Co robić latem w Szczecinie? Podpowiadamy!

Lato w mieście nie musi być nudne! Szczecin oferuje wiele rozrywek zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy preferuje słodkie lenistwo czy aktywny wypoczynek. Zapraszamy więc na przegląd wakacyjnych atrakcji miasta. Co robić latem w Szczecinie? Tu znajdziecie kilka pomysłów!

29-07-2022
Prestiż

Szczecińskie atrakcje na wakacje są ciekawe i różnorodne. Warto z nich skorzystać, by umilić sobie lato spędzane w mieście. Nie sposób wymienić wszystkich, ale kilka zasługuje na wzmiankę. Co robić latem w Szczecinie? Poniżej wakacyjne atrakcje i pomysły na aktywności, które warto rozważyć.

Lato w Szczecinie

W tym roku wiele osób zrezygnowało z wakacyjnych wyjazdów i zdecydowało się na urlop w domu. Niektórzy stawiają na odpoczynek w okolicy. Nie trzeba zresztą wcale wyjeżdżać, by miło spędzić latem wolny czas! A może już wróciliście z urlopu i nie macie pomysłu co robić w wolnych chwilach? Wystarczy dobre nastawienie, otwarty umysł i można naprawdę zorganizować sobie świetnie wakacyjne dni. Tu znajdziecie garść inspiracji.

Wakacyjne atrakcje w Szczecinie to m.in. kino pod chmurką, koncerty w Różance oraz wydarzenia na Łasztowni. Poza tym: festiwale, koncerty, warsztaty (np. w 13 Muzach), gry miejskie, spacery z przewodnikiem czy rejsy o zachodzie słońca. Liczne wydarzenia oferują też Ogrody Śródmieście – jedno z nowszych miejsc na rozrywkowej mapie miasta. Warto też wybrać się na plażę miejską czy lokalne kąpieliska (Arkonka, Dąbie, Głębokie, Dziewoklicz).

Lato to dobry czas na rozrywkę, ale też nadrobienie kulturalnych zaległości. Warto odwiedzić lokalne muzea i galerie. Każda państwowa placówka przez jeden dzień w tygodniu udostępnia swoje zbiory za darmo. Warto więc rozważyć taką atrakcję. Darmowe dni muzeach w większości przypadają na soboty (np. w Muzeum Historii Szczecina, Muzeum Tradycji Regionalnych, Muzeum Przełomów, Galerii Sztuki Współczesnej i Muzeum Narodowym).

Kolejny pomysł to piknik w parku lub nad jeziorem – to świetna rozrywka dla dzieci i dorosłych. Przy okazji można odwiedzić ulubione miejsce lub odkryć nowe ciekawe zakątki w okolicy. Poza tym, kontakt z przyrodą ma nas zbawienny wpływ. Dobrym wyborem na taką atrakcję jest np. Park Kasprowicza lub jezioro Dąbie. Więcej zielonych zakątków szukajcie w naszych artykułach, np. w tekście „Ogrody do zwiedzania w Szczecinie i okolicy”.

Wycieczka rowerowa jest następnym letnim pomysłem. W ten sposób można zostać lokalnym turystą! W Szczecinie jest mnóstwo świetnych miejsc, w których można miło spędzić wolny czas na dwóch kółkach. Ciekawe szlaki rowerowe znajdziecie w artykule „Jaki rower kupić? Dwa kółka na szczecińskie trasy”. Co więcej: w sierpniu (7 i 28) organizowane będą 2 wycieczki na rowerach miejskich Bikes_S, które poprowadzą przez 50 punktów charakterystycznych dla miasta. Wydarzenie jest biletowane. Szczegółowe informacje nt. wycieczki można znaleźć na stronie visitszczecin.pl, facebooku Visit Szczecin oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej.

Jakie inne wakacyjne atrakcje dla dzieci i dorosłych warto wziąć pod uwagę? Poniżej pozostałe propozycje.

Szczecińskie atrakcje na wakacje

Wakacyjny Szczecin obfituje w letnie wydarzenia. Ten czas w mieście może być naprawdę udany. W wielu miejscach coś się dzieje i można zaplanować dzięki temu pełne atrakcji lato. Oto kilka przykładów! Mamy nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie.

Szczecińskie Spacery Miejskie

Tematyczne spacery miejskie to dobry pomysł by odkryć Szczecin na nowo. Stolica Pomorza Zachodniego zadziwia różnorodnością, bogactwem architektury i skrywa wiele niezwykłych historii oraz anegdot. W tym roku cykl wycieczek prowadzony jest przez przewodników w aż 4 językach. Można więc taką przechadzkę zaproponować zagranicznym przyjaciołom!

Szczecińskie Spacery Miejskie to wiele ciekawych tematów przewodnich – w każdą sobotę inny. Przed nami m.in. „Retro Szczecin” (30 lipca), „Krwawe historie Szczecina” (13 sierpnia) czy „Skarby miasta” (27 sierpnia). Spotkania są płatne. Więcej informacji warto szukać na visitszczecin.eu.

