Stylowo do pracy

Snickers Workwear to szwedzka marka zajmująca się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży roboczej dla profesjonalnych rzemieślników i serwisantów. Założona w latach 70-tych poprzedniego wieku przez Matii Viio, szwedzkiego elektryka, była wynikiem jego niezadowolenia z tego co do tej pory nosiło się w pracy. Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę i Snickers obecnie zaopatruje robotników w kilkunastu krajach. Ich rzeczy możemy również znaleźć w Szczecinie. O firmie, odzieży roboczej i jej popularności nie tylko w branży, a także o ekologicznym podejściu do produkcji ubrań, rozmawiamy z Dominikiem Żukowskim, kierownikiem sklepu Snickers Workwear Outlet.

Autor

Prestiż

Jesteście firmą, która oferuje odzież roboczą. Wydawać by się mogło, że to nic niezwykłego, okazuje się jednak, że ubrania tego typu to nowoczesne krawiectwo, zaawansowane technologicznie i do tego całkiem stylowe. Jaka przyświeca wam idea i na co stawiacie w swojej pracy?

Tak, odzież robocza, choć w naszym sklepie Outlecie można również znaleźć mnóstwo odzieży, którą można również nosić na co dzień. Jaka przyświeca nam idea…? Założyciel marki Snickers Workwear był elektrykiem, kiedy w 1975 zaprojektował pierwsze spodnie. Nie był zadowolony z dostępnej na rynku odzieży, więc postanowił stworzyć coś, co będzie się sprawdzało podczas pracy. Przyjęło się na rynku i tak już jest od ponad 40 lat. Co prawda jest zmieniany krój, dodawane są nowe materiały oraz kolorystyka, ale najważniejszy od zawsze jest komfort i ergonomia pracy. 

Do kogo kierujecie swoje produkty? 

Tak naprawdę, każdy znajdzie coś dla siebie. Od prostych prac w ogrodzie, przez prace wykończeniowe aż do specjalistycznej odzieży ochronnej, z certyfikatami, czyli odzieży trudnopalnej, antystatycznej oraz odpornej na środki chemiczne. Chętnie ugościmy w naszym sklepie każdego i postaramy się dobrać odpowiedni strój do wykonywanej pracy, ponieważ mamy różne linie odzieży, w zależności od potrzeb i wykonywanej pracy.

Co dokładnie znajduje się w waszej ofercie? Czy jesteście w stanie wyposażyć pracownika, dosłownie od stóp do głów? 

Oczywiście. No może poza kaskami, tego nie mamy w ofercie. Natomiast spokojnie można do nas przyjść, każdego ubierzemy. Mamy obuwie, spodnie, koszulki, bluzy, kurtki, ogrodniczki. Co prawda w naszym Outlecie nie zawsze wszystko mamy na miejscu, ale postaramy się temu zaradzić.

Czy wasze ubrania mogą nosić także osoby, które nie pracują w branży robotniczej? Są takie firmy jak CATerpillar czy szczególne Dickies, które produkują ubrania także dla zwyczajnego użytkownika. Nie tylko workwear ale też streetwear. Czy Snickers ma również coś takiego? 

Nie mamy typowo kolekcji streetwear, ale jak można zobaczyć wśród proponowanych przez nas produktów, koszula czy kurtka „robocza”, nada się i na wycieczkę w góry, i do cioci na imieniny czy na jakąkolwiek inną okazję. Można się ubrać i naprawdę dobrze wyglądać.

Jakie trendy panują w modzie roboczej? Czy ubrania robocze dla kobiet i mężczyzn się różnią między sobą?

Wygoda przede wszystkim. Natomiast ubrania robocze dla kobiet różnią się tylko krojem. Materiały oraz funkcjonalność jest taka sama.  

Na jakich materiałach pracujecie? Jak powstają projekty?

Naprawdę na różnych materiałach. Mamy kolekcję, która jest stworzona z plastikowych butelek, mamy również kolekcję wykonaną z bawełny z ekologicznych plantacji. Marka Snickers Workwear pracuje nad tym cały czas, aby przy produkcji swojej odzieży korzystać jak najwięcej z ekologicznych produktów oraz dbać o środowisko pod każdym względem.

To prawda,  jesteście zwolennikami świadomej produkcji i zrównoważonego rozwoju. 

Dysponujemy środkami, które pozwalają nam wprowadzać zmiany i wykorzystywać nasze mocne strony, identyfikując obszary, gdzie możemy wprowadzać ulepszenia oraz aktywnie działać. Swoje priorytety w zakresie zrównoważonego rozwoju podzieliliśmy na trzy obszary: „Nasza produkcja”, „Nasze produkty” i „Nasze oddziaływanie”. Wysiłek, jaki wkładamy w zrównoważony rozwój, koncentruje się przede wszystkim na tych właśnie obszarach, nierzadko wzajemnie ze sobą powiązanych.

 Swoje produkty najpierw testujecie na wybranych osobach? Skąd taki pomysł i na czym dokładnie to polega?

Pierwsze wersje produktów zanim wejdą do regularnej sprzedaży są testowane przez ludzi, którzy będą w tej odzieży później pracować czasami nawet przez 12 godzin dziennie. Skąd taki pomysł? Odzież tworzona jest dla ludzi, tak więc musi być najpierw sprawdzona przez ludzi. W takich momentach sprawdzane jest wszystko, wytrzymałość, komfort pracy oraz ergonomia. Jeżeli są jakieś sugestie, oczywiście jest wszystko zmieniane.  

Jak wasze produkty są odbierane przez osoby do których są skierowane?

Mamy dużo pozytywnych opinii ale oczywiście jak wszędzie, nigdy nie będzie to 100%. Jak w każdej dziedzinie, są zwolennicy oraz osoby niezadowolone. Wszystko zależy od wymagań potencjalnego klienta. Staramy się zachęcić do wypróbowania każdego, aby wypracował sobie każdy swoje zdanie na temat naszej odzieży.

Czy odzież robocza ma swoje miejsce w modzie?

Oczywiście. Co prawda nie ma organizowanych konkursów oraz wybiegów z odzieżą roboczą, ale na każdej budowie, jak tylko ktoś pojawi się w markowej odzieży roboczej, robi wrażenie i furorę. Coraz częściej również zleceniodawcy patrzą, w co jest ubrana osoba wykonująca zlecenie.

Dziękuję za rozmowę.

 

Prestiż  
Lipiec 2021