Oto 1941 rok, Kopenhaga. Do swego mistrza i promotora, Duńczyka – Nielsa Bohra (badacza
struktury atomu) przyjeżdża Niemiec – Werner Heisenberg (współtwórca mechaniki kwantowej), który jest szefem
programu nuklearnego nazistów. Obaj byli już wtedy laureatami Nagrody Nobla. Przed II wojną światową fizycy
przyjaźnili się i współpracowali ze sobą. W jej trakcie stanęli po dwóch stronach barykady, ponieważ Dania
znalazła się pod niemiecką okupacją. Dyskusja dwóch wielkich uczonych dotyczy m.in. moralności,
odpowiedzialności i ciężaru podejmowanych decyzji. „Czy fizyk ma moralne prawo pracować nad praktycznym
wykorzystaniem energii atomowej?”. Występują: Renata Dancewicz, Wojciech Kalarus i Karol Wróblewski.
Szczecin, Teatr Polski, 25, 26 i 27 kwietnia