Wakacje z Biblioteką

Ciekawą atrakcją dla dzieci i młodzieży mogą być „Wakacje z Biblioteką”. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała ofertę wakacyjną w której z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. W programie m.in. warsztaty artystyczne i fotograficzne, zajęcia z kodowania, turnieje gier planszowych. Starsi w ofercie biblioteki też znajdą coś dla siebie!

 W sierpniu MBP zaprasza czytelników powyżej 16 r.ż. na grę miejską w ramach projektu „Zaczytany Szczecin”. Można wziąć udział w jednej z trzech odsłon: kryminalnej, fantastycznej lub romantycznej. Termin: 01.08. – 05.08.2022 r. Informacje nt. gry można uzyskać w filii nr 54 przy ul. Woj. Polskiego 2 w Szczecinie, pod nr telefonu: 91 506 50 56 a także pod adresem mailowym: f54@mbp.szczecin.pl.

Różany Ogród Sztuki

To kolejny pomysł. Cykl letnich propozycji artystycznych dla mieszkańców Szczecina i turystów. Wydarzenie odbywa się w Różance. Koncerty, plenery, wystawy, propozycje dla dzieci, spektakle i warsztaty. Na miejscu działa też plenerowa czytelnia.

Koncerty w Ogrodzie Różanym odbywają się w niedziele o 12. Występują tam artyści sceny szczecińskiej, ogólnopolskiej, a czasem i międzynarodowej. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej. W niedzielne wieczory w Różance odbywają się też potańcówki. Najbliższe pląsy pod chmurką będą miały miejsce: 31 lipca, 14 i 28 sierpnia. Wśród niedzielnych imprez (od godz. 12) przed nami są m.in. „Letnia Fiesta Jazzowa 2022” (31.07.) i „Piosenka jest dobra na wszystko” (07.08.). Więcej na saa.pl.

Bulwarove

 Wraz z wakacjami na bulwary wrócił coroczny cykl wydarzeń. W tej edycji organizatorzy stawiają na ekologię oraz uczenie najmłodszych zielonych postaw. Poza tym – dostępny jest też tor rowerowy z przeszkodami. W programie imprezy m.in. animacje, warsztaty i biegi. Okazja, by wypocząć, dobrze zjeść oraz spędzić miło czas. Najbliższe „bulwarove weekendy” to 27-28 sierpnia i 3-4 września.

Warto też odwiedzić sąsiednią Wyspę Grodzką. Działa tam Miejska Strefa Letnia. Plaża, liczne atrakcje dla młodszych i starszych. Dla dzieci organizowane są tam gry oraz zabawy. Weekendowe wieczory dorośli mogą natomiast spędzić w miłym muzycznym towarzystwie szczecińskich dj. Więcej informacji na facebook.com/WyspaGrodzka.

Kino plenerowe w różnych miejscach

Oglądanie filmów pod gwiazdami to miłe przeżycie. Ciekawe produkcje można zobaczyć m.in. na dachu galerii Kaskada czy dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Co jest w repertuarze?

Zamkowe Noce Filmowe na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w najbliższym czasie oferują seanse takich obrazków jak: „Nigdy ty cię nie było”, „Parasite” i „Najgorszy człowiek na świecie”. Kino pod Chmurką w Kaskadzie w repertuarze ma m.in. filmy „Dżentelmeni”, „Joker” czy „Małe rzeczy”. Wakacyjne Kino na Leżakach z kolei oferuje w najbliższym czasie produkcje – „Patch Adams”, „Mój przyjaciel  Hachiko” oraz „Narodziny gwiazdy”.

Żagle 2022

Przed nami także Żagle 2022. To impreza, która drugi rok z rzędu zastępuje słynne Dni Morza. Wydarzenie jest wielkim rodzinnym świętem, które będzie obfitowało w ciekawe aktywności. Impreza odbędzie się między 19 a 21 sierpnia. Szczecin w tym czasie odwiedzą żaglowce klasy A i B oraz mniejsze jednostki, które wezmą udział w towarzyszących imprezie Regatach Bałtyckich.

W ramach Żagli zorganizowane zostaną rożne strefy aktywności dla dzieci i rodzin, festiwale, koncerty i spotkania. Zarówno na prawym, jak też lewym brzegu Odry nie zabraknie stałych atrakcji oraz ciekawych propozycji dla każdego. Na koncertowej głównej scenie wystąpią trzy gwiazdy polskiej muzyki pop (Viki Gabor, Patrycja Markowska, Grzegorz Hyży). Więcej informacji na zagle.szczecin.eu.

 

To tylko parę pomysłów i atrakcji wakacyjnych. Zachęcamy do śledzenia naszego facebooka oraz strony www, gdzie informujemy o różnych wartych zainteresowania imprezach. Które letnie wydarzenia lub atrakcje wybierzecie? Mamy nadzieję, że znaleźliście tu inspirację.

kw/ źródła: visitszczecin.eu, mbp.szczecin.pl, zstw.szczecin.pl, saa.pl, zagle.szczecin.eu, zdjęcia: Pixabay, mat. prasowe


Łasztownia zabrzmi latem


 

Prestiż  
Lipiec 2022