Pacjent w ujęciu holistycznym

ST Medical Clinic jest jednym z najjaśniejszych punktów na medycznej mapie Szczecina. To nowoczesna klinika medyczno-rehabilitacyjna, będąca prywatnym szpitalem oferująca swoim pacjentom całą paletę usług, dbająca o nich w kompleksowy sposób – od diagnozy, poprzez profesjonalne leczenie, w tym zabiegi operacyjne, aż po rehabilitację. 

Autor

Dariusz Staniewski

Według znawców tematu jedną z głównych metod dążenia do osiągnięcia sukcesu jest profesjonalna działalność, całościowe podejście do zagadnienia oraz odpowiednia kadra. Połączenie tych kilku elementów, które wzajemnie się uzupełniają tworzą świetnie funkcjonującą całość. W szczecińskiej ST Medical Clinic można je wszystkie znaleźć. Profesjonalne gabinety lekarskie, szczegółowa diagnostyka, zabiegi operacyjne wykonywane nowoczesnym sprzętem, nowatorskie metody rehabilitacji oraz doświadczeni specjaliści. 

ST Medical Clinic spełnia najwyższe standardy szpitalne oraz międzynarodowe standardy bezpieczeństwa. To prywatna placówka medyczna, zlokalizowana w budynku biurowo-usługowym „Cukrowa Office”. – Głównym założeniem naszej działalności jest całościowe i indywidualne podejście do pacjenta. Atutem jest właśnie kompleksowość naszych działań – tłumaczy Sebastian Kwiatkowski, właściciel kliniki. – Polega ona na tym, że mamy możliwość prowadzenia pacjenta przez wszystkie etapy leczenia – od diagnostyki, konsultacji lekarzy specjalistów, operacji i rehabilitacji.  A wszystko to w jednym, nowocześnie wyposażonym miejscu. I dodaje: – Pacjent, który przekracza próg naszej kliniki, ma możliwość skorzystania w jednym miejscu z pełnej diagnostyki, konsultacji lekarzy różnych specjalizacji, zabiegów operacyjnych z pełną opieką pooperacyjną łącznie z dostępem do świeżo przyrządzanych pełnowartościowych posiłków dla różnego rodzaju diet, pełnej rehabilitacji, która pozwala pacjentowi wrócić do całkowitej formy. 

Klinikę tworzą ludzie i to, co robią. To dzięki nim, ich wiedzy, umiejętnościom oraz doświadczeniu centrum działa na najwyższym poziomie. Uzupełnieniem są najnowsze osiągnięcia techniki nieodzowne w medycynie. – Posiadamy m.in. najnowocześniejszy sprzęt z zakresu diagnostyki obrazowej USG i RTG niezbędny w ortopedii i rehabilitacji czy aparat x body (trening EMS). Dysponujemy jedną z najlepiej wyposażonych i nowoczesnych sal operacyjnych w regionie. Potwierdzają to opinie lekarzy operatorów, którzy z nami współpracują – mówi Sebastian Kwiatkowski. – Nowoczesny blok operacyjny pozwala na szybkie działania zabiegowe, co często jest bardzo ważnym elementem w procesie leczenia. Nasz kolejny atut, to doświadczony i wyspecjalizowany dział rehabilitacji, prowadzony pod moim nadzorem – dodaje Sebastian Kwiatkowski. W połączeniu z diagnostyką i zabiegami operacyjnymi daje nam możliwość kompleksowego procesu leczenia.

Kadra medyczna to autorytety i doskonali specjaliści. Zamysłem było stworzenie dla nich komfortowych warunków, gdzie będzie się przychodziło i przebywało z przyjemnością. – Bez wątpienia udało się patrząc na osoby, które z nami pracują i tworzą ST Medical Clinic. Stworzyliśmy dla nich przestrzeń, w której gabinety lekarskie i USG, pracownia RTG, cała rehabilitacja, blok operacyjny tworzą spójny, dobrze zorganizowany i komfortowy organizm – mówi Patrycja Kwiatkowska, właścicielka kliniki. 

