Profesor Carlo Ratti w Szczecinie

Zaprojektował ulicę, która dzięki elektronice w ciągu dnia zmienia się w plac zabaw, a weekendami w boisko do koszykówki. Carlo Ratti to wykładowca Massachusetts Institute of Technology. Pojawi się na konferencji Design, która odbędzie się 23 listopada we wnętrzach szczecińskiej opery.

22-11-2022
Prestiż

Wydarzenie związane jest z programem „Pomorze Zachodnie Innowacyjne/Kreatywne/Nowoczesne”. Projekt jest skierowany do przedsiębiorców, a jego cel to rozwój innowacji, wymiana wiedzy i doświadczeń.

 

Konferencję uświetni wielu wybitnych designerów, których projekty są cenione na całym świecie. Wśród nich jest właśnie profesor Carlo Ratti. To gość specjalny wydarzenia, okrzyknięty jedną z „50 osób, które zmienią świat” oraz jednym z „najbardziej wpływowych projektantów ”. Co więcej, trzy z jego prac znalazły się na liście „Najlepszych wynalazków roku”.

Profesor to niezwykły architekt, inżynier, innowator, wykładowca oraz aktywista. Współzałożyciel międzynarodowego biura projektowania i innowacji Carlo Ratti Associati. Współautor ponad 500 publikacji. Mówią o nim, że „jutro to dla niego dziś”.

Ratti bada zagadnienia dotyczące przyszłości miast i komunikacji. Chce odpowiadać na wyzwania związane z ekologią, przeludnieniem czy technologią. Przyświeca mu idea, aby przestrzenie współgrały z człowiekiem, wchodziły z nim w interakcję i nawiązywały do trendów. 

To ekspert w dziedzinie nowych technologii użytkowych i smart cities. Jego twórczość ma realny wpływ na światowy design, czego dowodzą liczne publikacje oraz wystawy w takich miejscach jak Design Museum w Barcelonie, Science Museum w Londynie, MAXXI w Rzymie oraz MoMA w Nowym Jorku.

Profesor zdobył szereg wyróżnień i nagród. Pisały o nim prestiżowe magazyny, m.in. „Wired”, „Esquire”, „Blueprint” czy „Forbes”. Obecnie pełni funkcję współprzewodniczącego Globalnej Rady ds. Miast i Urbanizacji Światowego Forum Ekonomicznego.

Według niego nowatorskie rozwiązania mogą inspirować i zachęcać do poszukiwania kolejnych innowacji. To idealny gość dla konferencji Design. Teraz zainspiruje przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego!

kw/ źródła: whitemad.pl, rp.pl, wikipedia.org, vogue.pl, konferencjapomorzezachodnie.pl/ zdjęcie: mat. prasowe


Szczecinianka wśród „Polek XXI wieku”


 

Prestiż  
Wrzesień 2023