Perła w sercu Szczecina odzyska blask

Historia i nowoczesność splotą się tu nierozerwalnie nadając tej części miasta nowego znaczenia. Malczewskiego 34 już wkrótce stanie się najbardziej pożądanym adresem na mapie Szczecina. Zadba o to czołowy szczeciński deweloper firma Siemaszko.

Autor

Prestiż

To najbardziej oczekiwana inwestycja w sercu miasta w ostatnich latach. Zrujnowana XIX-wieczna kamienica w sąsiedztwie centrum handlowego Galaxy, jedyny ocalały z wojennych bombardowań zabytek w tej części Szczecina, nie tylko odzyska swój prestiż, ale stanie się sercem niezwykłego przedsięwzięcia deweloperskiego. 

Fasada zabytku zostanie odtworzona z ogromną starannością zgodnie z wytycznymi Miejskiego Konserwatora Zabytków, który będzie czuwał nad przebiegiem prac. Odrestaurowane zostaną detale architektoniczne oraz zdobione balkony. Elewacja odzyska historyczny kolor. To jednak nie wszystko, zgodnie z projektem zabytek zyska też nowe otoczenie. 

– Planujemy połączenie starej architektury z nowoczesną formą – wyjaśnia deweloper Lesław Siemaszko. – To będzie bodaj pierwszy budynek w ten sposób zrewitalizowany w mieście. Bryłę kamienicy otoczymy nowoczesną zabudową. Jestem przekonany, że będzie to piękne, bardzo atrakcyjne miejsce, które stanie się ozdobą tej części miasta. 

W kontraście do zabytkowej fasady, nowoczesna część będzie bogato przeszklona i wyższa. Jednak projektant zadbał, by to co nowe nie zdominowało historycznego frontu. Udało się to doskonale. W obu częściach, historycznej i nowej, będą mieszkania, a na parterze lokale użytkowe. Te w kamienicy – wyjątkowo prestiżowe.

– Nie tylko ze względu na absolutnie topową lokalizację, ale też historyczny charakter, jaki zachowa kamienica – podkreśla Beata Nowak, dyrektor sprzedaży firmy Siemaszko. – Lokale użytkowe w nowej części też są jednak wyjątkowe, niektóre dwupoziomowe. Te usytuowane wzdłuż prowadzącej do Galaxy uliczki stworzą zadaszony pasaż, przestrzeń idealną dla kawiarni i restauracji. 

W sumie, przy ul. Malczewskiego 34 powstanie 140 mieszkań o powierzchni od 29 do 100 m kw. Wszystkie funkcjonalnie zaprojektowane, nasłonecznione z dużymi oknami i balkonami. Ostatnie kondygnacje w nowej części: z antresolami. 

– Zapewniamy też miejsca postojowe dla każdego mieszkania, usytuowane w części parteru oraz w podziemiu – podkreśla Beata Nowak. – Wjazd do garażu jest zaprojektowany od strony Galaxy. Oczywiście z windą z poziomu podziemia zarówno w części zabytkowej, jak i nowej budynku. Na rowery, wózki dziecięce i inne ważne drobiazgi będą komórki lokatorskie. 

Pozwolenie na budowę już jest. Wkrótce ruszają prace związane z przygotowaniem inwestycji. Mimo że deweloper jeszcze nie rozpoczął sprzedaży, zainteresowani kupnem mieszkań dopytują o możliwość
rezerwacji.

– Bardzo nas to cieszy – przyznaje Beata Nowak i dodaje: – Spodziewaliśmy się zainteresowania, bo to miejsce niepowtarzalne, idealne zarówno do zamieszkania, jak i na wynajem, ale to, że zapytań jest aż tak dużo, przyjemnie nas zaskoczyło. 

Inwestycja przy ul. Malczewskiego to nie jedyne spektakularne przedsięwzięcie firmy Siemaszko w Szczecinie. Wizjonerskim projektem zapowiedzianym niedawno jest zagospodarowanie Bulwaru Elbląskiego. Tuż nad Odrą powstanie pół tysiąca apartamentów, a także ogólnodostępny deptak z zejściem nad wodę. Przy nabrzeżu: pomosty dla jachtów, motorówek i kajaków. 

Siemaszko to doświadczony deweloper funkcjonujący na rynku od 25 lat. Wybudował niemal 4 tysiące mieszkań. Obecnie realizuje na terenie Szczecina 8 inwestycji mieszkaniowych. Firma jest laureatem najwyższych branżowych wyróżnień, w tym m.in. „Platynowego Orła Polskiego Budownictwa” przyznawanego przedsiębiorstwom, które budują nowocześnie i bezpiecznie oraz stanowią wzór dobrego zarządzania na polskim rynku budowlanym.