HIFU - sposób na piękną skórę

W SkyClinic doskonale wiemy, jak ważne jest Twoje samopoczucie oraz wygląd. Nasza klinika medycyny estetycznej od lat oferuje profesjonalne zabiegi z zakresu przeszczepu włosów oraz wielu gałęzi estetyki. Nasza klinika zlokalizowana jest w dwóch miastach: Warszawie oraz Wrocławiu.

01-08-2022
Prestiż

SkyClinic dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz fachowej obsłudze wyrósł na miano jednej z najlepszych klinik z zakresu medycyny estetycznej. Nasze opinie mówią same za siebie — tysiące zadowolonych klientów, których z dnia na dzień przybywa. Dzięki ciągłemu rozwojowi możemy oferować właśnie takie zabiegi jak Hifu Lifting.

Hifu — co to jest?

HIFU to skrót od High IntensityFocusedUltrasound. Jest to rodzaj ultradźwięków, ale to nie to samo, co terapia termiczna lub laserowa. HIFU wykorzystuje wiązkę fal dźwiękowych o dużej mocy, która przenika w głąb skóry, aby pobudzić produkcję kolagenu i zwężać pory, co może pomóc w redukcji oznak starzenia, takich jak zmarszczki i blizny potrądzikowe oraz dużej utracie masy ciała. Czas wykonania zabiegu hifu to ok. 15 do 45 minut, w zależności od tego, jakie obszary skóry są poddawane zabiegowi i jak wiele uszkodzeń wymaga naprawy (na przykład pacjent po chemioterapii może wymagać więcej "tuningu" niż osoba, która chce po prostu mieć gładszą skórę). W niektórych przypadkach zabieg wykonywany jest w kilku sesjach w odstępie tygodniowym; w innych może wymagać tylko jednej sesji lub nawet jednej godziny, podczas której wszystkie obszary poddawane zabiegowi są wypełniane jednocześnie!

Hifu — skuteczny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej

Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez zabiegi hifu posiada wiele zalet. Po pierwsze, wykorzystuje on zogniskowane ultradźwięki (HIFU) do namierzania komórek tłuszczowych w Twoim ciele i rozbijania ich, dzięki czemu mogą być metabolizowane przez naturalne procesy organizmu. Po drugie, zabieg HIFU nie powoduje uszkodzenia otaczających tkanek, więc jest to bezpieczny i bardzo skuteczny sposób redukcji tkanki tłuszczowej.

Po trzecie, zabiegi HIFU można dostosować do własnych potrzeb: możesz wybrać obszar (obszary), które chcesz poddać zabiegowi (brzuch, uda, uda, ramiona — cokolwiek!) i jak często chcesz je wykonywać. Jest to również metoda nieinwazyjna; nie wymaga nacięć ani znieczulenia w miejscu wykonywania zabiegu!

Zalety zabiegu Hifu

Pierwszą zaletą zabiegu Hifu jest to, że jest on nieinwazyjny. Nie będziesz musiała poddawać się operacji ani mieć żadnego inwazyjnego zabiegu.

Kolejną zaletą jest to, że rezultaty są długotrwałe. Kolagen pozostanie w Twojej skórze nawet przez rok po zabiegu, co oznacza, że skorzystasz z niego w pełni!

Ponieważ Hifu wykorzystuje wiązkę laserową zamiast skalpela lub igły, nie powoduje bólu ani krwawienia, co czyni tę procedurę znacznie bardziej komfortową niż inne rodzaje zabiegów.

Zabiegi Hifu są również bardzo przystępne i kosztują mniej niż inne opcje, takie jak peelingi chemiczne czy resurfacing laserowy.

Hifu lifting dzięki naruszania ciągłości naskórka może pomóc Ci w takich kwestiach jak:

 • Poprawa wyglądu szyi
 • Poprawa owalu twarzy i ciała
 • Poprawa naturalnych procesów regeneracji ciała
 • Poprawa jędrności skóry
 • Zwiększenie elastyczności skóry
 • Zagęszczenie skóry

Jak przebiega Hifu?

Proces Hifu składa się z trzech etapów. Po pierwsze, lekarz używa urządzenia Hifu do umieszczenia małych igieł w skórze w strategicznych miejscach na ciele. Igły są podłączone do urządzenia elektrycznego, które dostarcza do nich energię, co powoduje ich rozgrzanie i zniszczenie komórek tłuszczowych. Drugi etap to "upłynnianie tłuszczu" - proces, który rozbija komórki tłuszczowe, dzięki czemu można je usunąć poprzez odsysanie. Ostatni etap to "transfer tłuszczu", w którym upłynniony tłuszcz jest wstrzykiwany w miejsca wymagające szczególnej uwagi, aby je pełniej wypełnić.

Ile kosztuje lifting skóry Hifu?

Koszt zabiegu liftingu skóry HIFU zależy od obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi, a także od liczby sesji, które będą potrzebne. Jeśli chcesz poddać zabiegowi tylko jeden obszar, na przykład klatkę piersiową, koszt pojedynczego zabiegu wyniesie około 3000 PLN. Jeśli chcesz poddać zabiegowi całe ciało, może to być wykonane w wielu sesjach i będzie kosztować od 3000 do 7000 PLN w zależności od wielkości obszaru ciała i liczby wymaganych zabiegów.

