Fikuśna literatura

Już wkrótce szczecińskie Ogrody Śródmieście staną się scenerią święta dobrej książki. 1 czerwca startuje druga edycja Fikuśnego Festiwalu Literatury w Szczecinie – niezykłego wydarzenia literackiego organizowanego przez kameralną księgarnię jaką jest kultowa FiKa.

 

23-05-2023
Prestiż

- Dzień Dziecka to najlepszy dzień, żeby zainaugurować Fikuśny Festiwal Literatury w Szczecinie, 1 czerwca o godz. 18 zapraszamy wszystkich małych i dużych fanów dobrej zabawy na Bal Przebierańców u Edzia. Wystarczy wziąć uśmiech, przebrać się za swoją ulubioną posiać literacką, a później tylko pląsać w rytm muzyki - zapowiada Małgorzata Narożna, organizatorka Festiwalu. - Przygotowaliśmy warsztaty, wspólne czytanie, quiz wiedzy o Edziu z nagrodami i mnóstwo niespodzianek.

Bal u Edzia to tylko początek wrażeń, bo przez całe lato w księgarni FiKa będzie można spotkać ulubionych autorów i autorki, a także bohaterów ich książek. Czekają nas więc weekendy z Panem Kuleczką i kaczką Katastrofą,Figą – psią superbohaterką, Basią, Florką, Skarpetkami, wszystkimi pszczołami i drzewami, Miziołkiem, Kaszydłem i Małym Potworem, chartami i syjamami, Antkiem i Kurzolem, żubrem Pompikem,a nawet całą Kocią Szajką!

W tym roku do współpracy zaproszony został Teatr Współczesny w Szczecinie. Aktorzy pod okiem reżysera Jakuba Skrzywanka przygotują czytania performatywne na podstawie fragmentów „Nigdy nie będziesz szło samo” Anouk Herman oraz „Jak płakać w miejscach publicznych” Emilii Dłużewskiej. Dorosła publiczność będzie miała też okazje wziąć udział w słowno-muzycznym kolażu z okazji 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej oraz spotkaniach autorskich m.in. z Kingą Konieczny, Radkiem Rakiem i Agatą Romaniuk.

Gośćmi drugiej edycji Festiwalu będą: Wojciech Widłak, Kinga Konieczny, Zofia Stanecka, Piotr Socha, Marcin Szczygielski, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Inga Iwasiów, Joanna Rusinek, Radek Rak, Daniel de Latour, Joanna Olech, Marta Lipczyńska-Gil, Nika Jaworowska-Duchlińska, Boguś Janiszewski, Tomasz Samojlik, Nina Igielska, Agata Romaniuk i Emilia Dziubak. - Festiwale są jak lekcja czytania siebie, lekcje odczytywania świata i rzeczywistości dookoła – mówią organizatorki Małgorzata Narożna i Kinga Kowalska. - Fikuśny Festiwal Literatury jest dla Was, zabierzcie więc przyjaciół i znajomych i dajcie się zaprosić na najfikuśniejsze wydarzenie w Szczecinie!

Więcej informacji o Fikuśnym Festiwalu znajdziecie na stronie fikaszczecin.pl oraz na profilu FB Fikuśny Festiwal Literatury. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.