Nowy park w Szczecinie

W Szczecinie powstaje nowy park. „Psie pole” na osiedlu Zawadzkiego właśnie zmienia swoje oblicze. W zakątku będzie rosnąć ponad 200 drzew! To nie wszystko. Co jeszcze będzie wyróżniało ten zieleniec?

20-07-2022
Prestiż

Mnóstwo atrakcji dla okolicznych mieszkańców, łąka kwietna, hotele dla owadów i motyli, wieża dla jaskółek… Nowy park na Zawadzkiego zapowiada się naprawdę dobrze.

Teren rekreacyjny dla dzieci i dorosłych

O potrzebie zagospodarowania tego zakątka mówiło się od lat. Nowy park miejski to marzenie wielu mieszkańców Szczecina. Niedługo w końcu będziemy mieli kolejny zieleniec. „Psie pole” na Zawadzkiego zamieni się w piękny teren rekreacyjny.

Na miejscu znajdą się atrakcje dla dzieci i dorosłych. Powstanie plac zabaw z karuzelą rodeo, dużym zestawem zabawowym, podniebną deskorolką, linarium, huśtawkami, bujakami, trampolinami, zjeżdżalniami, torem przeszkód, a także zabawkami dla najmłodszych.

Poza tym, znajdzie się miejsce także na wybieg dla psów. Teren będzie ogrodzony, z kładkami do ćwiczeń, urządzeniami do slalomu, koszami z podajnikami na woreczki na psie odchody, a nawet piesuarami. Co więcej, do parku będzie śmiało można przyjechać także rowerem! Na miejscu zostaną ustawione stojaki dla jednośladów. Cały teren zostanie oświetlony.

Z pewnością ten park będzie idealnym miejscem odpoczynku, rekreacji, zabawy i spotkań lokalnej społeczności. Zakątek wyróżni też ekologiczny charakter.

Park przyjazny owadom i ptakom

Nowy park na Zawadzkiego będzie nie tylko miejscem sprzyjającym wypoczynkowi „pod chmurką”. Planowana jest tam też budowa hoteli dla… owadów i motyli, a także wieży dla jaskółek wraz z wyposażeniem: skrzynkami gniazdowymi oraz urządzeniami do wabienia ptaków.

Posadzone zostaną oczywiście różne drzewa liściaste i iglaste. Będzie też mnóstwo niskiej roślinności: pnączy, rabat bylinowych i traw ozdobnych. Zostanie założona nawet łąka kwietna! Podobno będzie miała powierzchnię ponad 1100 metrów kwadratowych.

My już nie możemy się doczekać, kiedy pójdziemy tam na spacer, a Wy? W oczekiwaniu na nowy zieleniec w mieście: zapraszamy do lektury naszych archiwalnych tekstów, takich jak np. „Ogrody do zwiedzania w Szczecinie i okolicy”, „Puszcze Szczecińskie: 3 najpiękniejsze lasy okolicy” czy „Wież ci u nas dostatek”.

kw/ źródła: wiadomości.szczecin.eu, gs24.pl/ zdjęcia: Pexels (główne), UM Szczecin (w galerii)

 


Najpiękniejsze plaże na Pomorzu Zachodnim


 

Prestiż  
Lipiec 2022