Redukcja zmarszczek dzięki Hifu

Redukcja zmarszczek z Hifu jest ekscytującym nowym zabiegiem, który wykorzystuje energię cieplną do zmniejszenia wyglądu zmarszczek. Ten nieinwazyjny zabieg jest bezpieczny, skuteczny i może być wykonany w klinice medycyny estetycznej.

Hifu wykorzystuje ciepło do stymulowania naturalnego procesu uzdrawiania skóry przez organizm. Działa poprzez podgrzewanie warstwy skóry właściwej (która jest odpowiedzialna za regenerację komórek i produkcję kolagenu) poprzez ręczne urządzenie, które emituje ciepło. Ciepło powoduje, że kolagen kurczy się i napina, redukując zmarszczki w tkance podskórnej, nadając Ci bardziej młodzieńczy wygląd.

Należy pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały — efekty utrzymują się tak długo tak długo, jak długo organizm będzie produkował kolagen, który z czasem będzie się stopniowo zwiększał w wyniku procesów starzenia, takich jak uszkodzenia słoneczne czy palenie papierosów. Jednak oferuje on pewne istotne korzyści: w przeciwieństwie do innych zabiegów kosmetycznych, takich jak zastrzyki z botoksu czy resurfacing laserowy, po zabiegach Hifu nie ma okresu rekonwalescencji ani żadnych przestojów!

Czy zabiegu Hifu jest bezpieczny dla zdrowia?

Procedura Hifu jest bezpieczna dla zdrowia, jeśli wybierzesz wykwalifikowanego lekarza i wysokiej jakości klinikę. Istnieje kilka zagrożeń związanych z procedurą, ale można je złagodzić przy odpowiedniej opiece.

Wybierając klinikę Hifu, upewnij się, że personel jest dobrze wyszkolony i ma duże doświadczenie. Ważne jest również, aby wybrać klinikę, która przeszła rygorystyczne kontrole i ma doskonałą reputację w społeczności.

Przeciwwskazania do zabiegu Hifu

Istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu HIFU. Jeśli masz któryś z następujących stanów, nie powinnaś poddawać się zabiegowi HIFU:

 • Ciąża lub karmienie piersią
 • Stan zapalny oraz zmiany skórne, takie jak pieprzyk lub kurzajka
 • Zaburzenia krwawienia lub przyjmowanie leków rozrzedzających krew.
 • Czynny raka lub stany przedrakowe, takie jak dysplazja, rogowacenie aktyniczne lub choroba Bowena
 • Choroby serca

Zrzuć nadmiar tkanki tłuszczowej dzięki Hifu

Hifu to niesamowity sposób na zrzucenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Oto jak to działa:

 • Hifu wykorzystuje technologię ultradźwiękową do celowania w komórki tłuszczowe w Twoich obszarach problemowych. Ta nieinwazyjna procedura podgrzewa tkankę i niszczy komórki tłuszczowe bez wpływu na inne części ciała.
 • Jest to szybkie, łatwe i bezbolesne. Możesz spodziewać się rezultatów już po sześciu tygodniach, ale możesz je zauważyć nawet wcześniej — czasami już po dwóch tygodniach!
 • Wielu pacjentów stwierdza, że ich ubrania lepiej pasują, czują się bardziej energiczni i pewni siebie, a ich skóra wygląda wyraźniej już po jednej sesji.
 • Hifu jest również doskonałym zabiegiem na cellulit, ponieważ pomaga rozbić tkankę tłuszczową, która powoduje dołeczki i nierówności na powierzchni skóry.

Jakich efektów możemy się spodziewać po Hifu

HIFU to zabieg, który wykorzystuje zogniskowane ultradźwięki do ogrzewania i niszczenia komórek tłuszczowych. Ponieważ organizm nie ma naturalnej obrony przed tak skoncentrowanym ciepłem, efektywność zabiegu jest stuprocentowa.

Podstawowym efektem HIFU jest usunięcie komórek tłuszczowych z docelowego obszaru. To może pomóc ludziom pozbyć się nadmiaru tłuszczu na udach lub brzuchu, co może być szczególnie korzystne, jeśli próbują schudnąć lub rozważają chirurgię kosmetyczną. Procedura może również zapewnić długoterminowe korzyści poprzez zmniejszenie ilości czasu, który trwa dla nowych komórek tłuszczowych do tworzenia w docelowym regionie, co może zapobiec przyszłym depozytów niechcianego tłuszczu w tych obszarach.

Oprócz tych efektów na poszczególnych obszarach wykazano, że HIFU poprawia ogólny stan zdrowia poprzez poprawę krążenia w organizmie i zmniejszenie stanu zapalnego w całym organizmie.

Podsumowanie

Zabieg Hifu to bezpieczny, skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek oraz cellulitu. Może pomóc Ci osiągnąć gładszy i bardziej napięty wygląd skóry, a także jest to łatwy i wygodny sposób leczenia obszarów problematycznych bez konieczności wykonywania zabiegu chirurgicznego. Jeśli rozważasz zabieg Hifu dla siebie lub kogoś bliskiego, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się więcej o tym, czym jest i jak działa!

 

Prestiż  
Wrzesień 2023