsce i otworzy przestrzeń dla niezwykłych doświadczeń i inspirującej wymiany. Na festiwalu wystąpią gościnie:  Teatr Kana z przedstawieniem „Gęstość zaludnienia”  (sobota, godz. 19:00), Teatr Brama z Goleniowa z przedstawieniem „Ghost Dance” (piątek, 18:00), Piotr Banach & co z koncertem „Coś z Nietzschego” (piątek, 20:30). Odbędzie się również koncert Orkiestry Dętej w wykonaniu Teatru Brama (piątek, 22:00)

Organizatorzy festiwalu zapewniają bezpłatny transport ze Szczecina do Bröllin na wydarzenia 22 i 23 lipca. W piątek 22 lipca o godz. 16:30 - powrót o godz.22 i w sobotę 23 lipca o godz. 16:30 - powrót o godz. 22. Autobus będzie czekał na parkingu autokarowym przy Zamku Książąt Pomorskich naprzeciwko Domków Profesorskich. Bezpłatne bilety można odebrać od wtorku w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Zamku Książąt Pomorskich.

SCHLOSS BRÖLLIN jest międzynarodowym miejscem produkcji współczesnych sztuk performatywnych, przestrzenią spotkań młodzieży, projektów społeczno-kulturalnych i interdyscyplinarnych, centrum spotkań polsko-niemieckich, otwartym i wyjątkowym miejscem dla regionu i artystów z całego świata. „Na MakroFestiwalu w Bröllin świętujemy transgraniczny świat sztuki i 30 lat Teraźniejszości, czyli 30- lecie Stowarzyszenia Schloss Bröllin” - podkreśla Marta Borowska z projektu RegioActive.

Prestiż  
Lipiec 2022