3 ciekawe zachodniopomorskie miejscowości nad jeziorem

Marzy Wam się spacer nad wodą lub weekend z błękitem w tle? A może w planach macie wczasy nad jeziorem? Tu znajdziecie inspirację. Jeśli szukacie pomysłów na wypoczynek nad wodą – dobrze trafiliście. Przedstawiamy poniżej subiektywne zestawienie, które prezentuje trzy ciekawe zachodniopomorskie miejscowości nad jeziorem! Warto wziąć pod uwagę te propozycje.

03-08-2022
Prestiż

Relaks, ochłoda i otoczenie przyrody. Plażowanie, kąpiele oraz sporty wodne. Aktywnie, leniwie lub pół na pół… Zachodniopomorskie miejscowości nad jeziorem oferują wiele form wypoczynku.

Gdzie jechać nad jezioro w woj. zachodniopomorskim?

Pomorze Zachodnie słynie z licznych jezior. To kraina, w której woda zajmuje znaczną część obszaru województwa. Liczne akweny występują na pojezierzach: Wałeckim, Ińskim, Myśliborskim, Drawskim oraz Pobrzeżu Słowińskim. Do największych należą Dąbie i Miedwie oraz Jamno, Drawsko, Wielimie, Bukowo, Lubie, Myśliborskie, Pile, Płoń, Woświn, Kopań, Ińsko.

Wybór jest naprawdę spory. Każdy więc znajdzie idealne miejsce dla siebie. Poza tym – przy znacznej liczbie akwenów znajdują się miejscowości bardzo ciekawe pod względem turystycznym. Słyną z ładnych plaż, ale też terenów interesujących przyrodniczo i historycznie. Można tam naprawdę miło spędzić czas.

3 ciekawe miejscowości nad jeziorem

Wypoczynek nad wodą to świetny pomysł! Pozwala odetchnąć od zgiełku codzienności, nabrać sił w otoczeniu przyrody, a także atrakcyjnie spędzić wolny czas. Jeśli marzą Wam się miejsca, gdzie oderwiecie się od szarości dnia codziennego, odpoczniecie od hałasu i pośpiechu, tu z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Zachodniopomorskie miejscowości nad jeziorem oferują relaks na łonie natury, nowe wrażenia oraz wartościowy odpoczynek. To miejsca idealne dla rodzinnego wypoczynku, na romantyczny wyjazd we dwoje, czy sportowy weekend. Można tam korzystać m.in. z kąpieli, sportów wodnych oraz błogiego relaksu na plaży. Ich urokliwe okolice są też idealne do zwiedzania, rowerowych przejażdżek, długich spacerów czy wędkowania. Oto 3 ciekawe miejscowości położone nad jeziorami!

Szczecinek

Szczecinek to miasto otoczone jeziorami i lasami. Leży na pograniczu Pojezierza Drawskiego oraz Pojezierza Szczecineckiego. Znajdują się tu ciekawe zabytki i ładne stare miasto, ale największą atrakcją jest Trzesiecko. To piękny, malowniczy akwen.

Jezioro Trzesiecko w Szczecinku słynie z urozmaiconej, tworzącej liczne zatoki i półwyspy, linii brzegowej. Akwen leży w granicach miasta. Wokół jeziora rozciągają się tereny zielone: las oraz park. Wiodą przez nie ciekawe szlaki piesze i rowerowe. Trzesiecko to miejsce idealne dla celów rekreacyjnych i turystycznych!

Znajdują się tu trzy strzeżone w sezonie plaże miejsce. Po akwenie kursuje tramwaj wodny, a latem działa wyciąg do nart wodnych i wakeboardu. W jeziorze występuje zaś wiele ryb, to więc raj dla wędkarzy. Poza tym, dużą atrakcją jest „Mysia Wyspa”. Znajduje się tam plac zabaw, bar i grillowisko. Nad brzegiem jeziora stoi też reprezentacyjny, dwupoziomowy pomost, oświetlony wieczorami. Blisko znajduje się również tamtejszy Zamek Książąt Pomorskich.

Myślibórz

Myślibórz to miasto w południowo-zachodniej części woj. zachodniopomorskiego. Znajdują się tu ciekawe zabytki, a także odbywają liczne imprezy kulturalne, w okresie wakacyjnym ma miejsce Festiwal Małych Form Teatralnych i Kabaretowych. Miasto położone jest nad wyjątkowym jeziorem.

Jezioro Myśliborskie w Myśliborzu to kąpielisko, które posiada wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku, jak i pełnego relaksu na plaży. Lubią je również wędkarze. Tu króluje cisza oraz spokój. Akwen otoczony jest łąkami i polami. W Myśliborzu znajdują się dwie plaże, mniejsze są we wsiach Czółnów i Dąbrowa. Jezioro nadaje zaś się do uprawiania żeglarstwa i turystyki wodnej. Organizowane są na nim nawet międzynarodowe regaty.

Nad jeziorem znajduję się dwie małe wyspy. Funkcjonuje tu też marina oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Na plaży istnieje możliwość gry w siatkówkę i znajduje się tu plac zabaw dla dzieci. Rozwinięte jest też zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Okolica zachęca zaś do spływów kajakowych.

 Ińsko

Ińsko to miasto położone w powiecie stargardzkim. Znajduje się zaledwie 80 km od Szczecina. To ważny ośrodek turystyczny. Obfituje w atrakcje przyrodnicze i kulturowe. W okresie wakacyjnym odbywa się tu słynne „Ińskie Lato Filmowe”. Największą atrakcją jest tu jednak jezioro. Słynie z pięknej tafli wodnej oraz czystości.

Jezioro Ińsko położone jest na północ od miasta. Okolicę cechuje malownicza przyroda i sielski klimat. Znajdują się tu liczne stanowiska rzadkiej fauny oraz flory. W tym: specjalny obszar ochrony ptaków. Samo Ińsko jest wielkie i czyste. Jezioro wyróżniają jednak nie tylko walory przyrodnicze.

Ińsko to jedno z najbardziej popularnych miejsc do nurkowania w naszym województwie. Poza tym, uprawiane są tu też wędkarstwo i kajakarstwo. Plaża miejska z pomostem zachęca zaś do odpoczynku. Tuż obok znajduje się też wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Wczasy nad jeziorem i morzem

Inne ciekawe miejscowości zachodniopomorskie nad jeziorami to m.in. Wełtyń, Barlinek, Czaplinek i Morzyczyn. Poza tym, warte uwagi są też regionalne lokalizacje, które łączą zarówno dostęp do morza, jak też jezior!  

W naszym województwie można bowiem połączyć te obie formy wypoczynku nad wodą. Wczasy nad morzem i urlop nad jeziorem jednocześnie? Mamy kilka takich możliwości. Wśród ciekawych miejscowości należy wymienić np. Łazy, Mielno, Niechorze, Wisełkę czy Jarosławiec.

To tylko kilka przykładów. Mamy nadzieję, że znaleźliście tu idealną lokalizację dla siebie. Życzymy udanego wypoczynku nad wodą!

kw/ źródła: nocowanie.pl, pomorzezachodnie.travel, wikipedia.org, przystanekinsko.pl, zdjęcia: Pixabay, Pomorze Zachodnie Travel 


Jeziora, kąpieliska i plaże blisko Szczecina


 

Prestiż  
Lipiec 2022