Demakijaż nasz codzienny

Demakijaż to codzienny rytuał niemal każdej kobiety. To czynność, która jest ogromnie ważna dla naszej skóry a której, niestety, poświęcamy za mało czasu. Potrafimy stać przed lustrem wiele minut by wykonać np. perfekcyjną kreskę nad górną powieką, ale już dokładne zmycie jej, często bagatelizujemy. A to błąd. Skutkami niedokładnego usuwania makijażu mogą być niedoskonałości, podrażnienia, a nawet zmarszczki. Jak zatem prawidłowo wykonać demakijaż?

Autor

Prestiż

Na rynku jest kilka produktów przeznaczonych do usuwania makijażu, do wszelkich typów cery, makijażu zwykłego i wodoodpornego: chusteczki, płyny miceralne, mleczka, oleje, pianki. Osobno możemy znaleźć preparaty tylko do demakijażu oczu. Wybór jest spory ale na pewno, co podkreślają kosmetolodzy, nie wolno używać zwykłego mydła. Nie tylko niedokładnie zmyje resztki makijażu ale także wysuszy skórę i podrażni oczy. 

Nasz wieczorny rytuał powinniśmy zacząć od demakijażu oczu i ust, które zazwyczaj najmocniej zaznaczamy. Usuwając np. tusz z rzęs, nie należy pocierać oka, gdyż w ten sposób możemy go podrażnić a rzęsy uszkodzić. Wystarczy na chwilę, nasączony preparatem wacik, przyłożyć do powieki na kilka sekund. Płyn czy sam rozpuści tusz i resztki eyelinera. 

Przy demakijażu twarzy ważne jest by nie pocierać jej zbyt mocno, lepiej zrobić to delikatnie ale dokładniej.  Po tej części, niekiedy, wystarczy tonizacja ale nie zawsze. Jeśli chcemy mieć pewność że nasza skóra została dokładnie oczyszczona, możemy użyć dodatkowo delikatnego żelu do mycia twarzy a nawet peelingu (2 – 3 razy w tygodniu), który usunie martwy naskórek, rozjaśni i odżywi skórę. Po tym wszystkim warto użyć tonika do twarzy, a na koniec nałożyć krem, odpowiedni do naszej skóry, ale z właściwościami nawilżającymi.

Wykonanie dokładnego demakijażu wieczorem, przed snem, powinno wejść nam w nawyk. Nie zwalnia nas to na pewno przed porannym oczyszczaniem. Co prawda przez noc, Kiedy śpimy nasza skóra, co prawda, się regeneruje ale nadal pracuje, co oznacza, że nadal produkuje sebum, jest wrażliwa na temperaturę  i zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu. Po przebudzeniu, dobrze jest sięgnąć po delikatny preparat myjący do twarzy, a następnie po tonik. Na tak umytą twarz nakładamy odpowiedni dla nas krem a później wykonujemy makijaż, jeśli oczywiście mamy na to ochotę.

Prestiż  
Październik 2021