Kocia licytacja

Filharmonia po raz kolejny włącza się w akcje charytatywne. Tym razem dojdze do licytacji kociego obrazu autorstwa Wojciecha Brewki, namalowanego specjalnie dla Schroniska dla Zwierząt w Szczecinie. Cała kwota z licytacji tego dzieła zostanie przekazana schronisku na zakup stołu zabiegowego dla podopiecznych schroniska.

08-02-2023
Prestiż

Kotcert, czyli koncert o zabarwieniu kocim

Okazało się, że koty były bardzo inspirującymi zwierzętami podczas tworzenia muzyki – zarówno dla kompozytorów klasycznych, jak i współczesnych twórców muzyki rozrywkowej. To oczywiście spowodowało, że właśnie te zwierzęta zostały bohaterami kolejnego koncertowego scenariusza. Elektryzujący koci „Kotcert” czeka nas już w niedzielę 12 lutego o godzinie 17:00.

Wojciech Brewka dla zwierzaków

Obraz Wojciecha Brewki, malarza kolorysty, artysty street artowego i twórcy wielkopowierzchniowych murali nosi tytuł „Hide and Seek” (ang. zabawa w chowanego). Tytuł pracy odnosi się do zabawy w chowanego, jaką kot zazwyczaj podejmuje w relacjach z człowiekiem, nawiązując z nim kontakt wyłącznie na własnych warunkach. Uważne spojrzenie zwierzęcia ma przypominać o jego drapieżnej naturze - może być zaproszeniem do zabawy, ale może też poprzedzać atak na potencjalną ofiarę. Szczęśliwi wybrańcy doświadczają tego pierwszego, reszta musi poddać się prawu natury.

Nowe szczecińskie schronisko dla zwierząt

Choć schronisko przy ulicy Południowej jeszcze pachnie świeżością, to już wprowadzają się do niego nowi lokatorzy. Kompleks budynków, choć piękny, niestety jest też jeszcze „pusty” - brakuje w nim części niezbędnego wyposażenia. Najpilniejsza potrzeba to stół zabiegowy i operacyjny z elektrycznym podnośnikiem, z blatem ze stali nierdzewnej 130x50 cm , którego cena to około 13,5 tys. zł.

Weź udział w licytacji i pomóż zwierzakom

Koci obraz „Hide and Seek” autorstwa Wojciecha Brewki można do 28 lutego licytować online na olebind.pl. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc w wyposażeniu Schroniska dla Zwierząt w Szczecinie - zakup stołu zabiegowego i operacyjnego dla naszych czworonożnych przyjaciół.

 

Prestiż  
Marzec 2023