W zakresie ortopedii z kliniką współpracuje prof. dr hab. n. med. Łukasz Kołodziej, dr n. med. Sebastian Sokołowski, dr n. med. Tomasz Budzyński, dr Łukasz Terenowski (zajmujący się nowoczesnym, bezinwazyjnym leczeniem bólu kręgosłupa) oraz dr n. med. Marcin Sergiew. Chirurgią ręki zajmują się dr n. med. Ireneusz Walaszek i dr n. med. Zbigniew Szlosser. Schorzenia neurologiczne to domena dr n. med. Pawła Wańkowicza. Zabiegi otolaryngologiczne przeprowadza dr Aleksander Żmudziński. Za dział diagnostyki i badania USG odpowiada dr n. med. Joanna Różańska oraz lek. Dominik Skupiński. 

– Nieodzownym uzupełnieniem po zabiegu, czy jakimkolwiek urazie jest dział rehabilitacji, prowadzony przez mojego męża Sebastiana Kwiatkowskiego i jego zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów – dodaje Patrycja Kwiatkowska.

Jakie usługi i zabiegi wchodzą w zakres działalności ST Medical Clinic?  Klinika oferuje diagnostykę w postaci szeroko zakresowej ultrasonografii oraz nowoczesnego aparatu rentgenowskiego. Konsultacje lekarskie w specjalizacjach takich jak: ortopedia, chirurgia ręki, chirurgia, neurologia, reumatologia, medycyna sportowa. Do tego zabiegi operacyjne w zakresie: ortopedii, chirurgii ręki, chirurgii, otolaryngologii, nowoczesne bezinwazyjne leczenie bólu kręgosłupa. 

– Planujemy również poszerzenie naszych usług o neurochirurgię. Oprócz tego pełna rehabilitacja, trening EMS. Prowadzimy również konsultacje w zakresie dietetyki klinicznej oraz psychologii. W dalszym ciągu poszerzamy się o specjalizacje zarówno lekarzy konsultujących, jak i operatorów. Razem z naszym specjalistą neurologii dr Pawłem Wańkowiczem mamy również plan rozwoju kliniki na wprowadzenie innowacyjnego leczenia neurologicznego i nowoczesnej diagnostyki – dodaje Patrycja Kwiatkowska.

Ostatnim i bardzo ważnym elementem rekonwalescencji jest odpowiednia dieta, która jest dopasowana do pacjenta, po przeprowadzeniu szeregu badań. Ale nawet na tym etapie pacjent nie pozostaje sam, bowiem na konsultacjach nasz specjalista, dietetyk kliniczny oraz sportowy mgr Małgorzata Ostrowska kontroluje jego postępy oraz nawyki żywieniowe. W trakcie pierwszej wizyty zostają przeprowadzony m.in. wywiad, analiza składu ciała i wymiarów pacjenta, ewaluacja nawyków żywieniowych, personalnie dopasowana dieta. W trakcie kolejnych wizyt kontrolnych są sprawdzane efekty. Dla każdego pacjenta określana jest także suplementacja diety. Klinika oferuje również konsultacje psychologiczne i diagnostykę neuropsychologiczną służącą ocenie funkcji poznawczych – pamięci, uwagi, procesów wzrokowo-przestrzennych, mowy, funkcji wykonawczych.

ST Medical Clinic to całościowe leczenie i rehabilitacja pacjenta prowadzone, od początku do końca, w jednym miejscu. Nowoczesnym, świetnie wyposażonym, dysponującym sprawdzoną i profesjonalną kadrą na najwyższym poziomie. Klinika to także najwyższe standardy opieki nad pacjentem, komfortowe warunki powrotu do zdrowia i pewność przestrzegania norm bezpieczeństwa. To miejsce, w którym pacjent i jego potrzeby są najważniejsze.